markowe opony

Marka Pirelli jednoznacznie kojarzy się miłośnikom motoryzacji ze sportem samochodowym. Ta zasłużona pozycja jest efektem ponad stuletniej tradycji w projektowaniu i produkcji opon przeznaczonych do eksploatacji w trudnych warunkach drogowych. Co sprawia, że opony Pirelli są wyjątkowe? Czy na wyczynowym doświadczeniu projektantów mogą dziś skorzystać także zwykli kierowcy?

Pirelli znaczy sport. Ale czy tylko?

Producent debiutował jeszcze w wieku XIX, a pierwszymi produktami były opony przeznaczone do rowerów. Z czasem oferta została uzupełniona ogumieniem samochodowym i motocyklowym. Giovanni Battista Pirelli będący założycielem firmy doskonale potrafił wykorzystać narodziny sportu motorowego i idący wraz z nimi wybuch zainteresowania szerokiej publiczności. Już w 1907 opony Pirelli zyskały międzynarodową sławę dzięki temu, że wykorzystywane były przez zwycięzców spektakularnego rajdu Pekin – Paryż. Firma zyskała zainteresowanie producentów samochodów wyścigowych, zawodowych kierowców, a co za tym idzie również widzów i miłośników motoryzacji.

Włoski wytwórca opon szybko zyskał międzynarodową sławę, co skutkowało otwieraniem kolejnych fabryk. Obecnie Pirelli posiada zakłady produkcyjne między innymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Rosji, Stanach Zjednoczonych, Chinach, Turcji, Brazylii i Wenezueli. Skojarzenie z wyścigami na trwałe przylgnęło do producenta, co ten skrzętnie podtrzymuje – od roku 2011 Pirelli zaopatruje w ogumienie również bolidy Formuły 1. Rywalizowanie na tak trudnym i wymagającym rynku wymaga ciągłej pracy i nieustannego rozwoju. Rozbudowany dział badań wykorzystuje najnowsze osiągnięcia nauki i techniki, a stosowane technologie często bardziej przypominają przemysł kosmiczny niż oponiarski. O odwadze i chęci promowania nowatorskich rozwiązań może świadczyć fakt, że to właśnie Pirelli jako pierwszy wprowadził do użytku oponę diagonalną (1927), a także system Run Flat umożliwiający jazdę po przebiciu opony i całkowitym spadku ciśnienia.

Nowoczesne rozwiązania dostępne dla każdego

Zaawansowana technologia stosowana przy produkcji opon wyczynowych przenika również do produktów typowo użytkowych, takich jak opony do samochodów osobowych czy też motocykli. Zasłużona renoma i najwyższa jakość oferowanych produktów sprawia, że Pirelli od lat pozostaje w czołówce producentów opon i śmiało wytycza kierunki rozwoju branży. Niezrównana precyzja prowadzenia, wysoka wytrzymałość i doskonała trakcja łączy się tu z wysokim komfortem podróżowania, ekologią i znacznymi oszczędnościami na paliwie. Zdawać by się mogło, że poziom cenowy tak bardzo zaawansowanych produktów będzie się znajdował poza zasięgiem przeciętnego właściciela samochodu. Na szczęście jest inaczej. 

Najtańsze opony Pirelli znajdziemy w ofercie firmy Tire Expert. Jest ona uznanym dystrybutorem markowego ogumienia pochodzącego od renomowanych producentów. Poza standardowymi modelami znajdziemy tu również produkty nietypowe, możemy też liczyć na fachową pomoc w doborze ogumienia. Przegląd cennika udowadnia, że najwyższa jakość jest dostępna na wyciągnięcie ręki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here