Jak klucz do kół wybrać?

W dzisiejszych czasach na rynku do wyboru mamy tradycyjne klucze ręczne do kół oraz klucze elektryczne i pneumatyczne, przez co wiele osób może nie wiedzieć, które warto wybrać i jakie są wady i zalety poszczególnych rozwiązań. Klucze do kół powinny być podstawowym wyposażeniem każdego samochodu, dlatego też warto poświęcić nieco swojego cennego czasu, aby wybrać naprawdę porządne i niezawodne narzędzia. Warto inwestować również w klucze z wyższej półki, ponieważ może okazać się tak, że tanim kluczem nie będziemy w stanie odkręcić mocno opornej śruby.

Klucze ręczne

Klucze ręczne do kół jak łatwo się domyśleć są obecnie najpopularniejszą wersją tych narzędzi. Oryginalne klucze, które dołączane są przez producentów, niestety mają przeciętną jakość, dlatego też warto poszukać produktów z lepszego materiału, które dadzą nam 100% pewność, że nie zawiodą nas w kryzysowych sytuacjach. Słabej jakości klucze ręczne, przy dużym oporze ślub mogą po prostu się wygiąć, albo złamać.

Klucze elektryczne

Klucze elektryczne w dzisiejszych czasach występują w trzech różnych wersjach. Pierwsza wersja to klucze akumulatorowe, druga to klucze 12V, a trzecia to popularne klucze 230V. Klucze elektryczne są w chwili obecnej najprostszą i najlepszą alternatywą dla tradycyjnych kluczy ręcznych. Wersja akumulatorowa, działa niemal na identycznej zasadzie jak klasyczne wkrętarki akumulatorowe. Wersje 12V jak łatwo się domyśleć mogą być zasilane wyłącznie z gniazda zapalniczki, albo ze standardowego akumulatora za pomocą specjalnej przejściówki. Klucze elektryczne 230V są z kolei najlepszym kompromisem pomiędzy kluczami ręcznymi, a pneumatycznymi.

Klucz pneumatyczny

Klucze pneumatyczne, charakteryzują się bardzo dużym momentem obrotowym, dzięki czemu doskonale nadają się do odkręcania nawet najbardziej opornych śrub. W dzisiejszych czasach klucze pneumatyczne wykorzystywane są powszechnie w profesjonalnych warsztatach samochodowych oraz w punktach wulkanizacyjnych. Największym minusem kluczy pneumatycznych, jest konieczność posiadania kompresora o bardzo wysokiej wydajności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here