Czy warto kupować używane części samochodowe?

Wiele osób zastanawia się czy kupowanie części samochodowych, których pozbył się inny kierowca ma jakikolwiek sens. W tym przypadku naprawdę odpowiedź nie jest jednoznaczna.

Najtańsze części

Nie da się ukryć, że do wszystkich modeli aut najtańsze części zawsze będzie można znaleźć właśnie na złomowisku. Choć to bardzo tanie rozwiązanie, to jednak należy mieć przede wszystkim świadomość tego, że nie zawsze jest ono bezpieczne. Więc po co ryzykować życiem czy zdrowiem dla zaoszczędzenia nieco gotówki? Najlepiej okazjonalnie na złomowisku korzystać jedynie z tych części, w przypadku których bez najmniejszego problemu można ich stan ocenić na pierwszy rzut oka. Tak naprawdę nie odniesiemy żadnej starty, jeżeli do samochodu zamontowane zostanie używane lusterko czy błotnik. Na złomie często znaleźć można je nie tylko niezwykle tanio, ale również i w bardzo dobry stanie, przez co bez najmniejszych problemów nadają się do dalszej, jakże efektywnej eksploatacji. Gorzej jest z elementami mechanicznymi, w przypadku których ocena stanu technicznego w wielu sytuacjach jest dość trudna. Choć w tym przypadku można naprawdę bardzo dużo zaoszczędzić, to jednak z w przypadku pozyskiwania części mechanicznych do samochodu ze złomowisk do tematu należy podejść niezwykle ostrożnie, zapominając o oszczędnościach,a bardziej skupić się na stanie oraz jakości poszczególnych części.

Używane felgi i opony

Części samochodowe, takie jak felgi czy opony można z powodzeniem kupować używane, pod warunkiem oczywiście sprawdzenia ich stanu technicznego, co w tym przypadku jest niezwykle proste i n ie wymaga nawet zbyt wielkiej znajomości mechaniki. W przypadku felg należy jednak zwracać baczną uwagę na to, czy nie widać na niej nawet najdrobniejszych śladów po spawaniu, lakierowaniu czy szpachlowaniu – takie z pewnością były kiedyś uszkodzone w niewiadomo jakich okolicznościowy, więc ich zakup, choćby cena bardzo kusiła, raczej należy sobie całkowicie odpuścić.

Każdy zainteresowany tematyką części samochodowych, zarówno tych nowych jak używanych, dla podniesienia własnej wiedzy oraz świadomości w zakresie mechaniki obowiązkowo powinien zagłębić się w informacje znajdujące się na stronie http://www.auto-mobil.pl/czesci-samochodowe,6,pl.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here