Dobór odpowiednich wycieraczek samochodowych

Zbliżający się koniec zimy to czas na wiosenny przegląd auta i z całą pewnością na wymianę nie tylko opon, ale również wycieraczek. W przypadku opon będzie to wymiana na „letnie” natomiast w przypadku wycieraczek, po ich intensywnej eksploatacji w zimowych warunkach, wymiana na nowe. Podobnie jak ma to miejsce w przypadku zakupu nowych opon oraz innych elementów wyposażenia samochodu, mających istotny wpływ na bezpieczeństwo jazdy, również wycieraczki samochodowe powinny być w pełni dopasowane do konkretnego modelu pojazdu danej marki. Na co należy zatem zwrócić uwagę, wybierając wycieraczki do swojego auta?

Odpowiednia długość

Szczególną uwagę należy zwrócić przede wszystkim na odpowiednią długość piór wycieraczek. Powinna ona być zgodna z zaleceniami producenta, które bez problemu znajdziemy w instrukcji obsługi każdego samochodu. Tego typu informację bez problemu uzyskamy również w najbliższym autoryzowanym punkcie sprzedaży samochodów danej marki.

Nieodpowiednia długość piór wycieraczek sprawi, iż szyba nie będzie w stu procentach skutecznie oczyszczana podczas jazdy. Zbyt krótkie wycieraczki spowodują ograniczone pole widzenia w czasie opadów, z kolei zbyt długie mogą zahaczać o siebie nawzajem podczas pracy lub swoim zasięgiem, poza szybą, objąć także otaczającą ją uszczelkę lub elementy karoserii pojazdu.

Mocowanie do ramienia

Bardzo istotny jest także rodzaj zaczepu mocującego pióro wycieraczki do ramienia. Uchwyt mocujący powinien być identyczny z tym jaki został zaprojektowany przez producenta danego samochodu. Należy unikać uniwersalnych zaczepów mocujących, gdyż najczęściej nie gwarantują one solidnego mocowania pióra do ramienia wycieraczki. W przypadku niektórych uniwersalnych zaczepów może dojść do sytuacji, w której pióro wycieraczki zsunie się z ramienia podczas intensywnej pracy, na przykład podczas jazdy w ulewnym deszczu. Takiej niespodzianki na drodze z pewnością będziemy chcieli uniknąć.

Rodzaj wycieraczki

Wymieniając wycieraczki na nowe możemy zdecydować się na zakup ich klasycznej, szkieletowej wersji, bądź też bardziej nowoczesnych konstrukcji w postaci wycieraczek płaskich lub hybrydowych. Dużą popularnością wśród posiadaczy samochodów w Polsce cieszą się wycieraczki płaskie oraz wycieraczki hybrydowe. Ich innowacyjne konstrukcje gwarantują niezawodność oraz lepszą skuteczność w odprowadzaniu wody z szyby samochodowej w porównaniu ze zwykłymi piórami. Wycieraczki płaskie i hybrydowe dedykowane niegdyś wyłącznie najnowszym modelom samochodów, aktualnie posiadają specjalne zaczepy mocujące, dzięki którym można je zamontować niemal w każdym pojeździe.

Wycieraczki wyposażone w dedykowane uchwyty mocujące znajdziemy między innymi w ofercie firmy DIPP, która od 2009 roku zajmuje się produkcją zamienników wycieraczek samochodowych. Od czasu swojej premiery, pióra wycieraczek z logo DIPP zyskały uznanie wśród posiadaczy aut w naszym kraju.

komplet dedykowanych wycieraczek samochodowych marki dipp

Zamienniki wycieraczek tego producenta cenione są przez właścicieli samochodów za wyjątkową trwałość, solidne wykonanie oraz wysoką skuteczność w oczyszczaniu szyb samochodowych. Spełniające wszystkie wymagane normy, wycieraczki marki DIPP można zakwalifikować do średniej półki cenowej.

Zakup wycieraczek marki DIPP możliwy jest między innymi na internetowej stronie producenta, na której dzięki rozbudowanemu, intuicyjnemu menu szybko znajdziemy wycieraczki do dowolnego pojazdu. W sklepie internetowym DIPP znajdziemy także prostą w obsłudze wyszukiwarkę wycieraczek. Jak zapewniają właściciele firmy, klienci sklepu DIPP mogą także liczyć na fachową pomoc przy wyborze odpowiednich piór wycieraczek oraz szybką dostawę realizowaną za pośrednictwem firmy kurierskiej.

logo firmy dipp

Nie wszyscy kierowcy w pełni zdają sobie sprawę z tego, że sprawne, odpowiednio dobrane wycieraczki to podstawa bezpiecznej jazdy. To one bowiem, podczas podróży w deszczu, decydować będą o tym, co i w jaki sposób widzimy przez przednią i tylną szybę naszego samochodu. Dobra widoczność z kolei umożliwi nam szybką reakcję na zmieniające się warunki na drodze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here