Bezpieczny samochód nie tylko do miasta

Od wielu lat samochody Renault należą do najbezpieczniejszych na rynku. Od premiery Laguny II, która jako pierwsze testowane przez Euro NCAP otrzymała maksymalną notę pięciu gwiazdek, każdy model francuskiego producenta wyznacza standardy dla konkurencji. Nie inaczej jest z piątą generacją miejskiego Clio, która w 2019 roku otrzymała najwyższe noty w ochronie kierowcy, pasażera oraz pieszych. Również doceniono zaawansowane technologie zapobiegające kolizjom. Trzeba dodać, że dziś otrzymanie pięciu gwiazdek jest sporo trudniejsze niż choćby dekadę temu. Ale Renault Clio V osiągnęło ten wynik bez kłopotów.

Przyjazne dla rodziny

Poza obszernym wnętrzem, zwłaszcza jak na pojazd zaliczany do segmentu B, rodziny doceniają starannie dopracowane detale. I tak w Clio V można na przednim siedzeniu pasażera oraz z tyłu skorzystać z Isofix i I-size, co wpływa zarówno na bezpieczeństwo przewożonych dzieci, jak również na ich komfort.

W porównaniu do poprzedniej wersji w Clio V zmieniono konstrukcję siedzisk oraz pasów bezpieczeństwa (te drugie dzięki ogranicznikom napięcia zapewniają doskonałe dopasowanie do ciała bez względu na sylwetkę kierowcy i pasażerów). Przy projektowaniu wykorzystano technologię Fix4sure, gwarantującą ochronę przed tzw. nurkowaniem.

Wyposażenie wpływające na bezpieczeństwo

Na europejskich rynkach, bez względu na wersję wyposażenia, każde Renault Clio ma w standardzie zestaw sześciu poduszek powietrznych, układ ABS ze wspomaganiem nagłego hamowania oraz radar z kamerą, niezbędne do rozpoznawania znaków drogowych. Bezpieczeństwo dla kierowcy i pasażerów, oraz innych użytkowników dróg, to też system kontroli odległości oraz ostrzeganie o nadmiernej szybkości. Podobnie jak podczas testów Euro NCAP, także użytkownicy miejskiego Renault pozytywnie wypowiadają się o systemie ostrzegania o niezapiętych pasach z tyłu czy automatycznym powiadamianiu o wypadku za pomocą systemu eCall. Bezpieczeństwo to także standardowo oferowane reflektory LED, lusterko wsteczne z możliwością ustawienia dzień-noc oraz czujnik zmierzchu.

Inne zalety

Konstruując Renault Clio V, inżynierowie postarali się o niespotykane dotąd w aucie segmentu B francuskiego producenta, połączenie właściwości jezdnych i komfortu. Dzięki nastawom zawieszenia i precyzyjnemu układowi kierowniczemu poszczególne elementy świetnie ze sobą współpracują i podczas spokojnej jazdy, i przy zwiększonej dynamice, także przy szybko pokonywanych zakrętach. Miejskie auto sprawiające dużą przyjemność z jazdy, niedrogie i bezpieczne? Takie jest Clio, czego przykładem może być ogromna popularność na Starym Kontynencie (to bestseler w swoim segmencie). Planując zakup w salonie, warto zawczasu umówić się na jazdę próbną. Renault Dyszkiewicz w Konstancinie-Jeziornie zaprasza do kontaktu: http://www.renault.dyszkiewicz.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here