Czy opłaca się wymieniać olej w skrzyni biegów?

W dzisiejszych czasach zarówno początkujący, jak i doświadczeni kierowcy, bardzo często zastanawiają się, czy opłaca się wymieniać olej w skrzyniach biegu. Bardzo wielu kierowców uważa, że w autach wymienia się wyłącznie olej silnikowy i nie zdaje sobie sprawy z tego, że warto przynajmniej raz na dwa lata wymieniać również olej w skrzyni biegów. Pamiętać należy o tym, że olej w skrzyni biegów, tak naprawdę pełni identyczną funkcję, jak w przypadku oleju w silnikach, dlatego też nie można o nim zapominać.

Wymiana oleju w skrzyniach manualnych

Kierowcy, którzy korzystają z skrzyń manualnych również muszą liczyć się z koniecznością systematycznej wymiany oleju. Oczywiście manualna skrzynia biegów charakteryzuje się zdecydowanie lepszą odpornością na wszelkie zaniedbania, zwłaszcza jak porówna ją się z konkurencyjną automatyczną skrzynią biegów. Kierowcy, którzy chcą maksymalnie wydłużyć żywotność skrzyni biegów, muszą regularnie wymieniać w niej olej. Wewnątrz skrzyni biegów znajdują się bardzo mocne magnesy, których głównym zadaniem jest wyłapywanie wszelkich opiłków metalu. Magnes ten najczęściej umieszczany jest w zaworze upustowym. Podczas wymiany oleju należy pamiętać o tym, aby zawsze pozbywać się nagromadzonych opiłków. W przypadku manualnych skrzyni biegów opłaca się stosować przede wszystkim olej przekładniowy, który możemy podzielić zarówno ze względu klasyfikacji lepkościowej, jak i również ze względu na klasyfikację jakościową. Warto inwestować w olej, który oznaczony jest jako GL-4oraz GL-5. Produkt tego typu w swojej cenie oraz w swojej klasie nie ma sobie równych.

Wymiana oleju w skrzyniach automatycznych

Naprawa automatycznych skrzyni biegów, jak powszechnie wiadomo wiążę się z bardzo dużymi wydatkami, dlatego też w tym przypadku warto regularnie wymieniać olej w skrzyniach biegu, dzięki czemu unikniemy bardzo dużych wydatków. O wymianie starego oleju na nowy, muszą pamiętać przede wszystkim właściciele wiekowych aut. Im nowsze skrzynie biegów, tym wymagają lepszych jakościowo olejów.

Dobry olej motocyklowy kupisz w sklepie: https://gmoto.pl/do-silnikow-4-suwowych,1274/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here