środa, Wrzesień 20, 2017

Śliska droga? Sprawdź, jak bezpiecznie hamować!

0

Coraz bliżej jesień, a co za tym idzie więcej deszczu, mgieł i chłodnych dni. Zmienne warunki atmosferyczne nie sprzyjają kierowcom, ponieważ sprawiają, że spada widoczność na drodze, natomiast jezdnia robi się śliska. Oba te zjawiska są niezwykle niebezpieczne i mogą wymuszać groźne manewry, np. gwałtowne hamowanie. Na mokrej lub oblodzonej drodze, takie hamowanie może mieć złe skutki. Jak zatem prawidłowo hamować na śliskiej nawierzchni?

Watro mieć zaufany serwis samochodowy

0

Samochody to najpopularniejszy środek transportu na świecie. Według badań przeprowadzonych w 2016 roku w Polsce na 1000 osób przypada około 600 samochodów. To bardzo dużo, a za tym idzie duża odpowiedzialność. Zwiększony ruch na drogach sprzyja wypadkom. Nie są one spowodowane jedynie przez nieumiejętnie prowadzących kierowców. Czasem wada samochodu, o której kierowca nie wiedział, słabo naprawiona usterka pojazdu lub naprawiona w warsztacie samochodowym na podwórzu u kogoś o szemranej opinii, jest przyczyną wypadku. A jeśli nie wypadku, to chyba każdy czuje się pewniej gdy nic w samochodzie mu nie „stuka” i przeszkadza.

Oryginalny prezent dla fanów motoryzacji

0

Kiedy ojciec jest fanem motoryzacji, to idealnym prezentem dla niego będzie przejazd sportowymi autami na profesjonalnym torze wyścigowym. Miłośnikom dobrych alkoholi warto sprezentować degustację win przy udziale sommeliera. Natomiast dla ojców lubiących adrenalinę skok ze spadochronem będzie niezapomnianym doświadczeniem. Urodziny ojca są zawsze niepowtarzalną okazją do sprezentowania mu czegoś niestandardowego. Najlepsze prezenty to zawsze te, które trafiają w jego zainteresowania i pasje.

Kalkulator kredytu samochodowego – dlaczego warto?

0

Kalkulator kredytu samochodowego jest coraz popularniejszym narzędziem online, udostępnianym klientom przez producentów samochodów oraz banki. Pozwala nam, internautom, na wprowadzenie wybranych parametrów związanych z finansowaniem, a następnie na dopasowanie i wybór odpowiedniego kredytu na auto zgodnego z naszymi oczekiwaniami i możliwościami budżetowymi.

Auto po chiptuningu

0

Większość produkowanych współcześnie aut posiada elektroniczne układy, sterujące pracą silnika. Chip pozwala sterować wieloma współczynnikami, odpowiada m.in. za ustawienie wydajności.

Czy warto stosować części zamienne zamiast oryginalnych?

0

Każdy kierowca szuka rozwiązań, które pozwolą mu maksymalnie obniżyć koszty naprawy samochodu. Jednym z takich sposobów jest zakup części zamiennych, czyli tańszych odpowiednich części oryginalnych oferowanych przez autoryzowane punkty sprzedaży. Czy na pewno się to opłaca? Kiedy zakup części oryginalnych ma sens?

Jaka skuteczna ochrona samochodu?

0

Zbliża się okres wakacyjnych wyjazdów. Jak mieć pewność, że nasz pozostawiony na parkingu samochód będzie na nas czekał po powrocie z urlopu? Jak na czas pobytu w innym mieście zabezpieczyć nasze auto przed kradzieżą? Oto częste dylematy związane z podróżowaniem, w naszym artykule opisujemy rozwiązanie na te problemy: lokalizator pojazdów! Sprawdźmy, jakie są możliwości tego urządzenia.

Otwierasz warsztat samochodowy? Sprawdź jakie urządzenia musisz kupić

0

Własny warsztat samochodowy to marzenie wielu z nas. Jeśli i Ty kochasz majsterkować, lub lubisz motoryzację, na pewno nie raz o tym myślałeś, aby porzucić obecne miejsce pracy i zainwestować we własną działalność! Warsztat samochodowy? To dochodowy biznes, który wymaga jednak sporego wkładu własnego. Zobacz jakie narzędzia musiałbyś kupić, aby wystarczająco ułatwić sobie pracę.

Jak używać auta z turbo? Jak dbać o turbosprężarkę?

0

Jak należy eksploatować turbosprężarkę, aby służyła jak najdłużej? Na co zwrócić uwagę a czego unikać?

Dobre wyważarki to polskie wyważarki!

0

Prowadzisz warsztat samochodowy? Wiesz zatem, jak ważne jest prawidłowe wyważenie wszystkich części ruchomych: turbosprężarek, wałów napędowych i korbowych czy kół dwumasowych. Nie ryzykuj zakupu urządzeń ze źródła niewiadomego pochodzenia. Zaufaj profesjonalistom, a zyskasz nie tylko sprzęt najwyższej jakości, ale i zadowolenie i zaufanie klientów.

Zobacz też