Auto z salonu czy używane?

Każdy kierowca prędzej czy później stanie przed wyborem kupna nowego dla siebie samochodu. W zależności od dostępu środków finansowych i naszych potrzeb, do wyboru mamy samochody używane lub nowe auto, prosto z salonu. Na która opcję się zdecydować? Warto najpierw przeanalizować plusy i minusy poszczególnych rozwiązań.

Różnica między autem używanym a nowym

Samochody salonowe są dla nas oznaką świeżości oraz gwarancją niezawodności. Często powtarza się slogan, że nowy samochód zapewni nam spokój i ograniczy wizyty u mechanika, natomiast samochody używane będą wiązały się z koniecznością ciągłych serwisów i pojawiającymi się usterkami. To dość płytkie myślenie, ponieważ samochód samochodowi nie równy. Wiele zależy od marki pojazdu jaki wybierzemy. Warto wcześniej zapoznać się z opiniami, choćby w internecie, dotyczącymi awaryjności poszczególnych aut. Niejedno auto z przebiegiem ponad stu tysięcy kilometrów posłuży nam dłużej i skuteczniej niż nowy egzemplarz salonowy. Niestety nowe modele, na potęgę wyposażone w elektronikę, mogą stać się równie awaryjne, jak kilkulatki. Do tego warto pamiętać, że część wizyt będzie obligatoryjna w przypadku każdego samochodu. Wymiana oleju, klocków hamulcowych, czy innych części podlegających normalnemu zużyciu to proces, który musi dokonać użytkownik każdego pojazdu.

Oceń swoje możliwości finansowe

Kupno samochodów używanych pozwala na dużą oszczędność finansową. 10-letni samochód w zależności od modelu kosztować będzie około 30% ceny salonowej nowego auta. Nie każdy dysponuje gotówką w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych, a z takimi kwotami trzeba się liczyć przy zakupie nowego samochodu. Dealerzy samochodowi są tego świadomi, w związku z czym oferta finansowa na zakup nowego auta jest ciągle poszerzana. W związku z tym istnieje możliwość zakupu pojazdu na raty, leasing i inne korzystne rozwiązania finansowe. Zakup auta na raty możliwy jest także w przypadku samochodów używanych. Korzystne kredyty możemy zapewnić sobie kupując samochody używane w komisie samochodowym, lub osobiście w placówce banku.

Nie da się ukryć mimo to, że różnica w cenie nowego i używanego auta jest dość znacząca. Samochody to dobra, bardzo szybko tracące na wartości. Z tego powodu warto często rozważyć zakup samochodu używanego, w wieku dwóch lub trzech lat. Jeśli przebieg auta nie jest jeszcze wyśrubowany, stan techniczny auta powinien być na tyle zadowalający, iż nie odczujemy, że mamy do czynienia z pojazdem używanym. Z drugiej strony możemy także zachować ciągłość serwisową i korzystać z usług autoryzowanych stacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here