sobota, styczeń 29, 2022

Ręczne polerowanie lakieru samochodowego: czy to ma sens?

0
Ręczne polerowanie lakieru samochodowego

Obecnie najczęściej stosuje się emalie akrylowe do malowania samochodu. Powłoka ta jest wysokiej jakości, odporna na działanie czynników zewnętrznych i charakteryzuje się dużą odpornością na ścieranie.

Jak polerować lakier samochodowy?

Pierwszą i najważniejszą zasadą jest nałożenie emalii na przygotowaną powierzchnię w trzech warstwach. Pierwsza warstwa pełni rolę podkładu należy ją nakładać szczególnie ostrożnie. Druga warstwa jest główną i jest nakładana najgęściej. Ostatnia warstwa ma utrwalić odcień. Należy uważać, aby farba nie kapała, ponieważ usunięcie zacieków będzie dość trudne. Wymaga to pozostawienia każdej warstwy do wyschnięcia przez co najmniej 5-10 minut.

Emalia akrylowa na samochodzie nie wymaga lakierowania, co odróżnia ją od tradycyjnych lakierów samochodowych, a jednocześnie dopuszcza się stosowanie lakieru w celu nadania głębi koloru i zwiększenia trwałości powłoki. Lakier nakłada się dopiero po pokryciu auta emalią i dokładnym wysuszeniu. Przed nałożeniem lakieru przeszlifuj powierzchnię roboczą papierem ściernym.

Polerowanie samochodu pomaga pozbyć się wszelkiego rodzaju wad w procesie aplikacji. Polerowanie stosuje się co najmniej 24 godziny po pomalowaniu pojazdu. Pozwoli to na maksymalne wyschnięcie i utwardzenie farby.

Proces polerowania należy rozpocząć od użycia papieru ściernego o stopniu ścierności P2000. Niektórzy rzemieślnicy używają P1500, ale taki papier w niewprawnych rękach może prowadzić do ocierania ostrych krawędzi. Użycie papieru ściernego jest niezbędne do pozbycia się zjawiska, zwanego też „efektem skórki pomarańczy”. Czasami ten efekt pojawia się z powodu gęsto rozcieńczonej farby. Przed użyciem papieru ściernego należy namoczyć go w wodzie, aby zmiękczyć ścierniwo, aż papier zacznie się zwijać.

Konieczne jest polerowanie powierzchni roboczej ruchem okrężnym; Palce trzymające papier należy trzymać pod kątem 90 stopni do kierunku jazdy. Powierzchnia robocza musi być regularnie nawilżana. Powierzchnia powinna być lakierowana, aż stanie się matowa i gładka w dotyku.

Po odpowiednim wypolerowaniu lakieru papierem ściernym oczyść powierzchnię samochodu z kurzu. Na tym etapie do pracy potrzebna jest pasta polerująca taka jak Zvizzer One Polish. Test z wykorzystaniem m.in tego produktu znajdziesz na https://detailingobsessed.pl/produkty/gbhl/reczne-polerowanie-czy-ma-to-sens-test-zvizzer-one-polish.html

Następnie weź zwilżoną wodą tarczę polerską, wyciśnij ją, nałóż pastę i rozpocznij polerowanie. Nie naciskaj. Powierzchnię należy polerować równomiernie, zwracając szczególną uwagę na ostre krawędzie. Po zakończeniu zabiegu czyścimy resztki pasty i przystępujemy do kolejnego etapu.

Podczas polerowania należy zacząć od niskich obrotów maszyny, aby nie rozpryskiwać pasty. W ostrych narożnikach trzeba uważać, ponieważ można nie tylko zetrzeć farbę, ale także uszkodzić powierzchnie. Ponadto należy zachować szczególną ostrożność podczas polerowania metalu w pobliżu części plastikowych (wypraski, uszczelki itp.). Jeśli je zahaczysz (szybki obrót rozgrzanego koła z pastą ścierną prowadzi do stopienia górnej warstwy plastiku), mogą pozostać ślady, które będą bardzo trudne do usunięcia, a nawet niemożliwe.

W drugim etapie używamy pasty drobnoziarnistej. W rzeczywistości ten etap przebiega podobnie jak pierwsze polerowanie. Różnice polegają jedynie na ilości użytego środka, gdzie ścierniwo ma drobniejszą strukturę tarczy polerskiej. Ten etap pozwala wyrównać błędy popełnione w poprzednim procesie. Pod koniec tego etapu na powierzchni samochodu powinien pojawić się połysk.

W przypadku delikatnej pasty polerskiej zadbaj o to, aby powierzchnia była odpowiednio czysta i nawilżona. Procedura jest prosta – nakładamy lakier na kółko i zabieramy się do pracy. Do procedury nie należy podchodzić ze szczególną gorliwością. Aby uniknąć śladów polerowania, co jakiś czas lekko podnieś maszynę. Zastosowanie tej pasty nadaje lakierowi głębokiego połysku i zwiększa jego właściwości ochronne.

Ostatni etap jest konieczny gdy na powierzchni samochodu pozostają okrągłe ślady, co jest szczególnie widoczne na ciemnych powierzchniach. W takiej sytuacji będziesz potrzebować specjalnej procedury mycia, aby usunąć wymienione powyżej ślady. Może to być kolejna pasta, którą nakłada się na powierzchnię i wciera suchą szmatką. Ponadto istnieje aspekt, o którym wiele osób zapomina, ale prowadzi to do smutnych konsekwencji. Dotyczy to zwłaszcza polerowania dachu i maski. Polerkę należy trzymać obiema rękami. W tym czasie wielu zapomina o przewodzie zasilającym, który ślizga się po drzwiach lub błotnikach i je rysuje. Aby tego uniknąć, musisz wcześniej zarzucić sznurek przez ramię lub poprosić kogoś, aby go przytrzymał. Warto też zauważyć, że przynajmniej pierwsze polerowanie, należy wykonać.

Jak sprzedać auto?

0
Jak sprzedać auto

Sprzedaż samochodu nie jest tak prostym zadaniem, jak to się na początku wydaje. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać z najlepszymi poradami.

Przygotowanie samochodu

Podczas sprzedaży swojego pojazdu należy przede wszystkim zadbać o odpowiednie jego przygotowanie do tego procesu. Warto zwrócić uwagę na odpowiednie sformułowanie oferty sprzedażowej, dzięki której można będzie zachęcić potencjalnych klientów. W ogłoszeniu sprzedaży powinny się znaleźć właściwie przygotowane zdjęcia pojazdu, dlatego najlepiej go dokładnie wyczyścić oraz umyć przed ich wykonaniem. Podczas robienia zdjęć nie warto pomijać znaczących wad pojazdu, które i tak zostaną zauważone przez potencjalnego kupującego.

Ustalenie ceny

Kolejną istotną kwestią podczas sprzedaży swojego pojazdu jest odpowiednie ustalenie jego ceny, która jest jednym z najważniejszych czynników procesu zakupowego. Cena samochodu ustalana jest w sposób indywidualny oraz zależna jest od wielu istotnych czynników. Wśród nich można przede wszystkim wymienić stan techniczny pojazdu, ale także jego wiek, przebieg, wyposażenie dodatkowe oraz inne istotne aspekty. Cenę można ustalić zarówno w formie samodzielnej, jak i skorzystać z takiego rozwiązania jak skup aut samochodów w Gdyni, gdzie specjaliści pomogą w ustaleniu najlepszej ceny.

Wyczyszczenie pojazdu

Przed prezentowaniem pojazdu klientom należy go w odpowiedni sposób wyczyścić. W niektórych przypadkach warto zainwestować w kompleksowe pranie tapicerki, dzięki któremu pojazd będzie wewnątrz świeży oraz czysty. Na pewno zachęci to potencjalnych klientów do zakupu. Oprócz tego można również skorzystać z polerowania lakieru, które na pewno podwyższy wartość sprzedawanego pojazdu.

Zebranie dokumentacji

Bardzo istotną kwestią podczas sprzedaży pojazdu jest również zgromadzenie niezbędnej dokumentacji. Wśród potrzebnych dokumentów można przede wszystkim wymienić dowód rejestracyjny oraz kartę pojazdu, jeśli były wydane. Sprzedawany samochód powinien mieć również ważne ubezpieczenie OC, które jest na terenie kraju obowiązkowe. Sprawność techniczna samochodu musi być potwierdzona przez wykonanie badania technicznego, jeśli wcześniej go brakowało.

Dopełnienie formalności

Ostatnim etapem sprzedaży pojazdu jest dopełnienie wszelkich niezbędnych formalności. Najczęściej jest to sporządzenie umowy kupna-sprzedaży pojazdu. Jednak z powodzeniem można się również zdecydować na takie rozwiązanie jak skup aut w Gdyni, gdzie bez większych problemów możliwe będzie sfinalizowanie sprzedaży posiadanego przez siebie pojazdu.

Stabilna praca

0
praca

Najczęstsza potrzeba wszystkich wymienionych. Zgodnie z dobre warunki pracy, płatny urlop i zwolnienie lekarskie, odpowiedni szef, dobry zespół, dogodna lokalizacja, Biała pensja, stabilne wypłaty … opisując te parametry, bądź konkretny.

Kosmetyki samochodowe – z jakich produktów korzystać?

0
Kosmetyki samochodowe

Rozpoczęcie przygody z prawidłową pielęgnacją auta, może wydawać się przytłaczające, a ilość dostępnych na rynku produktów, wcale tego nie ułatwia. Naszym zdaniem nie jest to jednak nic trudnego, jeśli podejdziemy do sprawy z głową oraz wszystkimi potrzebnymi informacjami. Te, znajdziemy w poniższym artykule. Zapraszamy do lektury!

Kosmetyki samochodowe do czyszczenia zewnętrznej strony auta

Naturalne jest to, że do czyszczenie zewnętrznych oraz wewnętrznych części samochodu, używamy zupełnie innych produktów. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ znajdziemy tam zupełnie inne powierzchnie, które wymagają różnych właściwości substancji czy materiałów, z których wykonane będą kosmetyki samochodowe. Zewnętrzna strona pojazdu, to głównie lakier. Lakier, wymaga nabłyszczania oraz korzystania z bardzo delikatnych artykułów. Ostatnie czego chciałby każdy kierowca, to rysy pozostawione przez źle dobrany produkt. Pierwszą rzeczą jaką powinniśmy zakupić, jest więc dobry szampon samochodowy. Jak poznać, że rzeczywiście jest dobry? Po jego wydajności. Innym istotnym kosmetykiem samochodowym, jest preparat do czyszczenia felg. Korzystanie z niego powinno odbywać się regularnie, dzięki czemu unikniemy osadzania się brudu. Ostatnim bardzo ważnym kosmetykiem do zewnętrznej pielęgnacji, jest wosk. Jest on potrzebny każdemu, kto chce aby jego samochód, prezentował się jak najlepiej. Ponad to, ochrania powierzchnię przed niechcianymi uszkodzeniami, spowodowanymi deszczami czy kurzem.

Kosmetyki samochodowe do pielęgnacji wnętrza auta

Wnętrze auta to zupełnie inna bajka. W zależności od tego jaką tapicerkę posiadamy, konieczne będzie używanie innych produktów. W przypadku materiałowej powierzchni, na samym początku warto ją dokładnie odkurzyć, a następnie przystąpić do czyszczenia na mokro pianką lub aerozolem. W przypadku tapicerki skórzanej, przyda się odpowiedni balsam, który zadba o efektowny połysk. Do czyszczenia deski rozdzielczej, wystarczyć powinny wydajne ściereczki nawilżane.

Gdzie kupić kosmetyki samochodowe?

Decydując się na zakup kosmetyków samochodowych, warto wziąć pod uwagę sklepy internetowe. Możliwość zamawiania online, jest niezwykle wygodna i bardzo często okazuje się, że tańsza. Jeden ze sklepów warty polecenia, znajdziemy na stronie https://autochemia.pl/pol_m_Detailing-2543.html. Dokładne opisy produktów, na pewno pomogą w znalezieniu idealnego produktu. Podczas wyboru, warto również kierować się opiniami innych kierowców. Dzięki temu, na pewno nie popełnimy błędu.

Wiele osób marzy o możliwości prowadzenia luksusowego auta – Rafał Grzebin

0
auto

Dreszcz związany prowadzeniem luksusowego pojazdu o dużej mocy to uczucie, którego wielu z nas doświadczy tylko wtedy, gdy wypożyczymy samochód sportowy.

Nie każdego stać na zakup tak drogiego auta, ale to nie znaczy, że musimy przez cały czas zadowalać się samochodem, którym jeździmy na co dzień. Wiedza o tym, co jeszcze można zyskać dzięki spełnieniu swoich marzeń i prowadzeniu samochodu premium, pomoże ci zdecydować, czy jest to dobry pomysł.

Na jakie okazje wynajmujemy samochody premium

Skorzystanie z możliwości wypożyczenia samochodu luksusowego to świetny sposób na wypróbowanie go i ustalenie, czy tego typu pojazd będzie pasował do twojego stylu życia i spełni twoje oczekiwania. Oprócz sprawdzenia, jak samochód jeździ i czy poradzisz sobie z nim, możesz upewnić się, że będziesz w stanie ponieść na przykład koszty paliwa i że będziesz miał bezpieczne miejsce do przechowywania pojazdu. Zamiast dać się uwieść szybkości i możliwościom samochodu, użyj go, aby określić, czy będzie pasował do twojego życia. Dwumiejscowy samochód może nie być wystarczający do wszystkich zastosowań, jeśli masz rodzinę, ale świetnie może się sprawdzić na specjalne okazje, jak romantyczny weekend, podróż służbowa czy inne wydarzenie, kiedy chcemy dobrze wypaść przed innymi osobami i pokazać się.

Wiele osób marzy o możliwości prowadzenia luksusowego auta - Rafał Grzebin

Wypożyczenie samochodu sportowego da ci również szansę na zwrócenie na siebie uwagi otoczenia. Z pewnością samochody luksusowe wyróżniają się na tle innych pojazdów, jakie każdego dnia widzimy na drogach. Zanim jednak zdecydujesz się na wypożyczenie wymarzonego samochodu, sprawdź warunki oferowanej polisy ubezpieczeniowej i zanotuj dokładnie, jakie ryzyka są objęte ubezpieczeniem. Polisa ubezpieczeniowa prawdopodobnie zapewni ochronę tylko głównego kierowcy, więc nikt inny nie będzie mógł prowadzić pojazdu oprócz osoby wynajmującej. Wypożyczenie samochodu premium to wygodny i niedrogi sposób na uzyskanie transportu na specjalne okazje bez martwienia się o ciągłą konserwację, jakiej wymaga samochód z wyższej półki. Posiadanie takiego samochodu tylko przez ograniczony czas pozwoli ci doświadczyć prestiżu jazdy nim bez martwienia się o poziomy amortyzacji, które wpływają na jego wartość. Ułatwi również wybór samochodu odpowiedniego na różne okazje w miarę ich pojawiania się. Z pewnością inny model auta będzie bardziej odpowiedni na ślub, a inny wybierzemy na podróż służbową.Rafał Grzebin, pomysłodawca i prezes firmy Mestenza, świadczącej usługi wynajmu samochodów luksusowych, posiada do wypożyczenia krótko i długoterminowego niezwykle rzadkie modele aut. Posiadanie kontroli nad samochodem o dużej mocy może być bardzo kuszące, aby zobaczyć, co dokładnie może on zaoferować pod względem osiągów. Jednak przepisy dotyczące ograniczenia prędkości zwykle to uniemożliwiają. Bez względu na rodzaj drogi, na której się poruszasz, prędkość, z jaką możesz jeździć, będzie ograniczona, więc możesz nie czuć się tak, jakbyś doświadczał pełnych wrażeń z jazdy samochodem sportowym. Jazda po wyznaczonym torze wyścigowym może rozwiązać ten problem, ale wiele wypożyczalni samochodów luksusowych wykluczy ten rodzaj użytkowania zgodnie z warunkami zawartej z nimi umowy.

Pomoc drogowa Toruń – w jakich sytuacjach z niej korzystać?

0
Pomoc drogowa Toruń

Awarie i wypadki na trasie zdarzają się codziennie. Właśnie dlatego, każdy kierowca, musi mieć świadomość, że taka sytuacja może spotkać i jego. Na szczęście, istnieje pomoc drogowa, która zjawi się na miejscu w przeciągu maksymalnie kilku godzin i pomoże nam rozwiązać zaistniały problem. W jakich dokładnie przypadkach, należy zadzwonić po pomoc drogową?

Pomoc drogowa – kiedy okaże się potrzebna?

Nie ma na świecie listy, która dokładnie określałaby awarie w których należy dzwonić po pomoc drogową. Łatwo więc dojść do wniosku, że należy zrobić to w każdej sytuacji, która związana jest z uszkodzeniem pojazdu. Unieruchomiony samochód na przykład na autostradzie, powoduje ogromne zagrożenie życia zarówno dla kierowcy zepsutego pojazdu, jak i tych, którzy starają się go jak najbezpieczniej wyminąć. Jak powszechnie wiadomo, na autostradzie dozwolony jest o wiele szybszy ruch, dlatego nieruchome przebywanie wśród nich bez odpowiedniej pomocy, może skończyć się jeszcze gorszym wypadkiem. Każdy kierowca, powinien posiadać w zanadrzu numer do sprawdzonych specjalistów, którzy pojawią się w miejscu awarii w jak najszybszym czasie. Podczas oczekiwania należy pamiętać o bardzo ważnej rzeczy, jaką jest umieszczenie specjalnego trójkąta w odpowiedniej odległości od pojazdu. Dzięki temu inny kierowcy, będą mogli z daleka zauważyć ostrzeżenie i zwolnić.

Pomoc drogowa Toruń – po kogo dzwonić?

Wyruszając w trasę, nigdy nie mamy pewności, że przebiegnie ona bezproblemowo. Wypadki na drodze, to sytuacje, które najczęściej zdarzają się w ułamek sekundy. Pęknięta opona, brak paliwa, czy zapalenie się silnika to tylko kilka z nich. Jeśli sytuacja ma miejsce w okolicach Torunia, warto zadzwonić po pomoc drogową, której usługi znajdziemy na stronie https://laweta-torun.pl/. Bardzo ważny jest fakt, iż usługi pełnione są całodobowo. Dzięki temu, nie musimy martwić się, że zostaniemy sami podczas awarii, która ma miejsce w nocnych godzinach. Wybierając powyższych specjalistów, możemy być pewni, że przyjadą na miejsce w szybkim czasie.

Montaż klimatyzacji do samochodu – nie rób tego samodzielnie

0
Montaż klimatyzacji do samochodu

Samochody wyposażone w układ klimatyzacji są w dzisiejszych czasach bardzo pożądane, zwłaszcza dla kierowców, którzy w sezonie letnim dużo czasu spędzają za kółkiem. Dlatego też obecnie produkuje się auta, które już posiadają to usprawnienie. Jednak niektóre starsze pojazdy nie zostały wyposażone w urządzenie chłodzące. Jeśli jesteś właścicielem jednego z takich samochodów, być może rozważasz samodzielnie zajęcie się tą kwestią. Jednak montaż klimatyzacji do samochodu nie jest czymś, czym powinniśmy zajmować się na własną rękę. Dowiedz się, dlaczego taka operacja może być problematyczna oraz co możesz zrobić.

Montaż klimatyzacji do samochodu – niełatwe zadanie

Montaż klimatyzacji do samochodu to zadanie dla profesjonalistów, bowiem wymaga wykonania szeregu czynności, takich jak rozmontowanie deski rozdzielczej czy wymiany napinaczy oraz paska klinowego. Na początek należy jednak skompletować wszystkie niezbędne części, potrzebne do zmontowania urządzenia. Należą do nich między innymi chłodnica, kompresor, parownik, filtr czy jednostka sterująca. Jest to więc spory wydatek, który dodatkowo może nam się nie opłacić, jeżeli nieprawidłowo wykonamy operację. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest zatem poproszenie fachowca o asystę. Koszt usługi nie jest mały, ale będziemy mieć pewność, że została dobrze wykonana.

Montaż klimatyzacji do samochodu – gdzie się zgłosić?

Na rynku funkcjonuje wiele warsztatów oraz serwisów, w których można liczyć na usługę montażu klimatyzacji do samochodu. Dobrym pomysłem jest wspieranie lokalnych firm i wybór fachowca, który działa w pobliżu. Montażem klimatyzacji do samochodu w Toruniu i okolicach zajmuje się na przykład ten serwis https://www.hgl-lasota.pl/uslugi/klimatyzacja-mobilna. Kiedy już będziemy cieszyć się urządzeniem chłodzącym, powinniśmy zachować numer kontaktowy do serwisu. Może okazać się potrzebny, kiedy przyjdzie czas, aby uzupełnić czynnik chłodniczy lub wykonać dezynfekcję. Od czasu do czasu należy bowiem zapisać się na ozonowanie klimatyzacji, aby zapewnić jej wydajność.

Wymiana tarcz hamulcowych – samemu czy w warsztacie?

0
Wymiana tarcz hamulcowych

Nagła utrata skuteczności hamowania może być spowodowana awarią układu hamulcowego. Wpływa ona znacząco na bezpieczeństwo poruszania się pojazdem, dlatego nie powinniśmy bagatelizować tego problemu. Wśród głównych winowajców wymienia się zużyte klocki hamulcowe lub zdeformowane tarcze hamulcowe. Czy warto samodzielnie podjąć się wymiany komponentów układu, czy lepiej zaprowadzić samochód w warsztatu? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, jeśli zdecydujemy się na jedną z powyższych możliwości.

Własnoręczna wymiana tarcz hamulcowych

Zabierając się do wymiany tarcz hamulcowych musimy wziąć pod uwagę, że powinniśmy także dokonać zamiany klocków, płynu i przewodów, jeśli są już zużyte. Warto zatem przygotować się wcześniej i zakupić polskie tarcze hamulcowe i polskie klocki hamulcowe np. firmy Breck, które będą kompatybilne z danym rodzajem auta. Nieodzownym narzędziem do wymiany komponentów będzie lewarek oraz klucz do piast. Najpierw luzujemy śruby, następnie uruchamiamy podnośnik i demontujemy koła. W dalszej kolejności bierzemy się za demontaż układu hamulcowego. Odkręcamy zaciski i kontrolujemy stan przewodów i tłoczków. Wysuwamy tłoczki i klocki hamulcowe. Odkręcamy tarcze, demontując wcześniej zacisk. Delikatnie zdejmujemy tarczę i sprawdzamy, czy pozostałe elementy konstrukcyjne nie wymagają wymiany (np. z uwagi na korozję). Nową wyczyszczoną z oleju tarczę zakładamy na piaście, po czym wykonujemy wszystkie powyższe czynności w odwrotnej kolejności. Pamiętamy o solidnym dokręceniu kół.

O czym warto pamiętać wybierając serwis samochodowy do wymiany komponentów – klocki hamulcowe producent

Samodzielna wymiana tarcz to oszczędność ok. 500 złotych robocizny za 4 sztuki (2 osie). Wymaga ona jednak:

  • odpowiednich warunków technicznych, np. własnego warsztatu,
  • posiadania wcześniej zakupionych tarcz, klocków i ewentualnie innych części składowych układu,
  • podstawowych umiejętności i zdolności manualnych,
  • wiedzy na temat działania układu i dopasowywania poszczególnych części,
  • od kilkudziesięciu minut do kilku godzin pracy – w zależności od wprawy i zakresu prac.

Alternatywą jest oddanie samochodu do warsztatu samochodowego, gdzie mechanicy zrobią to za nas. Wybierając serwis zwróćmy uwagę na to, z jakich części korzystają specjaliści montujący komponenty do układu hamulcowego. Ważne, aby były one jak najwyższej jakości, w końcu na skuteczności hamowania nie powinniśmy oszczędzać.

Naprawa klimatyzacji – dlaczego warto o to zadbać?

0
Naprawa klimatyzacji

Kierowca, który wiele godzin spędza za kółkiem, z pewnością wysoko ceni sobie komfort jazdy. Jednym podstawowych czynników, które maja na to wpływ jest sprawna klimatyzacja. W upalne letnie dni to niezastąpione udogodnienie, jednak pod warunkiem, że nasz sprzęt nie jest zepsuty. Uszkodzony układ klimatyzacyjny może stanowić spory problem, nie tylko ze względu na brak chłodzenia, ale także dlatego, że może być zagrożeniem dla naszego zdrowia. Przedstawiamy kilka powodów, dla których warto robić regularny przegląd i w razie potrzeby zatroszczyć się o naprawę klimatyzacji.

Naprawa klimatyzacji – wygoda kierowcy i pasażera

Gorące dni bez działającej klimatyzacji samochodowej potrafią być naprawdę uciążliwe. Jednak przede wszystkim należy pamiętać, że wielogodzinna jazda podczas upałów stwarza dla nas spore niebezpieczeństwo. Może dojść do przegrzania i obniżenia koncentracji, a co za tym idzie zwiększa się ryzyko nieszczęśliwego wypadku. Naprawa klimatyzacji może nas uchronić od takich przykrych konsekwencji. Co więcej, warto także pomyśleć o regularnym dezynfekowaniu klimatyzacji, gdyż w przeciwnym razie, będziemy zmuszeni wdychać roztocza i bakterie. Dla alergików czy astmatyków to bardzo niekomfortowe warunki jazdy. Niemiły może okazać się również zapach, który wydobywa się z nieczyszczonej maszyny. Znacząco obniża to przyjemność z przejażdżki.

Naprawa klimatyzacji – pamiętaj o nabijaniu

Jeśli nie chcemy narażać układu klimatyzacyjnego na uszkodzenia, powinniśmy pamiętać o regularnym nabijaniu. Niedobór czynnika chłodniczego może nie tylko obniżyć efektywność działania sprzętu, ale także spowodować usterkę. Usługi związane z naprawą klimatyzacji, odgrzybianiem czy nabijaniem świadczy na przykład ten serwis https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/serwis-klimatyzacji. Warto zwrócić także uwagę na ciekawą opcję, jaką jest czyszczenie parownika klimatyzacji. Zabiegi naprawcze i czyszczące układ klimatyzacyjny wykonuje się przy użyciu specjalnych urządzeń, dzięki którym maszyna zachowuje sprawność.

Wymiana klocków hamulcowych

0
Wymiana klocków hamulcowych

Samochód ostatnio jakoś dziwnie się zachowuje. Do kabiny kierowcy dochodzą charakterystyczne piski i dudnienie. Na hamulcu czuć wyraźne drgania, które nasilają się podczas przyspieszania. Czy to już czas, by dokonać serwisu układu hamulcowego? Choć te symptomy mogą dotyczyć wielu usterek w pojazdach osobowych, to z wielkim prawdopodobieństwem „odzywają się” właśnie zużyte hamulce. Co jaki czas trzeba wykonywać wymiany klocków i tarcz hamulcowych? Jak wygląda proces serwisowania układu hamulcowego? Nad tymi kwestiami pochylamy się w niniejszym artykule.

Tarcze hamulcowe i klocki – co się szybciej zużywa?

W pojazdach, w których w sposób prawidłowy zamontowano poszczególne komponenty układu hamulcowego, szybszej eksploatacji będą podlegać klocki. Posiadają one warstwę ścierną, która podlega systematycznemu zmniejszaniu swojej grubości. Po naciśnięciu pedału hamulca klocek „przykleja się” do tarczy, prowadząc do wyhamowania pojazdu. Nie oznacza to jednak, że wymiana klocków hamulcowych będzie oznaczać, że z tarcza jest zawsze w perfekcyjnej kondycji. W niektórych przypadkach, np. w wyniku nieprawidłowego montażu tarcz, może dojść nawet do ich pęknięcia. Warto zatem, podczas zamiany klocków na nowe, każdorazowo sprawdzić stan tarcz hamulcowych na obu osiach pojazdu.

Jak przebiega wymiana klocków hamulcowych?

Rosnące ceny usług warsztatów samochodowych sprawiają, że wiele osób postanawia „ubrudzić dłonie” i samodzielnie zabrać się do wymiany klocków hamulcowych. Jeśli ktoś ma dużą wprawę i doświadczenie, z pewnością poradzi sobie w takiej sytuacji bez większych problemów. Jeśli nie jesteśmy pewni swoich umiejętności, a znajomość budowy i działania układu hamulcowego jest w naszym przypadku słaba, to zdecydowanie lepiej oddać samochód w ręce ekspertów. Mechanik w warsztacie dokona sprawdzenia, czy okładzina klocka hamulcowego nie jest zbyt mocno starta. Dokonuje on pomiaru, wykorzystując zwykle nowoczesne czujniki elektroniczne. Jeśli grubość jest niższa niż 1,5 milimetra, to znak, że należy część wymienić na nową. Wymiana klocków wymaga podniesienia samochodu, demontażu koła, odkręceniu śrub i zdjęcia zacisku. Następnie specjalista dokonuje demontażu tłoczka i czyszczenia całego obszaru. Później wykonuje się szereg innych czynności, które kończą się zamontowaniem nowych klocków i dokręceniu koła.

Klocki hamulcowe – producent. Jakiego wybrać?

Jednym z dylematów jest decyzja związana z wyborem klocków hamulcowych. Niekiedy mechanicy będą się nas pytać, z jakich komponentów chcielibyśmy skorzystać. Do wyboru mamy produkty zagraniczne oraz polskie klocki hamulcowe, a jeśli potrzeba, to także polskie tarcze hamulcowe. Zdecydowanie warto rozważyć korzystanie z polskich produktów. Dziś rynek części motoryzacyjnych w Polsce stale się rozwija, wobec czego komponenty układów hamulcowych są pewne i bezpieczne w eksploatacji. Jedną z wiodących marek jest Breck. Tarcze hamulcowe producenta krajowego należą do jednym z najlepszych w regionie. Podobnie jest w przypadku klocków – zakład specjalizuje się w ich produkcji. Jeśli cenimy sobie pewność i bezpieczeństwo, korzystajmy z produktów polskiej motoryzacji.

Sprawdź ofertę klocków i tarcz hamulcowych Breck na stronie sklepu producenta: https://sklep.breck.pl/.

Zobacz też