piątek, czerwiec 2, 2023

Dlaczego warto zainstalować moduł GPS w aucie – top 5 powodów!

0
Dlaczego warto zainstalować moduł GPS w aucie

Decyzja o tym, czy zainstalować moduł GPS w aucie powinna być przemyślana, a samo urządzenie dostosowane do potrzeb właściciela. Idąc tym tropem przyjrzymy się 5 najważniejszym powodom, by zamontować nadajnik GPS w aucie oraz jakie korzyści płyną z posiadania modułu od IKOL – jednej z najchętniej wybieranych firm na rynku.

1. Dostęp do bieżącej i historycznej lokalizacji

Zapomniałeś gdzie zaparkowałeś? A może pożyczasz komuś auto i chcesz wiedzieć co się z nim dzieje? Wystarczy, że zamontujesz moduł GPS od IKOL i problem rozwiąże się sam! Dzięki niemu możesz mieć dostęp do bieżącej lokalizacji, ale też przeszłych tras. Historia podróży może sięgać nawet 12 miesięcy wstecz, więc nie umknie Ci żadna przejażdżka – Twoja lub osoby, której pożyczasz auto.

2. Alerty – informacja na bieżąco o stanie auta

Alerty w przypadku modułów GPS od IKOL to informacja na bieżąco na temat stanu auta. Dotyczą między innymi takich zdarzeń jak:

  • Nieautoryzowany ruch pojazdu
  • Odholowanie
  • Przekroczenie ustalonej prędkości
  • Wyjechanie poza wyznaczony obszar
  • Niskie napięcie w akumulatorze
  • Próbie zagłuszenia sygnału GPS

Gdy wystąpi te lub inne zdarzenie, które obejmują alerty, użytkownik dostaje e-maila, SMS-a lub powiadomienie push i może podjąć jak najszybszą akcję aby zapobiec np. próbie kradzieży, lub odpalaniu auta z kabli, gdy rozładuje się akumulator.

3. Raporty – analizuj i optymalizuj jazdę

Raporty to funkcja, dzięki której masz wgląd w szczegóły swojej jazdy oraz szereg innych danych, takich jak prędkość, średnie spalanie, zakup paliwa czy ranking użytkowania samochodu. Na ich podstawie możesz analizować oraz wyciągać wnioski. Podjęcie działań na podstawie raportów prowadzi nie tylko do optymalizacji, ale również oszczędności. Będziesz jeździć krócej, optymalizując trasy oraz oszczędzać na paliwie, dzięki szczegółowym raportom dotyczącym spalania oraz tankowania.

4. Wygodna obsługa z aplikacji i komputera

Dla modułów GPS od IKOL powstała dedykowana aplikacja mobilna, dzięki której można kontrolować auto poprzez telefon lub tablet. Jeśli jednak użytkownik woli korzystać z tradycyjnego komputera stacjonarnego lub laptopa, może również korzystać z pełni funkcji poprzez dedykowaną platformę.

Jednak aplikacja IKOL Tracker daje niesamowity komfort użytkowania. Niezależnie od pory dnia oraz miejsca, w którym się znajdujesz, możesz sprawdzić gdzie i w jakim stanie obecnie znajduje się Twój samochód. Aplikacja jest prosta i intuicyjna w użytkowaniu, tak więc nawet jeśli nie jesteś biegły w technologii, z pewnością szybko wdrożysz się w jej obsługę.

5. Zabezpieczenie antykradzieżowe – znajdź złodzieja!

Moduł GPS zamontowany w pojeździe daje też dodatkową ochronę w przypadku kradzieży auta. Dzięki niemu dowiesz się, w jakim kierunku udał się złodziej. W tym wypadku bardzo pomocne będą również alerty, które możesz skonfigurować tak, aby przychodziły do różnych osób – jeśli Ty przegapisz powiadomienie, prawdopodobnie ktoś inny je odczyta i podejmie działanie, aby zapobiec lub szybko zgłosić kradzież.

Moduły GPS od IKOL – sprawdź je!

W ofercie IKOL znajduje się kilka różnych modułów GPS. Różnią się funkcjonalnościami, ale też samym montażem. Niektóre są całkowicie nieinwazyjne i można je zainstalować samemu, a z innymi trzeba udać się jednego z 200 certyfikowanych instalatorów, aby odpowiednio je podłączyli. W zależności od potrzeb wybierz moduł dla siebie i ciesz się z korzyści wynikających z lokalizacji GPS!

Dopuszczalne promile w Europie poznaj limit

0
Jakie są dopuszczalne promile w europie?

Ilość dopuszczalnych promili w poszczególnych krajach europejskich jest zróżnicowana. Planując wakacyjne wojaże, warto się zaznajomić bliżej z przepisami, ponieważ niezależnie od dozwolonej wartości kary za jej przekroczenie mogą być bardzo dotkliwe. Oprócz obowiązującego limitu dla wszystkich kierowców niektóre kraje różnicują przepisy – dotyczy to szczególnie młodych kierowców, motocyklistów i prowadzących inne jednoślady, a także kierowców zawodowych podczas pracy.

Awarie w przewodach do aplikacji przemysłowych

0
Awarie w przewodach do aplikacji przemysłowych

Wybór przewodów do aplikacji przemysłowych jest szczególnie wymagający. Istotna jest jego konstrukcja, materiały izolacyjne, grubość poszczególnych warstw oraz inne parametry. Ponieważ łatwo popełnić błąd w trakcie wybierania odpowiedniego przewodu, przygotowaliśmy krótki poradnik dedykowany zagadnieniu ich awarii. Przedstawiamy najważniejsze informacje związane z ich funkcjonowaniem oraz występowaniem zagrożeń typowych dla aplikacji przemysłowych. 

Przewody i ich najważniejsze funkcje 

Dostępne przewody do aplikacji przemysłowych można podzielić na dwie główne kategorie. W pierwszej znajdują się przewody zasilające, w drugiej – sterujące. Przewody zasilające są odpowiedzialne za dostarczanie energii do danego urządzenia, potrzebnej do jego uruchomienia i pracy. Przewody sterownice decydują natomiast o kierunku przepływu energii, a w ich konstrukcji ważne są między innymi styki. Przewody takie mogą tworzyć mniej lub bardziej rozbudowane układy jak i duże instalacje przemysłowe. 

Następstwa uszkodzeń przewodów przemysłowych 

Obie grupy przewodów można także podzielić według potencjalnych następstw ich uszkodzeń. W przypadku instalacji zasilających podstawowym niepożądanym następstwem może być brak dopływu energii, a tym samym zastój w pracy układu. Dalsze tego konsekwencje mogą być bardzo niebezpieczne – przegrzanie się poszczególnych części układu, zmiana stanu obecnych w nim substancji, utrata kontroli nad działaniami poszczególnych maszyn. 

W przypadku awarii przewodów sterowniczych konsekwencje są o wiele mniej niebezpieczne. Przede wszystkim należy zauważyć, że wiele aplikacji posiada specjalne zabezpieczenia na wypadek wystąpienia awarii w obrębie przewodów sterowniczych. System jest w stanie dokończyć proces produkcyjny lub zatrzymać go na bezpiecznym etapie. Jednocześnie, informuje o wystąpieniu sytuacji problemowej oraz wdraża specjalne zabezpieczenia mające zatrzymać dalsze szkody.

Zagrożenia w funkcjonowaniu przewodów przemysłowych 

Podstawowym źródłem zagrożenia są uszkodzenia mechaniczne, które przerywają ciągłość materiałów izolacyjnych. Może to doprowadzić do zwarcia całej instalacji, a także spowodować porażenie prądem elektrycznym. 

Uszkodzenie żyły również może mieć podłoże mechaniczne. Najczęściej dochodzi do tego w wyniku wielokrotnego wyginania przewodu, jego przemieszczania lub ponownego zwijania i rozwijania. Skutkiem zerwania żyłki jest przerwa w przesyle danych lub energii. 

Zagrożenia chemiczne wiążą się przede wszystkim z oddziaływaniem silnych substancji żrących. Ponadto, do grupy istotnych zagrożeń należą także: nadmiernie wysokie i niskie temperatury, promieniowanie UV, promieniowanie elektromagnetyczne. 

Gdzie i jak kupować przewody przemysłowe dobrej jakości? 

Przewody przemysłowe – sterujące jak i zasilające – możesz nabyć w niemal każdym sklepie elektrycznym. Polecamy sięgać przede wszystkim po ofertę e-hurtowni Speckable, z której asortymentu korzystają zarówno odbiorcy prywatni jak i firmy montażowe i przemysłowe. W ofercie Speckable znajdują się niemal wszystkie typy przewodów stosowane w aplikacjach przemysłowych – także te szczególnie wymagające, zabezpieczone grubą warstwą ogumienia – OW, ONPD oraz PUR.

Jak odnowić tapicerkę skórzaną w samochodzie? – Kilka słów na temat – Skóra w aucie

0
tapicerka

Skórzane fotele samochodowe, w ogóle tapicerka z naturalnej skóry jest zazwyczaj ozdobą auta, ale jeśli zwlekałeś z odpowiednim zabezpieczeniem tego materiału w swoim samochodzie, to bez wątpienia, możesz mieć teraz problem!

Może być też tak, że to Twoje samodzielne mycie tapicerki skórzanej zakończyło się niepowodzeniem, bo po usunięciu brudu zniszczona skóra stała się bardziej widoczna. Czy istnieją sprawdzone sposoby, aby odnowić tapicerkę skórzaną w samochodzie? Sprawdźmy to!

  • Tapicerka skórzana we współczesnych samochodach
  • Czyszczenie skórzanej tapicerki samochodowej
  • Jak odnowią tapicerkę skórzaną w samochodzie na myjni ręcznej?
  • Czyszczenie i renowacja skóry w samochodzie – podsumowanie

Tapicerka skórzana we współczesnych samochodach

Tapicerka skórzana jest dziś obecna w wielu samochodach, a skórzane fotele samochodowe nie są zarezerwowane wyłącznie dla klasy premium. Naturalna skóra znajduje zastosowanie w: samochodach sportowych i luksusowych, sedanach, SUV-ach, a nawet w ciężarówkach i wyższej klasy kamperach.

Choć, obecnie w Internecie możemy znaleźć wiele porad na temat – jak myć i konserwować skórę wewnątrz auta, to wiele z tych informacji jest już nieaktualnych. Dlaczego? Teraz skóra w samochodzie nie jest tym samym materiałem, który był stosowany w autach sprzed 20-tu lat! W dużym uproszczeniu, można powiedzieć, że chociaż mamy do czynienia z wieloma skórzanymi przedmiotami takimi jak np: buty, rękawiczki, torebki, to skórzana tapicerka samochodowa różni się od tych rodzajów skór.

Czyszczenie skórzanej tapicerki samochodowej

Bez wątpienia, można samodzielnie próbować usunąć zabrudzenia z foteli samochodowych i z wnętrza auta, a następnie delikatnie wytrzeć skórę do czysta. Jednak zawsze istnieje pewien poziom ryzyka i obawa, jakie będą tego efekty. Warto bowiem pamiętać, że sięgając po niewłaściwe preparaty i używając za dużo wody, można bardzo szybko zniszczyć ten naturalny materiał.

Temat czyszczenie tapicerki i renowacja foteli skórzanych samochodowych jest dość złożoną kwestią. Z tego powodu, wiele osób, które mają nowy samochód ze skórzaną tapicerką, chce utrzymać skórę w idealnym stanie i wybiera profesjonalne usługi z tego zakresu. Renowacja tapicerki skórzanej w aucie jest zazwyczaj przeprowadzana na myjni ręcznej, która ma usługi auto-detailing.

Jak odnowią tapicerkę skórzaną w samochodzie na myjni ręcznej?

Na myjni ręcznej wyczyszczenie i konserwacja skórzanych foteli, zagłówków, boczków, kierownicy, itp. odbywa się zawsze przy pomocy odpowiednio dobranych preparatów oraz specjalnych szczotek przeznaczonych do czyszczenia skóry.

Aby przybliżyć bardziej szczegółowo ten temat, posłużę się przykładem. Lokalna, samochodowa myjnia ręczna, która działa w branży renowacja tapicerki skórzanej Warszawa, tak przedstawia swoją ofertę (cytuję): – “Usługa czyszczenie i regeneracja tapicerki skórzanej  ma za zadanie odmłodzić tapicerkę samochodową. Powierzchnie skórzane podane naszym zabiegom, odzyskają głębie koloru i utraconą świetność.

Regeneracja i czyszczenie tapicerki skórzanej  jest szczegółowa i skrupulatna, a jej elementami składowymi są pokrótce:

  • dokładna analiza materiałów,
  • wszechstronne czyszczenie elementów, które zostaną poddane renowacji,
  • eliminacja uszkodzeń, skaz oraz przebarwień;
  • regeneracja i pielęgnacja powierzchni lakierowanych.”.

Czyszczenie i renowacja skóry w samochodzie – podsumowanie:

Na zakończenie, dodam tylko, że regularnie wykonywane przez fachowców, czyszczenie i impregnacja daje bardzo widoczne efekty, nawet w przypadku bardzo zniszczonych foteli samochodowych.

Dlaczego kalibracja alkomatu jest ważna?

0
Dlaczego kalibracja alkomatu jest ważna

Alkomat to takie urządzenie, w które zaopatruje się wielu kierowców, którym zależy na tym, aby zawsze prowadzić samochód w stanie trzeźwości. Urządzenie to jest bardzo dobrym wyborem dla każdej osoby lubiącej spożywać procentowe trunki. Posiadając miernik trzeźwości można zawsze po zakrapianej imprezie zbadać w kilka sekund zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie to potrafi wykonywać w pełni wiarygodne wyniki tylko wówczas, gdy właściciel potrafi o nie odpowiednio zadbać. W tym celu niezbędna jest okresowa kalibracja alkomatu.

Na czym polega kalibracja alkomatów?

Każdy alkomat działa w podobny sposób. Aby zmierzyć zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wystarczy dmuchnąć w ustnik. Wówczas urządzenie to przy pomocy specjalnych czujników wskazuje wysokość promili.

Alkomat to taki sprzęt, który operuje bardzo delikatnymi i czułymi sensorami. Z tego też względu wymaga on regularnego serwisu. Kalibracja powinna być wykonana zawsze wtedy, gdy istnieje taka potrzeba. Dzięki niej urządzenie działa poprawnie oraz pokazuje w pełni wiarygodne wyniki.

Kalibracja to ważny proces, który polega na zestrojeniu wewnętrznego oprogramowania z sensorem tego miernika. W tym celu trzeba poddać alkomat specjalnym testom, które pomogą sprawdzić jego wiarygodność przy pomocy specjalnych symulatorów BAC. Dzięki nim można podać do alkomatu próbkę powietrza o parametrach takich jak:

– siła przepływu

– temperatura

– stałe stężenie alkoholu

Proces kalibracji powinien być wykonywany regularnie. Dzięki temu alkomat potrafi wskazywać w pełni wiarygodne wyniki i służyć niezawodnie przez bardzo długi czas. Korzystając z takiego alkomatu, każdy kierowca może być pewien, że nigdy nie prowadzi samochodu pod wpływem alkoholu.

Kiedy trzeba wykonać kalibrację miernika trzeźwości?

Nie można jednoznacznie wskazać jak często trzeba wykonywać kalibrację alkomatu. Częstotliwość tego procesu zależy od:

– rodzaju sensora znajdującego się w alkomacie

– typu alkomatu

– częstotliwości oraz sposobu użytkowania

– warunków przechowywania alkomatu

Zgodnie z zaleceniami producentów mierniki wyższej klasy należy kalibrować przynajmniej raz na pół miesięcy albo po wykonaniu ilości badań określonej w instrukcji obsługi. Z kolei jeśli chodzi o alkomaty niższej klasy, to okres ten jest nieco krótszy. Ważne jest, aby posiadany alkomat poddać procesowi kalibracji wówczas, gdy:

– wynik po wykonaniu badania osoby niespożywającej alkoholu jest inny niż 0,00 procent

– wynik po wykonaniu badania osobie spożywającej wcześniej alkohol wskazuje wynik 0,00 procent

– miernik podczas wykonywania testu nie reaguje w jakikolwiek sposób

– gdy na jego wyświetlaczu pojawia się napis CAL

– alkomat przez dłuższy czas był przechowywany w temperaturze innej niż wskazuje instrukcja obsługi

Kalibracja to ważny proces, który daje gwarancję prawidłowych odczytów wykonywanych badań.

Siłowniki gazowe Stabilus — wydajność i wytrzymałość w jednym miejscu

0
Siłowniki gazowe Stabilus

Są one elementami wyposażenia ogromnej ilości maszyn, która otacza nas na co dzień, a z których często nawet nie zdajemy sobie sprawy. Wyróżniają się one wszechstronnym zastosowaniem. Zastosowanie znajdują w branży przemysłowej, motoryzacyjnej oraz wielu innych. Są one bardzo istotnym komponentem w użytkowaniu wielu sprzętów.

Zastosowanie

Siłowniki gazowe Stabilus odgrywają ważną rolę tam, gdzie należy kontrolować oraz ograniczać nacisk. Dlatego też są bardzo ważnym elementem każdej konstrukcji (np. w maszynach rolniczych, a także w pojazdach osobowych jak również przy klapach samochodowych oraz podnośnikach), można powiedzieć, że użyteczność tych narzędzi nie ma granic.

Siłowniki gazowe Stabilus charakteryzują się jakością pracy oraz trwałością wykonania. Mogą być one poddawane dużym obciążeniom, jak również idealnie spełniają swoją funkcję podczas intensywnej pracy. Ponadto kultura pracy siłowników gazowych firmy Stabilus jest najwyższej klasy, dodatkowo zapewniają 100% bezpieczeństwo, a także trwałość.

Jakość oraz istota działania

Szerokie zastosowanie oraz ogromna popularność siłowników gazowych sprawia, że na rynku znajdziemy ich ogromną ilość. Wiele osób, które nie znają się na mechanice, a także na konstrukcji maszyn, mogą mieć duże problemy przy wyborze odpowiedniego siłownika. Wiele firm oferuje tanie zamienniki, które często nie gwarantują trwałości przez długi czas. Dlatego też w tym przypadku warto zainwestować więcej pieniędzy, by te narzędzia były bezpieczne oraz wytrzymałe. Siłowniki gazowe Stabilus posiadają pełną specyfikację techniczną, na której zamieszczone są wszystkie potrzebne informacje dotyczące danego siłownika.

Wato pamiętać, że siłowniki gazowe muszą być w stanie przede wszystkim intensywną eksploatację. Bardzo ważne jest, aby upewnić się, że ich funkcjonalność oraz trwałość jest na bardzo wysokim poziomie. Wybrany model powinien wyróżniać się trwałością materiałów, a także solidną konstrukcją, zapewniającą bezpieczeństwo w każdych warunkach.

Dlatego też warto w tym przypadku zwrócić uwagę na producenta. Renoma firmy to podstawa podczas wyboru siłowników gazowych.

Dzięki ogromnemu doświadczeniu na rynku oraz wieloletniej działalności firma Stabilus posiada wszystkie niezbędne kompetencje do wytwarzania siłowników gazowych, gwarantujących pełne bezpieczeństwo oraz trwałość pracy każdego sprzętu. Ponadto podczas kupna siłowników wystawiana jest gwarancja jakości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon?

0
Na co zwrócić uwagę przy wyborze opon

Właściwy wybór opon ma kluczowy wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Podpowiadamy, na które elementy należy zwrócić uwagę przy ich zakupie i jak sięgnąć po model idealnie dopasowany do osobistych potrzeb. Dowiedz się więcej i zapomnij o wszelkich kompromisach. 

Kiedy należy kupić nowe opony?

Kluczową kwestią jest regularna kontrola opon. Dzięki temu można określić, czy ich stan pozwoli bezpiecznie poruszać się po drogach. Wystarczy rzucić okiem na bieżnik, którego głębokość powinna wynosić minimum 1,6 mm. Jeżeli jest niższa, należy bezwzględnie sięgnąć po nowe ogumienie. 

Kolejnym istotnym elementem jest ciśnienie w oponach. To parametr, który wpływa zarówno na bezpieczeństwo, jak i spalanie paliwa oraz żywotność opon. Za każdym razem należy stosować się do zaleceń producenta auta. Optymalne wartości ciśnienia można znaleźć na klapce zbiornika paliwa, w schowku czy w książce serwisowej. Jeżeli pojawiają się problemy z utrzymaniem odpowiedniego ciśnienia, opona może być uszkodzona. 

Warto pamiętać, aby zawsze kupować ogumienie w polecanych punktach. Bogatą i zróżnicowaną ofertą wyróżnia się sklep internetowy Plusgum. W asortymencie znaleźć możesz np. wysokiej jakości opony bieżnikowane. Zdecydowanie warto zapoznać się z asortymentem, gdyż każdy znajdzie tu coś dla siebie.  

Oznaczenia opon

Jeśli decydujesz się na zakup opon, zwróć uwagę na oznaczenia, które określają ich rodzaj. Na oponach przeznaczonych do jazdy zimą widnieje płatek śniegu oraz górskie szczyty. Symbol ten świadczy również o tym, że ogumienie przeszło szczegółowe testy, co stanowi gwarancję jazdy w bezpiecznych warunkach. 

Ponadto opony mogą być oznaczone symbolem – M+S (Mud and Snow), co oznacza, że sprawdzą się znakomicie podczas jazdy po błocie i śniegu. Najczęściej można spotkać ten symbol na ogumieniu amerykańskich aut, a także pojazdów terenowych. 

Warto spędzić nieco więcej czasu nad wyborem odpowiednich opon, gdyż bezpieczeństwo stanowi absolutny priorytet.

Rozmiar opon 

To kolejne z podstawowych kryteriów, na jakie należy zwrócić uwagę podczas zakupu. Najlepszym rozwiązaniem będzie zakup opon w rozmiarze, który widnieje na aktualnym ogumieniu. Szczegółowe informacje na temat rozmiaru można znaleźć również na klapce wlewu paliwa czy na wewnętrznej stronie drzwi kierowcy. 

Zwróć uwagę, że w sklepie Plusgum możesz kupić opony w różnych rozmiarach, a tym samym sięgnąć po model idealnie dopasowany do Twojego auta. Na pewno znajdziesz idealny model dla siebie.

Indeks nośności i indeks prędkości

To kryteria ściśle ze sobą powiązane i określone są przez producenta. Indeks prędkości to maksymalna prędkość pojazdu, z jaką może on poruszać się na danym ogumieniu. Przepisy unijne mówią, że nie powinien być on mniejszy od 160 km/h. Natomiast indeks nośności określa maksymalne obciążenie jednej opony przy prędkości samochodu dopuszczonej przez producenta. Parametr ten wyrażony jest w kilogramach.

Ręczne polerowanie lakieru samochodowego: czy to ma sens?

0
Ręczne polerowanie lakieru samochodowego

Obecnie najczęściej stosuje się emalie akrylowe do malowania samochodu. Powłoka ta jest wysokiej jakości, odporna na działanie czynników zewnętrznych i charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie.

Jak polerować lakier samochodowy?

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest nałożenie emalii na przygotowaną powierzchnię w trzech warstwach. Pierwsza warstwa pełni rolę podkładu należy ją nakładać szczególnie ostrożnie. Druga warstwa jest główną i jest nakładana najgęściej. Ostatnia warstwa ma utrwalić odcień. Należy uważać, aby farba nie kapała, ponieważ usunięcie zacieków będzie dość trudne. Wymaga to pozostawienia każdej warstwy do wyschnięcia przez co najmniej 5-10 minut.

Emalia akrylowa na samochodzie nie wymaga lakierowania, co odróżnia ją od tradycyjnych lakierów samochodowych, a jednocześnie dopuszcza się stosowanie lakieru w celu nadania głębi koloru i zwiększenia trwałości powłoki. Lakier nakłada się dopiero po pokryciu auta emalią i dokładnym wysuszeniu. Przed nałożeniem lakieru przeszlifuj powierzchnię roboczą papierem ściernym.

Polerowanie samochodu pomaga pozbyć się wszelkiego rodzaju wad w procesie aplikacji. Polerowanie stosuje się co najmniej 24 godziny po pomalowaniu pojazdu. Pozwoli to na maksymalne wyschnięcie i utwardzenie farby.

Proces polerowania należy rozpocząć od użycia papieru ściernego o stopniu ścierności P2000. Niektórzy rzemieślnicy używają P1500, ale taki papier w niewprawnych rękach może prowadzić do ocierania ostrych krawędzi. Użycie papieru ściernego jest niezbędne do pozbycia się zjawiska, zwanego też „efektem skórki pomarańczy”. Czasami ten efekt pojawia się z powodu gęsto rozcieńczonej farby. Przed użyciem papieru ściernego należy namoczyć go w wodzie, aby zmiękczyć ścierniwo, aż papier zacznie się zwijać.

Konieczne jest polerowanie powierzchni roboczej ruchem okrężnym; Palce trzymające papier należy trzymać pod kątem 90 stopni do kierunku jazdy. Powierzchnia robocza musi być regularnie nawilżana. Powierzchnia powinna być lakierowana, aż stanie się matowa i gładka w dotyku.

Po odpowiednim wypolerowaniu lakieru papierem ściernym oczyść powierzchnię samochodu z kurzu. Na tym etapie do pracy potrzebna jest pasta polerująca taka jak Zvizzer One Polish. Test z wykorzystaniem m.in tego produktu znajdziesz na https://detailingobsessed.pl/produkty/gbhl/reczne-polerowanie-czy-ma-to-sens-test-zvizzer-one-polish.html

Następnie weź zwilżoną wodą tarczę polerską, wyciśnij ją, nałóż pastę i rozpocznij polerowanie. Nie naciskaj. Powierzchnię należy polerować równomiernie, zwracając szczególną uwagę na ostre krawędzie. Po zakończeniu zabiegu czyścimy resztki pasty i przystępujemy do kolejnego etapu.

Podczas polerowania należy zacząć od niskich obrotów maszyny, aby nie rozpryskiwać pasty. W ostrych narożnikach trzeba uważać, ponieważ można nie tylko zetrzeć farbę, ale także uszkodzić powierzchnie. Ponadto należy zachować szczególną ostrożność podczas polerowania metalu w pobliżu części plastikowych (wypraski, uszczelki itp.). Jeśli je zahaczysz (szybki obrót rozgrzanego koła z pastą ścierną prowadzi do stopienia górnej warstwy plastiku), mogą pozostać ślady, które będą bardzo trudne do usunięcia, a nawet niemożliwe.

W drugim etapie używamy pasty drobnoziarnistej. W rzeczywistości ten etap przebiega podobnie jak pierwsze polerowanie. Różnice polegają jedynie na ilości użytego środka, gdzie ścierniwo ma drobniejszą strukturę tarczy polerskiej. Ten etap pozwala wyrównać błędy popełnione w poprzednim procesie. Pod koniec tego etapu na powierzchni samochodu powinien pojawić się połysk.

W przypadku delikatnej pasty polerskiej zadbaj o to, aby powierzchnia była odpowiednio czysta i nawilżona. Procedura jest prosta – nakładamy lakier na kółko i zabieramy się do pracy. Do procedury nie należy podchodzić ze szczególną gorliwością. Aby uniknąć śladów polerowania, co jakiś czas lekko podnieś maszynę. Zastosowanie tej pasty nadaje lakierowi głębokiego połysku i zwiększa jego właściwości ochronne.

Ostatni etap jest konieczny gdy na powierzchni samochodu pozostają okrągłe ślady, co jest szczególnie widoczne na ciemnych powierzchniach. W takiej sytuacji będziesz potrzebować specjalnej procedury mycia, aby usunąć wymienione powyżej ślady. Może to być kolejna pasta, którą nakłada się na powierzchnię i wciera suchą szmatką. Ponadto istnieje aspekt, o którym wiele osób zapomina, ale prowadzi to do smutnych konsekwencji. Dotyczy to zwłaszcza polerowania dachu i maski. Polerkę należy trzymać obiema rękami. W tym czasie wielu zapomina o przewodzie zasilającym, który ślizga się po drzwiach lub błotnikach i je rysuje. Aby tego uniknąć, musisz wcześniej zarzucić sznurek przez ramię lub poprosić kogoś, aby go przytrzymał. Warto też zauważyć, że przynajmniej pierwsze polerowanie, należy wykonać.

Jak sprzedać auto?

0
Jak sprzedać auto

Sprzedaż samochodu nie jest tak prostym zadaniem, jak to się na początku wydaje. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać z najlepszymi poradami.

Przygotowanie samochodu

Podczas sprzedaży swojego pojazdu należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie jego przygotowanie do tego procesu. Warto zwrócić uwagę na odpowiednie sformułowanie oferty sprzedażowej, dzięki której można będzie zachęcić potencjalnych klientów. W ogłoszeniu sprzedaży powinny się znaleźć właściwie przygotowane zdjęcia pojazdu, dlatego najlepiej go dokładnie wyczyścić oraz umyć przed ich wykonaniem. Podczas robienia zdjęć nie warto pomijać znaczących wad pojazdu, które i tak zostaną zauważone przez potencjalnego kupującego.

Ustalenie ceny

Kolejną istotną kwestią podczas sprzedaży swojego pojazdu jest odpowiednie ustalenie jego ceny, która jest jednym z najważniejszych czynników procesu zakupowego. Cena samochodu ustalana jest w sposób indywidualny oraz zależna jest od wielu istotnych czynników. Wśród nich można przede wszystkim wymienić stan techniczny pojazdu, ale także jego wiek, przebieg, wyposażenie dodatkowe oraz inne istotne aspekty. Cenę można ustalić zarówno w formie samodzielnej, jak i skorzystać z takiego rozwiązania jak skup aut samochodów w Gdyni, gdzie specjaliści pomogą w ustaleniu najlepszej ceny.

Wyczyszczenie pojazdu

Przed prezentowaniem pojazdu klientom należy go w odpowiedni sposób wyczyścić. W niektórych przypadkach warto zainwestować w kompleksowe pranie tapicerki, dzięki któremu pojazd będzie wewnątrz świeży oraz czysty. Na pewno zachęci to potencjalnych klientów do zakupu. Oprócz tego można również skorzystać z polerowania lakieru, które na pewno podwyższy wartość sprzedawanego pojazdu.

Zebranie dokumentacji

Bardzo istotną kwestią podczas sprzedaży pojazdu jest również zgromadzenie niezbędnej dokumentacji. Wśród potrzebnych dokumentów można przede wszystkim wymienić dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu, jeśli były wydane. Sprzedawany samochód powinien mieć również ważne ubezpieczenie OC, które jest na terenie kraju obowiązkowe. Sprawność techniczna samochodu musi być potwierdzona przez wykonanie badania technicznego, jeśli wcześniej go brakowało.

Dopełnienie formalności

Ostatnim etapem sprzedaży pojazdu jest dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności. Najczęściej jest to sporządzenie umowy kupna-sprzedaży pojazdu. Jednak z powodzeniem można się również zdecydować na takie rozwiązanie jak skup aut w Gdyni, gdzie bez większych problemów możliwe będzie sfinalizowanie sprzedaży posiadanego przez siebie pojazdu.

Stabilna praca

0
praca

Najczęstsza potrzeba wszystkich wymienionych. Zgodnie z dobre warunki pracy, płatny urlop i zwolnienie lekarskie, odpowiedni szef, dobry zespół, dogodna lokalizacja, Biała pensja, stabilne wypłaty … opisując te parametry, bądź konkretny.

Zobacz też