środa, październik 20, 2021

Naprawa klimatyzacji – dlaczego warto o to zadbać?

0
Naprawa klimatyzacji

Kierowca, który wiele godzin spędza za kółkiem, z pewnością wysoko ceni sobie komfort jazdy. Jednym podstawowych czynników, które maja na to wpływ jest sprawna klimatyzacja. W upalne letnie dni to niezastąpione udogodnienie, jednak pod warunkiem, że nasz sprzęt nie jest zepsuty. Uszkodzony układ klimatyzacyjny może stanowić spory problem, nie tylko ze względu na brak chłodzenia, ale także dlatego, że może być zagrożeniem dla naszego zdrowia. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto robić regularny przegląd i w razie potrzeby zatroszczyć się o naprawę klimatyzacji.

Naprawa klimatyzacji – wygoda kierowcy i pasażera

Gorące dni bez działającej klimatyzacji samochodowej potrafią być naprawdę uciążliwe. Jednak przede wszystkim należy pamiętać, że wielogodzinna jazda podczas upałów stwarza dla nas spore niebezpieczeństwo. Może dojść do przegrzania i obniżenia koncentracji, a co za tym idzie zwiększa się ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Naprawa klimatyzacji może nas uchronić od takich przykrych konsekwencji. Co więcej, warto także pomyśleć o regularnym dezynfekowaniu klimatyzacji, gdyż w przeciwnym razie, będziemy zmuszeni wdychać roztocza i bakterie. Dla alergików czy astmatyków to bardzo niekomfortowe warunki jazdy. Niemiły może okazać się również zapach, który wydobywa się z nieczyszczonej maszyny. Znacząco obniża to przyjemność z przejażdżki.

Naprawa klimatyzacji – pamiętaj o nabijaniu

Jeśli nie chcemy narażać układu klimatyzacyjnego na uszkodzenia, powinniśmy pamiętać o regularnym nabijaniu. Niedobór czynnika chłodniczego może nie tylko obniżyć efektywność działania sprzętu, ale także spowodować usterkę. Usługi związane z naprawą klimatyzacji, odgrzybianiem czy nabijaniem świadczy na przykład ten serwis https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/serwis-klimatyzacji. Warto zwrócić także uwagę na ciekawą opcję, jaką jest czyszczenie parownika klimatyzacji. Zabiegi naprawcze i czyszczące układ klimatyzacyjny wykonuje się przy użyciu specjalnych urządzeń, dzięki którym maszyna zachowuje sprawność.

Wymiana klocków hamulcowych

0
Wymiana klocków hamulcowych

Samochód ostatnio jakoś dziwnie się zachowuje. Do kabiny kierowcy dochodzą charakterystyczne piski i dudnienie. Na hamulcu czuć wyraźne drgania, które nasilają się podczas przyspieszania. Czy to już czas, by dokonać serwisu układu hamulcowego? Choć te symptomy mogą dotyczyć wielu usterek w pojazdach osobowych, to z wielkim prawdopodobieństwem „odzywają się” właśnie zużyte hamulce. Co jaki czas trzeba wykonywać wymiany klocków i tarcz hamulcowych? Jak wygląda proces serwisowania układu hamulcowego? Nad tymi kwestiami pochylamy się w niniejszym artykule.

Tarcze hamulcowe i klocki – co się szybciej zużywa?

W pojazdach, w których w sposób prawidłowy zamontowano poszczególne komponenty układu hamulcowego, szybszej eksploatacji będą podlegać klocki. Posiadają one warstwę ścierną, która podlega systematycznemu zmniejszaniu swojej grubości. Po naciśnięciu pedału hamulca klocek „przykleja się” do tarczy, prowadząc do wyhamowania pojazdu. Nie oznacza to jednak, że wymiana klocków hamulcowych będzie oznaczać, że z tarcza jest zawsze w perfekcyjnej kondycji. W niektórych przypadkach, np. w wyniku nieprawidłowego montażu tarcz, może dojść nawet do ich pęknięcia. Warto zatem, podczas zamiany klocków na nowe, każdorazowo sprawdzić stan tarcz hamulcowych na obu osiach pojazdu.

Jak przebiega wymiana klocków hamulcowych?

Rosnące ceny usług warsztatów samochodowych sprawiają, że wiele osób postanawia „ubrudzić dłonie” i samodzielnie zabrać się do wymiany klocków hamulcowych. Jeśli ktoś ma dużą wprawę i doświadczenie, z pewnością poradzi sobie w takiej sytuacji bez większych problemów. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, a znajomość budowy i działania układu hamulcowego jest w naszym przypadku słaba, to zdecydowanie lepiej oddać samochód w ręce ekspertów. Mechanik w warsztacie dokona sprawdzenia, czy okładzina klocka hamulcowego nie jest zbyt mocno starta. Dokonuje on pomiaru, wykorzystując zwykle nowoczesne czujniki elektroniczne. Jeśli grubość jest niższa niż 1,5 milimetra, to znak, że należy część wymienić na nową. Wymiana klocków wymaga podniesienia samochodu, demontażu koła, odkręceniu śrub i zdjęcia zacisku. Następnie specjalista dokonuje demontażu tłoczka i czyszczenia całego obszaru. Później wykonuje się szereg innych czynności, które kończą się zamontowaniem nowych klocków i dokręceniu koła.

Klocki hamulcowe – producent. Jakiego wybrać?

Jednym z dylematów jest decyzja związana z wyborem klocków hamulcowych. Niekiedy mechanicy będą się nas pytać, z jakich komponentów chcielibyśmy skorzystać. Do wyboru mamy produkty zagraniczne oraz polskie klocki hamulcowe, a jeśli potrzeba, to także polskie tarcze hamulcowe. Zdecydowanie warto rozważyć korzystanie z polskich produktów. Dziś rynek części motoryzacyjnych w Polsce stale się rozwija, wobec czego komponenty układów hamulcowych są pewne i bezpieczne w eksploatacji. Jedną z wiodących marek jest Breck. Tarcze hamulcowe producenta krajowego należą do jednym z najlepszych w regionie. Podobnie jest w przypadku klocków – zakład specjalizuje się w ich produkcji. Jeśli cenimy sobie pewność i bezpieczeństwo, korzystajmy z produktów polskiej motoryzacji.

Sprawdź ofertę klocków i tarcz hamulcowych Breck na stronie sklepu producenta: https://sklep.breck.pl/.

Przekładnie planetarne – poznaj to uniwersalne rozwiązanie

0
Przekładnie planetarne

Zasada działania, a także zastosowanie przekładni planetarnych w praktyce jest zagadnieniem, które zdecydowanie warto zgłębić. Co wpływa na to, że są one tak popularne, a ich zastosowanie tak uniwersalne? Odpowiedzi udzielamy poniżej.

Przeniesienie mocy – co trzeba wiedzieć na jego temat?

Przekładnie planetarne uzyskały miano najbardziej popularnych przekładni zębatych. Na taki stan rzeczy wpływ ma przede wszystkim ich użytkowość. Pozwalają one bowiem na przemieszczanie się osi obrotu dla co najmniej jednego koła zębatego. Ile będzie takich kół? Tutaj wszystko zależy od wymagań konkretnej aplikacji i to jest właśnie bardzo istotna informacja. Przekładnia planetarna skonstruowana została na kształt układu słonecznego skąd wywodzi się jej nazwa. Składa się ona z kół głównych i planetarnych zamontowanych na jarzmie. Taka konstrukcja umożliwia przenoszenie mocy na co najmniej kilka sposobów i uzyskanie różnych wartości przełożeń. Jest to gwarancją, że przekładnia tego typu poradzi sobie także z silnikami o dużej mocy.

Przekładnie planetarne – zastosowanie i dostępność

Z zasady działania przekładni planetarnych wynika jej zastosowania. Montuje się je np. w lokomotywach, turbinach i specjalistycznych pojazdach wykorzystywanych np. na budowach. Można je spotkać także w obrabiarkach, w których występują chwilowe zwiększenia mocy. Można śmiało powiedzieć, że z przekładni planetarnych korzysta się w różnych branżach. Jednym z odbiorców jest przemysł, który nie może pozwolić sobie na stosowanie rozwiązań problematycznych. Opisywane przez nas przekładnie uchodzą za ciche podczas pracy, a także mało awaryjne. Ważne jest jednak, by nabywać je w sprawdzonych miejscach jak np. https://motovario.com.pl/przekladnie-planetarne-seria-pg. Taki zabieg wpływa na pewność co do jakości produktu, a także ewentualnego serwisu już po zamontowaniu w konkretnej aplikacji. Kupując w polskich firmach zyskuje się także szansę na pomoc w doborze wszystkich poszczególnych elementów, które sprawdzą się w konkretnej maszynie.

Czyszczenie lamp samochodowych. Co zrobić, żeby lśniły, jak nowe?

0
Czyszczenie lamp samochodowych

Większość samochodów jest wyposażona w optykę z tworzywa sztucznego. Jak wiadomo, materiał ten szybko się zużywa. Reflektory z mętnym szkłem nie tylko powodują dyskomfort podczas jazdy po zmroku, ale także zmniejszają bezpieczeństwo na drodze.

Czyszczenie lamp. Jak pozbyć się brudu i zanieczyszczeń?

Przyćmione światło może utrudnić kierowcy zauważenie pieszego lub rowerzysty, który rzadko używa na ubraniu taśmy odblaskowej. Niektórzy, kupują żarówki LED, ale one również nie zapewniają nam pożądanego rezultatu. Przez zachmurzone reflektory nadal nie ma wystarczającej ilości światła, ponieważ porysowane szkło rozprasza światło na powierzchni reflektora. Z tej sytuacji można wyjść na dwa sposoby: kupić nowe reflektory lub kupić zestaw do polerowania lamp.

Polerowanie reflektorów jest konieczne, ponieważ nawet najsilniejsze żarówki nie przebiją się w 100% przez matowe szkło. Słabe oświetlenie utrudnia kierowcom poruszanie się po drodze. Jeśli w nocy nie jest to bardzo zauważalne, to o zmierzchu, kiedy potrzebne jest najjaśniejsze światło, jest silnie odczuwalne. Wiele nowoczesnych samochodów ma w lampach przezroczysty plastik zamiast szkła. Z biegiem czasu, pod wpływem różnych czynników, przezroczystość materiału maleje, a zmętnienie staje się bardzo zauważalne (w zaawansowanych przypadkach szkło jest tak mętne, że nie widać przez niego nawet żarówek).

O ile szkło wystarczy umyć, a stanie się bardziej przezroczyste, to w przypadku plastiku taki zabieg nie da spodziewanych rezultatów. Oprócz dyskomfortu i zwiększonego ryzyka wypadku, złe światło ma jeszcze inne nieprzyjemne konsekwencje. Podczas jazdy kierowca musi patrzeć w dal, wytężając wzrok. W ten sposób męczy się znacznie szybciej niż w jasnym świetle.

Na jakość i przezroczystość świateł wpływają następujące czynniki:

  • Żarówki złej jakości. Standardowa żarówka przydaje się tylko w nocy. Natomiast o zmierzchu, a nawet w deszczu, wiązka światła jest tak słaba, że wydaje się, że kierowca zupełnie zapomniał włączyć światło. Sytuację poprawi wymiana żarówek o większej jasności, na przykład LED.
  • Zużycie powierzchni w wyniku narażenia na substancje ścierne podczas jazdy lub serwisowania samochodu.
  • Zamglenie reflektorów w deszczową pogodę.
  • W trakcie jazdy samochodu jest narażony na wpływ strumienia powietrza, który niesie różnego rodzaju zabrudzenia. Może to być kurz, piasek, muszki, kamyki itp. Przy ostrym kontakcie z plastikowymi reflektorami na szklanej powierzchni pojawiają się mikropęknięcia, jakby ta powierzchnia została przetarta grubym papierem ściernym.
  • Większe kamienie, uderzając w plastik, mogą prowadzić do powstawania odprysków i głębokich pęknięć, do których wnika i zalega tam kurz.
  • Często sami kierowcy przyspieszają proces zaparowywania szyb reflektorów, wycierając je suchą szmatką. W tym momencie piasek uwięziony między szmatami a plastikiem zamienia się w ziarna papieru ściernego.

Zestaw do polerowania lamp, czyli wszystko, czego potrzebujesz

Aby zapobiec pogorszeniu się jakości światła, musimy zastosować odpowiednie środki, w sklepie znajdziemy także profesjonalne zestawy do polerowania lamp. Polerowanie reflektorów w domu może wykonać każdy właściciel samochodu, nawet bez zaawansowanego profesjonalnego sprzętu lub specjalnych umiejętności. Przyda się nam wiertarka, śrubokręt, szlifierka. Ważne jest, aby posiadały regulator prędkości. W zależności od stopnia uszkodzenia (w przypadku obecności wiórów i głębokich rys wymagany będzie papier ścierny o ziarnistości 600), do pracy końcowej potrzebny jest papier o ziarnistości 3000-4000.

Warto wziąć pod uwagę, że sama pasta zawiera również cząstki ścierne, dlatego do pracy należy wziąć materiał nie do obróbki korpusu, ale do układów optycznych. Do polerowania szklanych reflektorów użyj specjalnej pasty zawierającej pył diamentowy.

Nie pocieraj plastiku tam i z powrotem tylko na określonej szkła. Istnieje tu ryzyko zrobienia dużego zagłębienia, które będzie trudne do usunięcia bez użycia narzędzia ściernego. Pod koniec zabiegu na szmaty nakłada się pastę i i znowu poleruje lampę. Papier należy wcześniej zwilżyć, aby był elastyczny i nie tworzył szorstkich fałd. Szlifowanie odbywa się okrężnymi ruchami w różnych kierunkach. Po polerowaniu maszynowym na powierzchnię plastikowego reflektora można nałożyć warstwę ochronną lakieru akrylowego. Zapobiegnie szybkiemu pojawianiu się otarć.

Klucz dynamometryczny: z jaką siłą dokręcać koła?

0
Klucz dynamometryczny

Z reguły przykręcamy śruby w aucie na wyczucie. W przypadku niektórych połączeń ważna jest jednak kwestia skręcania z odpowiednią siłą i precyzją. W tym celu korzysta się z klucza dynamometrycznego. Co to jest klucz dynamometryczny? Jak używać klucz dynamometryczny do kół samochodowych? Z jaką siłą dokręcać koła? Czego powinniśmy unikać korzystając z klucza dynamometrycznego? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Co to jest klucz dynamometryczny?

Klucz dynamometryczny do kół samochodowych charakteryzuje się przede wszystkim stałą wartością momentu obrotowego. W konsekwencji tego typu narzędzia w sposób szczególny sprawdzą się w przypadku warsztatów samochodowych. Za ich pośrednictwem możliwe jest chociażby dokręcenie kół pojazdów osobowych czy też samochodów dostawczych o niewielkich gabarytach. Ze względu na stałą siłę dokręcenia klucz dynamometryczny nadaje się do zadań, w których wymagana jest ponadprzeciętna precyzja i użycie odpowiedniej siły. Takie narzędzia możemy zakupić zarówno pojedynczo, jak i w zestawie, w zależności od indywidualnych preferencji. Zobacz klucze dynamometryczne na https://dynamometryczne.pl/

Klucz dynamometryczny do kół samochodowych: jak go używać?

Korzystanie z klucza dynamometrycznego wbrew pozorom nie jest czymś problematycznym. W pierwszej kolejności należy ustawić właściwy moment i powoli dokręcić śrubę. Kiedy narzędzie będzie stawiać odpowiedni opór, wówczas słyszalne będzie kliknięcie o charakterystycznym tonie. 

Warto pamiętać o tym, że nasłuchiwanie jest bardzo ważne, bowiem w przypadku zignorowania kliknięcia zdecydowana większość egzemplarzy umożliwi dalsze dokręcanie śruby. 

To w skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do jej zerwania, co byłoby dość problematyczne. Jeśli nie jesteśmy pewni czy dźwięk nastąpił, wówczas zwalniamy nacisk i dociągamy ponownie. O ile dokręcenie jest wystarczająco silne, kolejny raz powinniśmy usłyszeć charakterystyczny dźwięk. Niekiedy możliwe jest spotkanie starych kluczy dynamometrycznych ze strzałką i ze skalą. W trakcie ich pracy wychyla się charakterystyczna strzałka- na jej podstawie jesteśmy wskazać aktualny moment przykręcenia śruby, co często jest niemalże zbawieniem. 

Z jaką siłą dokręcać koła?

Podczas wkręcania śrub do naszych kół ważna jest kwestia właściwego momentu dokręcenia. Można to zauważyć chociażby w przypadku serwisów oponiarskich- tamtejsi specjaliści korzystają z możliwości klucza pneumatycznego, a następnie podchodzą z kluczem dynamometrycznym i proces zakręcania dokańczany jest w sposób ręczny. Zaletą tego rozwiązania jest to, że późniejsze odkręcenie śruby nie jest czymś problematycznym. Co więcej, nie dochodzi do zjawiska rozciągania się śrub, co ma szczególnie duże znaczenie. W praktyce oznacza to, że koła mogą być wielokrotnie odkręcane i zakręcane bez żadnego ryzyka. 

W zdecydowanej większości przypadków odpowiedni moment dokręcania śruby oscyluje w granicach od 80 do 10 Nm. 

Klucze dynamometryczne okażą się przydatne przede wszystkim w przypadku łączenia delikatnych elementów wykonanych z plastiku. Pamiętajmy o tym, że egzemplarze z tworzywa sztucznego przykręca się z niewielkim momentem, który wynosi od 4 do 6 Nm. W tym celu korzysta się ze specjalistycznych modeli klucza. 

Czego powinniśmy unikać korzystając z klucza dynamometrycznego?

Klucze dynamometryczne cieszą się ogromną popularnością ze względu na ich precyzję. Pamiętajmy jednak o tym, że o ile świetnie przykręcając śruby do kół, to jednak nie możemy nimi niczego odkręcać. Jeśli zapieczona śruba będzie odkręcana, wówczas zwiększa się prawdopodobieństwo jej uszkodzenia. Jeżeli śrubka stawia duży opór, wówczas warto wykorzystać zjawisko rozszerzalności termicznej metalów. Niekiedy wystarczy jedynie rozgrzać element, w który to śruba została wkręcona. W przypadku profesjonalnych warsztatów powszechne jest stosowanie palników. W garażowych warunkach wystarczająca może okazać się opalarka, bowiem efekt końcowy będzie podobny. Śruby zapiekają się w miejscach, gdzie oddziałuje na nich wysoka temperatura. Warto wyróżnić zaciski hamulców, jak i również śrubki przeznaczone do odkręcania kół. 

Opony całoroczne – czy to oszczędzanie w zimie?

0
Opony całoroczne

Opony całoroczne nie słabną na popularności i z roku na rok przybywa ich amatorów. Wielu kierowców podchodzi do nich jednak ze sporą dozą nieufności, kiedy wkraczają w sezon jesienno-zimowy. Sprawdźmy, czy zapewniają one bezpieczne podróżowanie i czy rzeczywiście generują oszczędności. Czy opłaca się inwestować właśnie w nie, a nie standardowe tak zwane zimówki?

Opony całoroczne – co warto o nich wiedzieć?

Ostatnio w przypadku dość wielu krajów Europy tą ciekawszą opcją jeśli chodzi o opony na zimę są opony całoroczne. Ten konkretny typ opon jest opcją lepiej dostosowaną ze względu na to, że w zimę w przypadku większości krajów Europejskich pada deszcz. Temperatury oscylują w zakresie od zera stopni w skali Celsjusza do plus dziesięciu, to warunki w których typowa zimowa opona się szybciej zużywa.

Chodzi tu głównie o to, że tego typu opony szybciej się zużyją jeśli okres zimowy bardziej przypomina taką typową późną jesień. W tych warunkach opony całoroczne są raczej opcją na dłużej, czyli wytrzymają więcej sezonów. Dlatego jeśli te typy opony mają niemal tą samą cenę, to lepiej wybrać całoroczną na te łagodniejsze zimy i jeśli trafi się taki ostrzejszy zimowy weekend, to lepiej wtedy jeździć nieco wolniej, po to by nie zaliczyć zdarzenia drogowego. Istotnym jest też i to, że istnieją też kierowcy bardziej przezorni, którzy mają na taką agresywną zimę zakupione dodatkowo opony letnie dostępne m.in. na https://noweopony.pl/opony/175/65/r14. Tacy kierowcy mają zazwyczaj droższy samochód i co najważniejsze zarabiają więcej od innych i dlatego stać ich na przezorność, a nawet na specjalny regał, na którym przechowuje się koła razem z oponami. Jednak typowy kierowca kombinuje tak by na jednym komplecie nowych opon zaliczyć pełne sześć sezonów.

Oznacza to ostrożną jazdę, czyli takie mniej agresywne przyśpieszanie i nie gwałtowne manewry. W ten sposób oszczędza się opony, które w przypadku kierowcy ze skromnymi przychodami muszą wystarczyć na dłużej. Taki kierowca będzie eksperymentować z oponami całorocznymi i nie będzie zmieniał kół na te z oponami letnimi, bo w najgorszym wypadku zakupi znowu najtańsze całoroczne lub zregenerowane.

Czy oszczędzanie na zakupie opon się opłaca?

Taki poziom oszczędności nie jest tym najlepszym, bo opony całoroczne w sezonie letnim szybciej się zużywają niż opony na sezon wiosenno letni. Dlatego eksploatacja ze zmianą opon lub kół z oponami jest wskazana, po to by było dostatecznie tanio i by opony zużywały się dość wolno. Istotnym jest też i to, że opony całoroczne też są dość zróżnicowane jeśli chodzi o cenę i jakość. Dlatego warto zerknąć w internet, po to by porównać opinie odnośnie każdego rodzaju opon. Mowa tu dokładnie o tym, że na forach internetowych można znaleźć wiele porad odnośnie optymalizacji kosztów.

Jak sprzedać samochód, kupić części lub oddać auto do kasacji? Poznaj kilka cennych porad

0
samochód

Chcesz kupić nowe auto, ale najpierw musisz zmagać się ze sprzedażą starego pojazdu, a może jedynym słusznym wyjściem będzie kasacja? Poznaj kilka sprawdzonych rozwiązań i przekonaj się, że możesz poradzić sobie z tym szybko i sprawnie. 

Wybierz kompleksowe usługi

Nie ulega wątpliwości, że punkt, który oferuje wiele fachowych usług, pozwoli Ci wybrać rozwiązanie idealnie dopasowane do osobistych potrzeb. Warto zatem odwiedzać miejsca, w których pracują prawdziwi eksperci. Dzięki temu możesz liczyć na fachowe doradztwo oraz szeroki zakres dostępnych opcji. Właśnie dlatego warto odwiedzić punkt Auto-Szrot Polska. Dowiedz się, jak wiele możliwości czeka na Ciebie!

Sprzedaż samochodów

Wystawiłeś samochód na portalu ogłoszeniowym? Niekiedy bardzo trudno sprzedać go w satysfakcjonującej cenie. W dodatku potencjalni kontrahenci okazują się mało konkretni i próbują stanowczo negocjować przedstawione warunki. Wówczas możesz sprzedać pojazd w punkcie Auto Szrot Polska. Atutem takiego rozwiązania jest uczciwa oferta oraz szybkość. Nie musisz już tygodniami czekać, aż ktoś zainteresuje się Twoim autem. Ponadto możesz liczyć na uczciwą wycenę oraz dopełnienie wszystkich niezbędnych procedur. To doskonała propozycja dla osób, które pragną szybko pozbyć się wysłużonego już samochodu, aby móc cieszyć się nowym.

Kasacja auta

Czasem wykonanie kasacji to jedyna ekonomicznie uzasadniona opcja. Dzieje się to często, gdy samochód jest na tyle uszkodzony, że naprawa pochłonęłaby stanowczo zbyt dużą kwotę. Proces odbywa się bardzo szybko i sprawnie, a doświadczeni pracownicy posiadają wszystkie niezbędne uprawnienia. W dodatku możesz liczyć na bardzo błyskawiczne załatwienie wszystkich formalności. Przy takich usługach jak kasacja pojazdów zdecydowanie warto postawić na rozwiązania oferowane przez prawdziwych ekspertów. Przekonało się już o tym wielu kierowców!

Najlepsze części używane

Zakup używanych części to świetna propozycja dla kierowców, którzy poszukują niedrogich, a zarazem wysokiej jakości komponentów do auta. Oferta punktu Auto Szrot Polska jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Możesz wybierać spośród różnych części, które pozwolą Ci pokonać jeszcze wiele kilometrów. Nie musisz już wydawać dużych pieniędzy na zakupy w drogich serwisach. Wystarczy zadzwonić i skontaktować się z obsługą Auto Szrotu Polska. Profesjonaliści bardzo dokładnie i rzeczowo odpowiedzą na wszystkie pytania i doradzą rozwiązania idealnie dopasowane do Twoich potrzeb oraz specyfiki pojazdu. Z tej propozycji skorzystało już wielu wymagających klientów. Dołącz do nich, ciesz się komfortem i jazdą bez żadnych kompromisów! Obok tak interesującej oferty nie sposób przejść obojętnie.

Stare auto zalega w garażu? Przekonaj się, co z nim zrobić!

0
Sprzedaż auta

Chcesz wymienić swój samochód, jednak znalezienie kontrahenta na portalu ogłoszeniowym trwa tygodniami? Doskonale to rozumiemy, dlatego przygotowaliśmy krótki poradnik, w którym dowiesz się, jak szybko i sprawnie sprzedać bądź zezłomować samochód. Wybierz sprawdzone rozwiązanie i zapomnij o wszelkich kompromisach. Skorzystaj z kilku prostych wskazówek i przekonaj się, jak wybrać sprawdzony skup aut. 

Sprzedaż auta

Nie ulega wątpliwości, że sprzedawanie samochodu na portalach ogłoszeniowych nie jest łatwe. Musisz liczyć się z telefonami od osób niezdecydowanych. Ponadto wielu niedoszłych klientów gotowych jest na zakup Twojego auta dopiero po bardzo trudnych i niekorzystnych dla Ciebie negocjacjach. Nic więc dziwnego, że proces ten wydłuża się znacznie, a wraz z nim decyzja o zakupie nowego samochodu. Wówczas doskonałym rozwiązaniem może być wybór skupu aut, w którym sprzedaż przebiegnie szybko, sprawnie i korzystnie. To zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie dla wszystkich kierowców, którym zależy na czasie. 

Wybierz sprawdzony skup

Oczywiście nie każdy skup przedstawi wymarzoną ofertę i nie zawsze transakcja odbędzie się w sposób profesjonalny. Warto więc sprawdzić, jakie firmy w pobliżu cieszą się pozytywnymi opiniami. Jeśli mieszkasz w województwie zachodniopomorskim, doskonałą propozycją będzie skup aut w Szczecinie, który spotkał się z niemałym uznaniem wśród kierowców. 

To prosta droga do tego, aby pozbyć się starszego samochodu, a jednocześnie zyskać pieniądze, które pomogą kupić znacznie lepsze auto. Warto dodać, że punkt CarGryf skupuje pojazdy w różnym stanie technicznym – zarówno te sprawne, jak i takie, które do jazdy się nie nadają. Nie musisz już długo czekać na sprzedaż auta oraz wypełniać wielu formalności. 

Bez względu na to, jaki samochód sprzedajesz, zawsze możesz liczyć na rzetelną i uczciwą wycenę. Możesz uzyskać kwotę od 300 zł do nawet 200 000 zł. Po krótkiej rozmowie wystarczy uzupełnić umowę kupna-sprzedaży oraz zapoznać się z zaświadczeniem o demontażu. Na miejscu otrzymasz gotówkę lub pieniądze zostaną przelane na wskazany rachunek bankowy. Wszystko odbywa się bardzo szybko i wygodnie. 

Złomowanie auta

Punkt CarGryf specjalizuje się również w złomowaniu pojazdów? Kiedy warto z tej usługi skorzystać? Otóż zdarza się, że naprawa bardzo uszkodzonego pojazdu jest zupełnie nieopłacalna. Wówczas złomowanie staje się jedynym rozwiązaniem. Oczywiście firma zgodnie z obowiązującym prawem bezpłatnie złomuje pojazdy i wystawia zaświadczenie o demontażu. Unieważniony zostaje dowód rejestracyjny, karta pojazdów i tablice rejestracyjne. Ponadto możesz liczyć na transport auta do stacji. Na terenie Szczecina odbywa się to bezpłatnie. Z tej oferty skorzystało już wielu kierowców.

Serwis automatycznych skrzyń biegów – pomoc dla twojego auta

0
Serwis automatycznych skrzyń biegów

Samochody z automatyczną skrzynią biegów to obecnie coraz chętniej wybierane rozwiązanie. Spotykamy się z nimi zarówno w prywatnych domach, jak i w firmach. Niestety, nawet najlepszy samochód z automatyczną skrzynią biegów może w pewnej chwili ulec awarii, a wówczas nie pozostaje nic innego, jak tylko skorzystanie z profesjonalnego serwisu.

Kosmetyki samochodowe – czym jest niewidzialna wycieraczka?

0
Kosmetyki samochodowe

Utrzymanie czystości w pojeździe jest bardzo ważne. Dotyczy to zarówno jego wnętrza, jak i elementów zewnętrznych. Odpowiednia pielęgnacja pozwoli utrzymać samochód w dobrym stanie technicznym i wizualnym. Są też produkty, które podniosą komfort jazdy. Zaliczymy do nich chociażby niewidzialną wycieraczkę.

Kosmetyki samochodowe – co proponują specjaliści?

Każdy posiadacz auta powinien dążyć do tego, by jego pojazd prezentował się elegancko. W tym celu ważne jest nie tylko regularne czyszczenie, ale także stosowanie odpowiednich preparatów. Najlepszym wyjściem będzie stosowanie profesjonalnych kosmetyków samochodowych. Są to produkty oferowane przez renomowanych producentów. Są one przygotowywane na bazie oryginalnych receptur, dzięki czemu są bardzo skuteczne. Ich skład zawsze zależy od przeznaczenia, co ma ogromne znaczenie w kontekście  dbania o poszczególne komponentu samochodu. Kosmetyki samochodowe z powodzeniem sprawdzą się zarówno do aut nowych, jak i tych z kilkunastoletnią historią. Regularne stosowanie sprawdzonych środków pozwoli nam przywrócić elementom zewnętrznym dawny blask. W ofercie producentów znajdziemy wysokiej jakości szampony, aktywne piany, czy preparaty do czyszczenia felg i opon.

Niewidzialna wycieraczka – do czego służy?

Oferta producentów kosmetyków samochodowych nie ogranicza się jednak jedynie do wytwarzania preparatów do pielęgnacji i konserwacji pojazdu. Specjaliści od auto detailingu proponują bowiem także liczne rozwiązania mające na celu podniesienie komfortu jazdy. Do takich możemy zaliczyć chociażby niewidzialną wycieraczkę. Produkt ten jest szczególnie polecany w okresie jesienno-zimowym, jednak swoją rolę może skutecznie pełnić przez cały rok. Niewidzialna wycieraczka to preparat, który tworzy na szybie cienką warstwę, niewidoczną gołym okiem. Skutecznie odpycha ona krople deszczu czy płatki śniegu, dzięki czemu mamy zdecydowanie lepszą widoczność. Niewidzialna wycieraczka jest do kupienia chociażby tutaj https://autochemia.pl/pol_m_Detailing-2543.html. Lepszą przejrzystość szyb zapewnimy sobie także dzięki stosowaniu produktów antyroszeniowych. Takie preparaty przeciwdziałają pojawianiu się pary na szybach. Zjawisko to jest szczególnie dokuczliwe w okresie zimowym. Regularnie czyszcząc szyby i stosując antyparę z powodzeniem ograniczymy występowanie tego problemu. Jak widać, kosmetyki samochodowe są bardzo szeroką kategorią produktów. Warto jednak wiedzieć, jakiego rodzaju produkty mogą nam pomóc utrzymać auto w czystości, a które poprawią komfort jazdy w trudnych warunkach.

Zobacz też