Bramy Wrocław

0
3351

Brama wjazdowa to jeden z najważniejszych elementów budowy ogrodzenia. Warto już na etapie projektowania wjazdu na posesję ją zaplanować. Wybór odpowiedniego rozwiązania powinien się opierać na rozważeniu różnych opcji pod kątem poniższych warunków:

  • bezpieczeństwo użytkowania
  • funkcjonalny i komfortowy wjazd na posesję

Bezpieczny i funkcjonalny wjazd na posesję

Należy rozważyć przede wszystkim szerokość docelowej bramy wjazdowej. Zgodnie z przepisami w tym zakresie szerokość bram nie powinna być mniejsza niż 2,4 m. W celu uniknięcia trudności w codziennym przejeżdżaniu przez wjazd do posesji warto wybrać szerszą, minimalnie trzymetrową, bramę.

Kolejnym aspektem jest zaplanowanie bramy odpowiednio do usytuowania działki. Wjazd na ruchliwą ulicę musi zostać wykonany w sposób, zapewniający bezpieczeństwo dla ruchu drogowego i pieszego. W tym należy przemyśleć jakie odległości zastosować, aby zapewnić zapas miejsca przed bramą oraz promień skrętu. Stosowane opcje lokalizacji bramy to zamontowanie szerszej bramy lub cofnięcie w głąb terenu nieruchomości.

Typy bram wjazdowych

W tym zakresie najczęściej występującymi są bramy skrzydłowe i samojezdne na rolkach ręcznie otwierane lub z silnikiem automatycznym. Wybór odpowiedniego typu zależy przede wszystkim od dostępnego miejsca.

Bramy skrzydłowe wymagają wystarczającej ilości miejsca na otworzenie przed lub za granicą ogrodzenia. Natomiast bramy przesuwne potrzebują miejsce równolegle do linii ogrodzenia. Bramy wjazdowe zwykle są kupowane jako produkt gotowy do montażu. Modele różnią się elementami wypełnienia (np. pełne panele, kształtowniki, słupki), zastosowanych materiałów (drewno, stal) czy ozdobień.

Jak wybrać bramę we Wrocławiu?

Podobnie jak w przypadku projektowania i wykonywania ogrodzenia warto wybrać firmę, która doradzi i odpowiednio wykona kompleksowo rozwiązanie dla naszej posesji. Wybór wykonawcy powinien być poprzedzony analizą referencji danej firmy, realizacji, które wykonał lub przegląd opinii (niezależnych w Internecie lub wśród znajomych). Dobra firma zapewnia nam fachowe doradztwo, co jest szczególnie istotne dla osób nieposiadającym żadnej wiedzy w zakresie ogrodzeń i bram.

Wybór dobrej firmy nie jest to proces prosty, ale wymaga poświęcenia więcej czasu niż wpisanie w przeglądarce frazy: bramy Wrocław, aby nie narazić się na problemy na etapie wykonawstwa. Często najlepszym sposobem na odnalezienie dobrego wykonawcy jest  odpytanie wśród znajomych i uzyskanie osobistych rekomendacji.

Podsumowanie – Jaką bramę wybrać?

Podsumowując, wybór firmy zapewniającej kompleksowe rozwiązanie zarówno dla ogrodzenia, jak i zamontowania bramy pozwoli na mniejszą liczbę zmartwień i trudności przeprowadzenia inwestycji. Integralne i komponujące się ze sobą elementy jako całości będą podnosiły walory estetyczne naszej posesji.

Jedną z takich firm, polecanych na terenie Wrocławia i okolic jest M-Stal. W swojej ofercie posiada rozwiązania w zakresie bram i ogrodzeń. Produkty cechują się wysoką jakością oraz udostępniony jest szeroki wachlarz opcji do wyboru. Strona internetowa przedstawia galerię z wykonanych przez firmę inwestycji, co może posłużyć zarówno jako nabranie pewności do jakości jaką prezentuje firma, jak i stanowić inspirację w wyborze rozwiązania dla własnej posesji.

Posiadane doświadczenie we wdrażaniu różnego rodzaju systemów ogrodzeń pozwala na skorzystanie z fachowego doradztwa i dobrania ogrodzenia i bramy zgodnego z własnymi oczekiwaniami. Firma oferuje pełny serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny na wykonane przez bramy i ogrodzenia zarówno w zakresie mechanicznego zużycia, jak i zainstalowanych systemów elektronicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here