środa, Styczeń 22, 2020

Tarcze hamulcowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

0
Tarcze hamulcowe

Układ hamulcowy jest jednym z najważniejszych układów odpowiadających za bezpieczeństwo podczas jazdy. Elementy, które się na niego składają są elementami podlegającymi zużyciu dlatego warto o nie odpowiednio dbać i regularnie wymieniać. Najczęściej podczas eksploatacji zużywają się klocki i tarcze hamulcowe, następnie płyn  i rzadziej – przewody hamulcowe.

Jaką średnicę tarczy hamulcowej wybrać?

Tarcze hamulcowe w zależności od marki i modelu różnią się średnicą. Faktem jest, że im większa tarcza tym skuteczniejsze hamowanie. Producenci bardzo często szukają kompromisu pomiędzy wielkością tarczy, skutecznością hamowania oraz ceną, właśnie dlatego decydują się na określoną średnicę. Nie zmienia to faktu, że można zamontować tarczę o innej, większej średnicy, jednak wtedy, trzeba liczyć się również ze zmianą jarzma od zacisku, klockami a czasem i wielkością felgi – większa tarcza potrzebuje więcej miejsca. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup tarcz o wymiarze seryjnym.

Jakie tarcze kupić – czy najtańsze rozwiązanie jest najlepsze?

Tarcze hamulcowe są bardzo precyzyjnym elementem układu hamulcowego. Podczas wymiany sprawdza się bicie boczne tarczy – czyli wartość wychyłu tarczy, której maksymalny odchył określa się na 0,07 mm. W przypadku najtańszych tarcz hamulcowych należy pamiętać, że wartość ta będzie bliżej górnej granicy i może ją przekroczyć. Tanie tarcze hamulcowe są również mniej odporne na przegrzanie – w dłuższej perspektywie czasu mogą się odkształcić i wywołać drgania na kierownicy. Długotrwałe przegrzewanie, znacząco szybciej zużywa również inne elementy układu hamulcowego jak klocki czy płyn jednocześnie obniżając skuteczność hamowania. Tarcze hamulcowe renomowanej marki zdecydowanie lepiej radzą sobie z odprowadzaniem ciepła oraz są znacznie odporniejsze na wszelkiego rodzaju odkształcenia.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe?

Stan tarcz można ocenić tylko poprzez pomiar ich zużycia – nie ma czujników informujących o poziomie zużycia tracz, jak ma to miejsce w przypadku klocków hamulcowych. W ocenie zużycia przydatna będzie suwmiarka, dzięki której można porównać wartość grubości tarcz z minimalną wartością zalecaną przez producenta. Poza zużyciem, może również wystąpić skrzywienie tarczy które też kwalifikuje ją do wymiany. Również bardzo mocno skorodowane tarcze hamulcowe powinny być wymienione, ponieważ skorodowany element nie tylko zużywa mocniej klocki hamulcowe, ale również mocno obniża skuteczność hamowania który zagraża naszemu bezpieczeństwu. W przypadku wymiany tarcz hamulcowych zalecamy wybór renomowanych producentów, ponieważ będzie to gwarancją skuteczności i bezproblemowej eksploatacji.

Jeśli szukasz oryginalnych tarcz hamulcowych w dobrej cenie, odwiedź sklep Ucando.pl – https://www.ucando.pl/k/tarcze-hamulcowe/U020102.

Zabawki dla niemowląt – które są odpowiednie?

0
jaką zabawkę wybrać dla niemowlaka?

Zabawki dla niemowląt, które chcemy kupić swojemu maluchowi powinny być przede wszystkim bezpieczne. Wybór zabawek dla dzieci w tej grupie wiekowej jest ogromny. Dzięki temu wybór odpowiedniej zabawki nie powinien być zbyt skomplikowany, jednak tak nie jest. Wielu rodziców ma problem ze znalezieniem idealnej zabawki dla niemowlaka.

Głównym zadaniem zabawek dla niemowląt jest rozwijanie zmysłów dziecka, czyli wzroku, słuchu oraz dotyku. Aby wybrać odpowiednią zabawkę dla malucha, należy przede wszystkim wziąć po uwagę jego wiek. W pierwszych miesiącach życia dzieci bardzo szybko się rozwijają, dlatego kluczowe jest, żeby wybrane zabawki dotrzymały im tempa.

Rodzaje zabawek dla niemowląt

Najczęściej wybieranymi zabawkami dla niemowląt, są:

  • gryzaki, jest to obowiązkowy gadżet podczas ząbkowania dziecka. Wyróżniamy gryzaki wodne, silikonowe, ortodontyczne oraz takie, w których możemy podawać pokarm dziecku. Dzięki gryzakowi łatwiej jest dziecku przejść, przez okres ząbkowania. Gryzaki przynoszą ulgę bolącym, spuchniętym dziąsłom maluszków.
  • maty, są kolorowymi zabawkami edukacyjnymi dla dzieci. Maty dla najmłodszych mają dodatkowe akcesoria, takie jak: karuzele, wiszące zabawki, a nawet efekty świetlne. Mata stanowi komfortowe miejsce do zabawy dla malucha.

Zabawki dla niemowląt

  • projektory, świetnie rozwijają zmysł wzorku dziecka. Dzięki projektorowi dziecko uspokaja się i szybciej zasypia. Świetnie sprawdzają się w domu, przy dziecięcym łóżeczku oraz w czasie podróży.
  • karuzele, są to obrotowe zabawki niemowlęce, które widzą nad łóżeczkiem dziecka. Karuzela sprawia, że dziecko ćwiczy zmysł wzroku, słuchu i dotyku jednocześnie. Zazwyczaj karuzelę wydają z siebie dodatkowo dźwięki, co jeszcze bardzie skupia uwagę dziecka.
  • bujaczki, zostały zaprojektowane tak, żeby dziecko które leży na bujaczku, samodzielnie wprawiało się w ruch i bujało. Modeli bujaczków na rynku jest wiele. Najlepszym wyborem są te bujaczki, które mają dodatkowo zabawkami w różnych kształtach, które zwisają. Dziecko dzięki temu ciągle chce się nimi bawić.
  • książki kontrastowe, zazwyczaj dostępne są w wersji biało-czarnej. Dzięki przeglądaniu takich książeczek z maluchem, stymulujemy jego wzrok. W książeczkach tego typu znajdują się obrazki o różnych kształtach, które pomagają dziecku poznawać świat, który go otacza.

Przeczytaj też: http://www.szumski.pl/zabawki-interaktywne-dla-dzieci-czym-sa-tak-naprawde/

Skrzynki z tworzywa w firmie

0
Skrzynki z tworzywa w firmie

Każda firma i zakład produkcyjny, potrzebuje produktów, które umożliwiałyby przechowywanie wyrobów, a także półproduktów. Dzięki temu, jeśli chodzi o produkcję w danym zakładzie wszystkie idzie o wiele sprawniej, bo możemy liczyć na porządek i ład. Jednak na rynku jest wiele rodzajów tego typu skrzynek i pojemników, że właściwie nie wiadomo, jakie wybrać. Wybór będzie jednak trafiony, jeśli zastanowimy się dokładnie nad tym, czego wymagamy i jakich efektów oczekujemy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze podkładu pod lakier?

0
Na co zwrócić uwagę przy wyborze podkładu pod lakier

Wybór podkładu pod lakier samochodowy ma niezwykle istotne znaczenie. Trzeba bowiem jasno powiedzieć, że dobór odpowiedniego materiału i jego właściwa aplikacja gwarantuje większą trwałość naprawy lakierniczej. Dziś zatem zajmiemy się aspektami, na które należy zwrócić uwagę. Przedstawimy również rodzaje podkładów, spośród których są i takie przeznaczone jedynie do użytku profesjonalnego.

Super okazja na zakup auta

0
Super okazja na zakup auta

Zakup nowego auta, wiąże się z wieloma emocjami. Zwłaszcza jeśli kupuje się swoje pierwsze auto w życiu. Nikt nie powiedział, że pierwsze auto powinno być całkiem nowe i powinno pochodzić prosto z salonu samochodowego. Równie dobrze można kupić samochód używany, grunt by był on w dobrym stanie technicznym i ładnie wyglądał.

Samochód prawie jak nowy

Jedną z ciekawszych propozycji w kwestii używanych aut, są samochody poleasingowe. Są to auta, które jak sama nazwa wskazuje pochodzą z leasingu, czyli wcześniej ktoś je użytkował ale nie trwało to długi okres czasu, bo takie umowy leasingowe, są zawierane na krótki okres czasu. Maksymalnie leasing jest zawierany na okres 5 lat, dlatego żadne auto poleasingowe nie ma więcej niż 5 lat, czyli jest prawie jak nowe.

Samochody poleasingowe to auta ubezpieczone, posiadające aktualne przeglądy techniczne, w doskonałym stanie wizualnym i technicznym. Auta te nie wymagają żadnej naprawy, co jest ich wielkim atutem. Największą zaletą takich aut, jest ich koszt. Są one o wiele tańsze niż nowe auta, które kupuje się w salonach samochodowych. A wyglądają tak samo i naprawdę nie widać różnicy pomiędzy nimi a samochodami z salonu. Zwykle są to auta znanych producentów najlepszych na rynku marek, dlatego okazją jest kupić taki właśnie pojazd.

Jak można sfinansować zakup samochodu?

Jeśli kupuje się swój pierwszy samochód, można nie mieć na ten cel odpowiednich oszczędności. Ale chcąc kupić auto poleasingowe, wcale wielkich pieniędzy nie potrzeba. Dlatego wystarczy wziąć zwykłą pożyczkę bankową, by sfinansować swój cel. Banki mają bardzo szeroką i korzystną dla klienta ofertę pożyczek, dlatego bez problemu można się o taką pomoc finansową postarać. Wystarczy wypełnić wniosek w banku i przejść proces weryfikacyjny. Jeśli nie miało się wcześniej żadnych problemów z spłacaniem poprzednim zadłużeń względem banku, to na pewno dostanie się pozytywną odpowiedź kredytową.

Można sobie też wziąć tradycyjny kredyt samochodowy, który bierze się na określony cel, czyli w tym wypadku na zakup samochodu poleasingowego. Wtedy jednak trzeba dostarczyć do banku odpowiednie dokumenty samochodowe, na przykład umowę kupna sprzedaży z salonem samochodowym czy z komisem samochodowym, dane tyczące się kupowanego auta, potwierdzenie jego ceny itp. Trzeba też dostarczyć do banku informacje na temat wysokości przychodów, umowy o pracę, wieku, posiadanych dóbr itp. Te informacje są dla banku bardzo ważne, to na ich podstawie wystawi on odpowiedź na wniosek kredytowy. Oczywiście pieniądze w ten sposób uzyskane, muszą zostać od razu przekazane sprzedawcy, dopiero wtedy samochód może zostać wydany klientowi.

Dużo bardziej opłaca się kupić samochód poleasingowy, gdyż takie auto jest dużo tańsze. Jest to więc praktyczne podejście do kwestii zakupu auta. Duże znaczenie ma także fakt, że takie auto wygląda zupełnie jak nowe, jest w idealnym stanie, nie ma żadnych usterek. Nie ma się więc nad czym zastanawiać, to najlepsza propozycja z możliwych w temacie kupowania samochodu.

Sklep tuningowy z najwydajniejszymi intercoolerami

0
Sklep tuningowy z najwydajniejszymi intercoolerami

Nawet fani motoryzacji nie raz nie zdają sobie sprawy z tego, czym była i co oznaczała dawniej nazwa intercoller. Dziś wiele osób, które zajmują się tematem motoryzacji nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie straty powodowało uszkodzenie tej części w samochodzie ją posiadającym.

Dla przypomnienia słynny intercooler był kiedyś nierozerwalną częścią samochodów typu diesel, a stosowany był najczęściej w autach, które posiadały doładowanie. Ostatecznie możemy powiedzieć, że tajemnicza wyżej wymieniona nazwa oznacza, że jest to po prostu chłodnica międzystopniowa intercooler, która ze sprężarki miała za zadanie trafić prosto do cylindra. Celem takiego zabiegu miało być znaczne zwiększenie wydajności silnika.

Dziś intercooler jest powszechnie stosowany zarówno w samochodach posiadających mechaniczne doładowanie, a także tych, które wyposażenie są w turbodoładowanie. Natomiast zawór upustowy blow off, który jest dziś powszechnie stosowany ma za zadanie wypuścić zbyt duży nadmiar powietrza poza układ dolotowy przed turbo doładowaniem, dzięki czemu tworzy się tak zwany układ zamknięty.

Dla tych, którym nazwa ta jest być może nieznana wystarczy przypomnieć, że jest to zwyczajny zawór atmosferyczny. Jednak zawory o nazwie blow off stosowane są przez tych, którzy lubią usłyszeć głośno swój silnik, ponieważ dają one więcej decybeli niz standardowe zawory upustowe. DV. Jednak nie każdy samochód możemy wyposażyć w zawory typu blow off, ponieważ istnieją różnego rodzaju silniki. Niektóre z nich po zastosowaniu takiego zaworu wykazuje błędy. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie dwutłoczkowych zaworów, co powinno pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Zawór upustowe, które posiadają oznaczenia DV w większości stosowane są w samochodach seryjnych. Głównym ich zadaniem jest sprawienie, żeby samochód, w którym będą one zastosowane był jak najbardziej cichy. Z pewnością zawór nazwane przez swojego producenta Dump Valve sprawią, że ich użytkownicy będą zadowoleni. Gdzie możemy te i inne produkt motoryzacyjne. Wystarczy wejść na sklep tuningowy Fmic.pl, by po chwili odszukać na stronie internetowej wszystko co chcemy zakupić.

Fani tuningu szybko odkryją, że nie jest to zwyczajny sklep z częściami samochodowymi, ale jest to istny raj dla tych wszystkich osób, których tuning to sposób na życie. Pracują tam specjaliści, których pasją są silniki mechaniczne posiadające układ dolotowy. Sklep posiada towar, w którego skład wchodzą tylko i wyłącznie te najbardziej wydajne intercoolery, a także silikonowe silniki, które posiadają bardzo dużą odporność.

Wyprawy Enduro – jak się przygotować?

0
Wyprawy Enduro – jak się przygotować?

Jesteś właścicielem motocykla Enduro? Chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojego jednośladu i sprawdzić się jako kierowca? Z całą pewnością wyprawa Enduro będzie dla Ciebie. Jednak zanim się na nią wybierzesz zapoznaj się z kilkoma kwestiami.

Wyprawy enduro – odpowiedni ubiór

Przed wyjazdem na wyprawę Enduro kierowca musi wyposażyć się w odpowiedni strój. Ta kwestia absolutnie nie podlega żadnym dyskusją. Organizatorzy takich wydarzeń w swoich regulaminach zazwyczaj dokładnie opisują swoje wymagania względem uczestnika. Poza atestowanym kaskiem, wysokimi butami, rękawicami czy odpowiednią kurtką i spodniami ważne będą jeszcze również dodatkowe elementy. Mowa tu między innymi o kombinezonie przeciwdeszczowym. Jego posiadanie jest praktycznie niezbędne, ponieważ wyprawy odbywają się bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Zaleca się także nabycie ochraniaczy, zwłaszcza na te najbardziej narażone na kontuzję fragmenty ciała. Mowa tutaj między innymi o ortezie kolanowej, ochraniaczu klatki piersiowej, protektorze kości ogonowej czy też protektorze łokcia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wyposażyć się również w pas nerkowy lub ochraniacz na kręgosłup. To już jest kwestia raczej indywidualna, choć o radę zawsze można zapytać instruktora odpowiadającego za organizację wyprawy Enduro. Ta druga opcja jest zwłaszcza dla tych, którzy wybierają się na nią po raz pierwszy.

Wyprawy Enduro – motocykl

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednio przygotowany motocykl to podstawa i gwarancja udaje wyprawy. Tak więc przed wyjazdem należy sprawdzić, czy jednoślad posiada aktualny przegląd jak i ubezpieczenie OC. To oczywiście nie wszystko. Następna kwestia to wyposażenie motocykla w opony nadające się do jazdy w terenie. Tutaj zaleca się te typu „kostka”, które posiadają system samooczyszczania.  Niektórzy organizatorzy w tym https://www.akademiaenduro.pl/pl/podroze dają swoim uczestnikom możliwość wypożyczenia niektórych rozmiarów opon na czas podróży. Najlepsi mają w swojej ofercie użyczenie motocykla. Decydując się na takie rozwiązanie otrzymuje się w pakiecie nie tylko paliwo, ale również serwis. Co ciekawe, motocykle nie muszą być wyposażone w zestaw kufrów. Dlaczego? A to dlatego, że organizatorzy najczęściej zapewniają transport zabranego bagażu samochodem serwisowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczestnik na motocyklu może wieść jedynie kombinezon przeciwdeszczowy, dokumenty i wodę. Reszta zostanie dostarczona do wyznaczonego miejsca odpoczynku. Warto pamiętać, przy przed wyjazdem dokładnie zapoznać się z planem każdego dnia i sprawdzić co zawiera się w cenie.

Jak pielęgnować nadwozie?

0
Jak pielęgnować nadwozie?

Trzeba najpierw dowiedzieć się, jakie środki chemiczne się znajdują w sprzedaży, które będą w stanie nam w tym pomóc.

Wtedy na pewno wybierzemy dla siebie to wszystko, co jest nam potrzebne. Najważniejsze przecież jest to żeby można było zadbać skutecznie i bezpiecznie o nadwozie i inne elementy. Wiele osób o tym zapomina i te osoby zamiast sprawdzać firmę, która produkuje kosmetyki czy jest wiarygodna to kierują się jedynie niskimi cenami. To nie ma sensu, dlatego trzeba będzie postarać się zrobić wszystko żeby sprawdzić, co stosujemy. Jeśli są to woski to wybierajmy takie, które mają bardzo dobre właściwości. Im wyższa cena tym lepszy ich skład i większa skuteczność. Można również stosować przeróżne powłoki ceramiczne, które skutecznie działają i zabezpieczają nasz lakier w samochodzie. Nie ma lepszego sposobu na zabezpieczenie lakieru przed rysowaniem, dlatego taka oferta powinna nas zainteresować.

Inne środki do pielęgnowania naszego samochodu

Jeśli chcemy porządnie umyć samochód to też przyda nam się do tego szampon czy potrzebne będą quick detailery, które pozwalają na usuwanie różnych plam po myciu. Jest tego wszystkiego naprawdę bardzo dużo, co oznacza, że na spokojnie będzie można coś dla siebie znaleźć. Mamy również środki chemiczne do pielęgnowania elementów plastikowych na zewnątrz samochodu. Można kupić pasty polerskie, które dają niesamowite efekty, a zatem trzeba zaznajomić się z przygotowaną ofertą, a wtedy na pewno będziemy bardzo zadowoleni, że coś takiego dla siebie mamy. Ofertę na środki do pielęgnowania nadwozia można znaleźć w Internecie. Można wejść sobie na ofertę sklepu internetowego pod adresem https://detailingstore.pl/16-pielegnacja-nadwozia i już mamy to, co jest nam potrzebne. Oferta bardzo duża i co ważne mamy tutaj same firmowe środki do pielęgnowania całego samochodu, dlatego trzeba z tym się zaznajomić i coś dla siebie wybrać. Nasz samochód przy wykorzystaniu, chociaż części tych dostępnych kosmetyków będzie wyglądał po prostu jak nowy.

Inne środki do pielęgnowania naszego samochodu

Części samochodowe

0
Części samochodowe

Będąc kierowcą samochodowym trzeba pamiętać o tym, żeby być obeznanym w dziedzinie budowy zewnętrznej, jak i tej wewnętrznej, bo to właśnie ona odpowiada za prawidłowe działanie samochodu.

Jednym z elementów budowy wewnętrznej takiego samochodu jest turbosprężarka, natomiast drugim takim ważnym elementem są katalizatory, dlatego w przypadku drastycznych usterek tych elementów należy w wyszukiwarce internetowej wpisać: „regeneracja turbosprężarek i filtrów DPF w Białymstoku” (o ile oczywiście osoba poszkodowana mieszka w tym mieście) albo na przykład: „regeneracja turbin i katalizatorów”. Dzięki temu będzie można szybko i skutecznie znaleźć potrzebnych specjalistów do takiej pracy.

Oprócz tego warto też poczytać ma temat turbin, które też mają bardzo duży wpływ na taki napęd, w którym występują wszystkie powyższe elementy. Można też, jeżeli jest się bardzo wnikliwym człowiekiem, wejść na stronę: „turbokrymar.pl”, na której cały temat opisany jest obszernie, a przede wszystkim na tyle przejrzyście, że nawet osoba, która nie ma bladego pojęcia na temat owego tematu, jeżeli oczywiście się nim interesuje, może nabyć potrzebną wiedzę za pośrednictwem tej strony. Jeszcze, żeby trochę rozszerzyć swoją wiedzę na temat tych wszystkich pojęć można poczytać ogłoszenia internetowe, ale trzeba również pamiętać, żeby kierować się nie tym co obiecuje dany mechanik, lecz opiniami innych użytkowników, którzy skorzystali już z danych usług takiego specjalisty.

Ponadto każdy z nich powinien mieć stronę internetową, na której zawsze, o ile nie jest to nowa firma, jest opisane jakie doświadczenie w zawodzie ma taki warsztat zajmujący się naprawą samochodów wszelkiej maści. Jeżeli ekspert nie umieścił tego na stronie jest to pierwsze ostrzeżenie, żeby zastanowić się nad wyborem takiego czy innego warsztatu samochodowego. W końcu zawsze można się zdecydować na opinie bliskich, którzy mieli już do czynienia z niejednym mechanikiem i może ich porada będzie najlepszym wyjściem z kłopotliwej sytuacji.

Dlaczego gąbki do mycia i polerowania samochodu są tak praktyczne?

0
Dlaczego gąbki do mycia i polerowania samochodu są tak praktyczne?

Pielęgnacja auta to nie tylko mycie, ale także konserwacja lakieru, opon, czy tapicerki. Producenci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i proponują coraz to nowsze rozwiązania. Jednym z nich są specjalistyczne gąbki. Do czego służą?

Dlaczego powinniśmy dbać o samochód?

Auto to nasza wizytówka. Nic więc dziwnego, że staramy się, by prezentowało się na co dzień jak najlepiej. Pomóc w tym może regularne garażowanie, które pozwoli ograniczyć wpływ warunków atmosferycznych na stan karoserii i innych elementów samochodu. Dbamy też o systematyczne mycie pojazdu. Zbyt długo zalegający brud może bowiem negatywnie wpływać na lakier. W czasie jazdy w jego porach może bowiem gromadzić się nie tylko piasek, ale tez cząstki asfaltu, ptasie odchody, woda, czy inne zanieczyszczenia. Dlatego tak ważne jest stosowanie skutecznych kosmetyków. Jeśli zależy nam na ochronie karoserii oraz dobrym efekcie, powinniśmy wybierać produkty z linii profesjonalnej. Są to preparaty wysokiej jakości, które poradzą sobie z wszelkimi zabrudzeniami. Są także w pełni bezpieczne dla lakieru samochodowego.

Co cechuje gąbki do mycia samochodu?

Mycie auta na własną rękę może przynieść efekty porównywalne, a nawet lepsze od tych, jakie uzyskalibyśmy na myjni. Wystarczy, że dobierzemy odpowiedni środek czyszczący. Do wyboru mamy aktywną pianę oraz szampon. Pierwszy z nich sprawdzi się w połączeniu z myjką wysokociśnieniową. Pod wpływem wody dochodzi bowiem do intensywnego pienienia. Aktywna piana posiada bardzo dużo substancji czyszczących, dzięki czemu poradzi sobie z każdym zabrudzeniem. Jednocześnie jest ona w pełni bezpieczna dla karoserii. Szampon samochodowy zaś możemy dobrać w zależności od pH. Kwaśne posłużą do odtykania powłok ceramicznych. Szampon o pH neutralnym z kolei będzie idealny do regularnego mycia nawoskowanych samochodów. Aby pozbyć się zabrudzeń i przypadkowo nie porysować lakieru, możemy też kupić gąbki do mycia samochodu. Znajdziemy je w tym miejscu https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Mycie-samochodu_Gabki-i-szczotki-do-mycia-1535.html. Dzięki ergonomicznemu kształtowi precyzyjnie oczyścimy karoserię z zabrudzeń. Gąbki do mycia samochodu są chłonne, dzięki czemu nabierzemy dużo wody oraz środka czyszczącego. Tego typu akcesorium powinno znajdować się w każdym domu.

Gąbki do polerowania samochodu – co je charakteryzuje?

Jednak gąbki nie służą wyłącznie do mycia auta. Okazuje się, że sprawdzą się także do jego polerowania. Czynność ta wpływa bowiem bardzo dobrze na lakier. Dzięki niej możemy usunąć wszelkie defekty: rysy, wżery, ślady utleniania czy hologramy. Dobrze wypolerowane powierzchnia lakieru będzie płaska i jednolita. Zagwarantujemy też sobie efekt wysokiego połysku. Jednak jak dobrze wiemy, codzienna eksploatacja auta prowadzi do powstawania licznych niedoskonałości. Gąbki do polerowania samochodu pozwalają się ich pozbyć, dzięki czemu lakier odzyskuje dawny połysk. Na tej stronie znajdziesz gąbki do polerowania samochodu o różnej twardości https://autochemia.pl/pol_m_Detailing_Odnowa-lakieru_Gabki-polerskie-896.html. Większość z nich posiada mocowanie na rzep, co jest bardzo wygodne i praktyczne. Stosowanie tego typu produktów pozwoli nam odzyskać dawną świetność naszego pojazdu.

Zobacz też