tapicerka

Skórzane fotele samochodowe, w ogóle tapicerka z naturalnej skóry jest zazwyczaj ozdobą auta, ale jeśli zwlekałeś z odpowiednim zabezpieczeniem tego materiału w swoim samochodzie, to bez wątpienia, możesz mieć teraz problem!

Może być też tak, że to Twoje samodzielne mycie tapicerki skórzanej zakończyło się niepowodzeniem, bo po usunięciu brudu zniszczona skóra stała się bardziej widoczna. Czy istnieją sprawdzone sposoby, aby odnowić tapicerkę skórzaną w samochodzie? Sprawdźmy to!

  • Tapicerka skórzana we współczesnych samochodach
  • Czyszczenie skórzanej tapicerki samochodowej
  • Jak odnowią tapicerkę skórzaną w samochodzie na myjni ręcznej?
  • Czyszczenie i renowacja skóry w samochodzie – podsumowanie

Tapicerka skórzana we współczesnych samochodach

Tapicerka skórzana jest dziś obecna w wielu samochodach, a skórzane fotele samochodowe nie są zarezerwowane wyłącznie dla klasy premium. Naturalna skóra znajduje zastosowanie w: samochodach sportowych i luksusowych, sedanach, SUV-ach, a nawet w ciężarówkach i wyższej klasy kamperach.

Choć, obecnie w Internecie możemy znaleźć wiele porad na temat – jak myć i konserwować skórę wewnątrz auta, to wiele z tych informacji jest już nieaktualnych. Dlaczego? Teraz skóra w samochodzie nie jest tym samym materiałem, który był stosowany w autach sprzed 20-tu lat! W dużym uproszczeniu, można powiedzieć, że chociaż mamy do czynienia z wieloma skórzanymi przedmiotami takimi jak np: buty, rękawiczki, torebki, to skórzana tapicerka samochodowa różni się od tych rodzajów skór.

Czyszczenie skórzanej tapicerki samochodowej

Bez wątpienia, można samodzielnie próbować usunąć zabrudzenia z foteli samochodowych i z wnętrza auta, a następnie delikatnie wytrzeć skórę do czysta. Jednak zawsze istnieje pewien poziom ryzyka i obawa, jakie będą tego efekty. Warto bowiem pamiętać, że sięgając po niewłaściwe preparaty i używając za dużo wody, można bardzo szybko zniszczyć ten naturalny materiał.

Temat czyszczenie tapicerki i renowacja foteli skórzanych samochodowych jest dość złożoną kwestią. Z tego powodu, wiele osób, które mają nowy samochód ze skórzaną tapicerką, chce utrzymać skórę w idealnym stanie i wybiera profesjonalne usługi z tego zakresu. Renowacja tapicerki skórzanej w aucie jest zazwyczaj przeprowadzana na myjni ręcznej, która ma usługi auto-detailing.

Jak odnowią tapicerkę skórzaną w samochodzie na myjni ręcznej?

Na myjni ręcznej wyczyszczenie i konserwacja skórzanych foteli, zagłówków, boczków, kierownicy, itp. odbywa się zawsze przy pomocy odpowiednio dobranych preparatów oraz specjalnych szczotek przeznaczonych do czyszczenia skóry.

Aby przybliżyć bardziej szczegółowo ten temat, posłużę się przykładem. Lokalna, samochodowa myjnia ręczna, która działa w branży renowacja tapicerki skórzanej Warszawa, tak przedstawia swoją ofertę (cytuję): – “Usługa czyszczenie i regeneracja tapicerki skórzanej  ma za zadanie odmłodzić tapicerkę samochodową. Powierzchnie skórzane podane naszym zabiegom, odzyskają głębie koloru i utraconą świetność.

Regeneracja i czyszczenie tapicerki skórzanej  jest szczegółowa i skrupulatna, a jej elementami składowymi są pokrótce:

  • dokładna analiza materiałów,
  • wszechstronne czyszczenie elementów, które zostaną poddane renowacji,
  • eliminacja uszkodzeń, skaz oraz przebarwień;
  • regeneracja i pielęgnacja powierzchni lakierowanych.”.

Czyszczenie i renowacja skóry w samochodzie – podsumowanie:

Na zakończenie, dodam tylko, że regularnie wykonywane przez fachowców, czyszczenie i impregnacja daje bardzo widoczne efekty, nawet w przypadku bardzo zniszczonych foteli samochodowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here