Czy opłaca się wymieniać olej w skrzyni biegów?

W dzisiejszych czasach zarówno początkujący, jak i doświadczeni kierowcy, bardzo często zastanawiają się, czy opłaca się wymieniać olej w skrzyniach biegu. Bardzo wielu kierowców uważa, że w autach wymienia się wyłącznie olej silnikowy i nie zdaje sobie sprawy z tego, że warto przynajmniej raz na dwa lata wymieniać również olej w skrzyni biegów. Pamiętać należy o tym, że olej w skrzyni biegów, tak naprawdę pełni identyczną funkcję, jak w przypadku oleju w silnikach, dlatego też nie można o nim zapominać.

Wymiana oleju w skrzyniach manualnych

Kierowcy, którzy korzystają z skrzyń manualnych również muszą liczyć się z koniecznością systematycznej wymiany oleju. Oczywiście manualna skrzynia biegów charakteryzuje się zdecydowanie lepszą odpornością na wszelkie zaniedbania, zwłaszcza jak porówna ją się z konkurencyjną automatyczną skrzynią biegów. Kierowcy, którzy chcą maksymalnie wydłużyć żywotność skrzyni biegów, muszą regularnie wymieniać w niej olej. Wewnątrz skrzyni biegów znajdują się bardzo mocne magnesy, których głównym zadaniem jest wyłapywanie wszelkich opiłków metalu. Magnes ten najczęściej umieszczany jest w zaworze upustowym. Podczas wymiany oleju należy pamiętać o tym, aby zawsze pozbywać się nagromadzonych opiłków. W przypadku manualnych skrzyni biegów opłaca się stosować przede wszystkim olej przekładniowy, który możemy podzielić zarówno ze względu klasyfikacji lepkościowej, jak i również ze względu na klasyfikację jakościową. Warto inwestować w olej, który oznaczony jest jako GL-4oraz GL-5. Produkt tego typu w swojej cenie oraz w swojej klasie nie ma sobie równych.

Wymiana oleju w skrzyniach automatycznych

Naprawa automatycznych skrzyni biegów, jak powszechnie wiadomo wiążę się z bardzo dużymi wydatkami, dlatego też w tym przypadku warto regularnie wymieniać olej w skrzyniach biegu, dzięki czemu unikniemy bardzo dużych wydatków. O wymianie starego oleju na nowy, muszą pamiętać przede wszystkim właściciele wiekowych aut. Im nowsze skrzynie biegów, tym wymagają lepszych jakościowo olejów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here