Dlaczego warto zainstalować moduł GPS w aucie

Decyzja o tym, czy zainstalować moduł GPS w aucie powinna być przemyślana, a samo urządzenie dostosowane do potrzeb właściciela. Idąc tym tropem przyjrzymy się 5 najważniejszym powodom, by zamontować nadajnik GPS w aucie oraz jakie korzyści płyną z posiadania modułu od IKOL – jednej z najchętniej wybieranych firm na rynku.

1. Dostęp do bieżącej i historycznej lokalizacji

Zapomniałeś gdzie zaparkowałeś? A może pożyczasz komuś auto i chcesz wiedzieć co się z nim dzieje? Wystarczy, że zamontujesz moduł GPS od IKOL i problem rozwiąże się sam! Dzięki niemu możesz mieć dostęp do bieżącej lokalizacji, ale też przeszłych tras. Historia podróży może sięgać nawet 12 miesięcy wstecz, więc nie umknie Ci żadna przejażdżka – Twoja lub osoby, której pożyczasz auto.

2. Alerty – informacja na bieżąco o stanie auta

Alerty w przypadku modułów GPS od IKOL to informacja na bieżąco na temat stanu auta. Dotyczą między innymi takich zdarzeń jak:

  • Nieautoryzowany ruch pojazdu
  • Odholowanie
  • Przekroczenie ustalonej prędkości
  • Wyjechanie poza wyznaczony obszar
  • Niskie napięcie w akumulatorze
  • Próbie zagłuszenia sygnału GPS

Gdy wystąpi te lub inne zdarzenie, które obejmują alerty, użytkownik dostaje e-maila, SMS-a lub powiadomienie push i może podjąć jak najszybszą akcję aby zapobiec np. próbie kradzieży, lub odpalaniu auta z kabli, gdy rozładuje się akumulator.

3. Raporty – analizuj i optymalizuj jazdę

Raporty to funkcja, dzięki której masz wgląd w szczegóły swojej jazdy oraz szereg innych danych, takich jak prędkość, średnie spalanie, zakup paliwa czy ranking użytkowania samochodu. Na ich podstawie możesz analizować oraz wyciągać wnioski. Podjęcie działań na podstawie raportów prowadzi nie tylko do optymalizacji, ale również oszczędności. Będziesz jeździć krócej, optymalizując trasy oraz oszczędzać na paliwie, dzięki szczegółowym raportom dotyczącym spalania oraz tankowania.

4. Wygodna obsługa z aplikacji i komputera

Dla modułów GPS od IKOL powstała dedykowana aplikacja mobilna, dzięki której można kontrolować auto poprzez telefon lub tablet. Jeśli jednak użytkownik woli korzystać z tradycyjnego komputera stacjonarnego lub laptopa, może również korzystać z pełni funkcji poprzez dedykowaną platformę.

Jednak aplikacja IKOL Tracker daje niesamowity komfort użytkowania. Niezależnie od pory dnia oraz miejsca, w którym się znajdujesz, możesz sprawdzić gdzie i w jakim stanie obecnie znajduje się Twój samochód. Aplikacja jest prosta i intuicyjna w użytkowaniu, tak więc nawet jeśli nie jesteś biegły w technologii, z pewnością szybko wdrożysz się w jej obsługę.

5. Zabezpieczenie antykradzieżowe – znajdź złodzieja!

Moduł GPS zamontowany w pojeździe daje też dodatkową ochronę w przypadku kradzieży auta. Dzięki niemu dowiesz się, w jakim kierunku udał się złodziej. W tym wypadku bardzo pomocne będą również alerty, które możesz skonfigurować tak, aby przychodziły do różnych osób – jeśli Ty przegapisz powiadomienie, prawdopodobnie ktoś inny je odczyta i podejmie działanie, aby zapobiec lub szybko zgłosić kradzież.

Moduły GPS od IKOL – sprawdź je!

W ofercie IKOL znajduje się kilka różnych modułów GPS. Różnią się funkcjonalnościami, ale też samym montażem. Niektóre są całkowicie nieinwazyjne i można je zainstalować samemu, a z innymi trzeba udać się jednego z 200 certyfikowanych instalatorów, aby odpowiednio je podłączyli. W zależności od potrzeb wybierz moduł dla siebie i ciesz się z korzyści wynikających z lokalizacji GPS!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here