DLACZEGO WARTO KORZYSTAĆ Z PROFESJONALNYCH MYJNI SAMOCHODOWYCH

Każdy kierowca wie, że dbanie o samochód z zewnątrz jest ważne nie tylko ze względu na estetykę, ale również z troski o samo auto. Jeśli prowadzisz zabrudzony pojazd, to jesteś też słabiej widoczny na drodze – zachlapane światła mają mniejszą siłę. Dodatkowo mocne zabrudzenia mogą też ograniczać widoczność w lusterkach oraz szybach, a to sprawia, że jazda staje się bardziej niebezpieczna.

Jak myć samochód?

Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że mycie samochodu na własnej posesji jest… zakazane! Ma to związek z ochroną środowiska – toksyny i zabrudzenia, które spłukujemy z samochodu wraz z wodą wymieszaną z płynem mogą wniknąć do gleby, a stąd przedostać się do roślin czy np. upraw. Z tego względu nie wolno myć samochodu na własną rękę – można robić to jedynie na samoobsługowej myjni.

Warto zastanowić się jednak, czy rzeczywiście taka myjnia jest najlepszym rozwiązaniem? Okazuje się, że niekoniecznie. Takie myjnie są zawsze nastawione na czas – kierowcom zależy na tym, by oszczędzić, więc zamiast skupić się na dokładnym myciu samochodu, wolą w jak najkrótszym czasie zrobić jak najwięcej rzeczy. Przynosi to negatywne efekty – samochód często nie jest dokładnie umyty, ponieważ część osób skupia się na górnych partiach, zapominając np. o nadwoziu, a ponadto na aucie często pozostają smugi.

Dużym minusem myjni samoobsługowych są też kolejki – kierowcy bardzo często jeżdżą na myjnie o podobnych porach (np. gdy wracają z pracy). Wiele osób zniechęca kilkunastominutowe czekanie na umycie samochodu, dlatego ostatecznie rezygnują z czyszczenia i wracają do domu brudnym autem.

Profesjonalna myjnia dla twojego samochodu

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest korzystanie z profesjonalnej myjni. Nie jest ona nastawiona na automatyzację, ale na klienta – pracują tam ludzie, którzy używają wyspecjalizowanej techniki. Dzięki niej twoje auto zostanie dogłębnie wyczyszczone. Dodatkowo w profesjonalnych myjniach można również skorzystać z czyszczenia wnętrza samochodu. To może być przydatna opcja na przykład dla rodzin z dziećmi – z maluchami samochód brudzi się znacznie szybciej. Warto dbać o estetykę i komfort jazdy, a to zapewnia między innymi odświeżony, pachnący samochód. Na profesjonalnej myjni fachowcy nie tylko zadbają o czystość twojego auta, ale również zajmą się ochroną lakieru. Błyszczący, zadbany lakier jest ważny dla wielu kierowców. I nic dziwnego, w końcu można powiedzieć, że lakier to niejako wizytówka naszego auta – każdy chce, by jego pojazd prezentował się jak najlepiej (i, co równie ważne – służył jak najdłużej).

Podsumowując – jeśli chcesz mieć zadbany samochód, raczej unikaj korzystania z samoobsługowych myjni. O wiele lepszym rozwiązaniem jest oddanie auta w ręce fachowców, którzy będą wiedzieli, jak zadbać o niego w możliwie najlepszy sposób. Dziś profesjonalne myjnie często również są otwarte praktycznie przez cały dzień, więc nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem dogodnej dla ciebie godziny.

Autor: Pozycjoneria.pl. Artykuł powstał we współpracy z przedstawicielem firmy Ecopless.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here