Wygodne i dobrze dopasowane buty motocyklowe to podstawa o którą powinien dbać każdy motocyklista. Komfort, ale i profesjonalny wygląd jest bardzo cenny dla każdego motocyklisty. Dostępny wybór akcesoriów i odzieży na motor zapewnia realizację potrzeb każdego motocyklisty. Wybór obuwia jest bardzo szeroki, dostosowany do każdego stylu jazdy, gdzie brane pod uwagę są nie tylko takie czynniki, jak używany sprzęt, ale technologia, design czy funkcjonalność.

Rodzaje butów motocyklowych

Buty motocyklowe standardowo dzielimy na dwie kategorie. Buty niskie oraz buty wysokie. Obuwie niskie polecane są na miesiące letnie, często wybierane są przez motocyklistów do jazdy rekreacyjnej lub do przejażdżek po mieście. Przekładają swobodę ruchów i wyższy komfort po zejściu z motoru nad poziom ochrony. Duży wybór letnich butów motocyklowych znajdziesz w motocyklowym sklepie Moto-Tour.com.pl.

Buty wysokie z kolei mogą sięgać do kolan, ich skala ochrony to nie tylko stopa i stawy skokowe, ale także piszczele. Inną opcją dobrania obuwia na motor jest założenie wysokich glanów, ewentualnie różnego rodzaju butów skórzanych ze wzmocnioną konstrukcją. Jeżeli decydujemy się na jazdę na motorze, warto rozważyć zakup odpowiedniego obuwia. Porządne buty motocyklowe zapewnią bezpieczeństwo, komfort, a co więcej będą dopełnieniem całego ubrania motocyklisty.

W sklepach znajdziemy wiele modeli obuwia motocyklowego, najpopularniejsze i najczęściej kupowane rodzaje butów to buty miejskie, buty sportowe, turystyczne czy kowbojki.

Buty miejskie

Buty miejskie motocyklowe polecane są do rekreacyjnej jazdy oraz na krótkie przejażdżki po mieście. Są to wszelkiego rodzaju wypady o niedużej intensywności, gdzie wymagane jest częste zatrzymywanie oraz manewry. Buty miejskie z kolei mają niską cholewkę ze wstawkami stabilizującymi staw skokowy i specjalnym zabezpieczeniem w okolicach palców. Poza tym są lekkie oraz posiadają dobrą wentylację. Można w nich również przejść nieduży dystans.

Buty kowbojki – chopper

Buty kowbojki posiadają charakterystyczny krój, są skórzane i mają wysoką cholewkę. Wyróżniają się sporą ilością metalowych klamerek oraz wzmocnień. Wszystkie te cechy nadają temu modelowi obuwia specyficznego charakteru.

Buty sportowe

Buty sportowe to wysokie buty, wyposażone w dużą ilość dodatkowych wzmocnień i ochraniaczy. Ich zadaniem jest zminimalizowanie ryzyka urazów nóg podczas upadku lub poślizgnięcia się. Wykonane są ze skóry, zaś dodatkowe elementy usztywniające – ze specjalnych tworzyw sztucznych, które tworzą szkielet ochronny.

Buty enduro

Specjalną kategorię butów motocyklowych butów sportowych są buty enduro. Wyróżniają się solidnym pancerzem, który chroni całą nogę aż po kolano. Posiadają także klamry, które pomagają dopasować but do kształtu nogi motocyklisty.

Buty adventure – turystyczne

Buty adventure to uniwersalne, najbardziej rozpowszechnione buty motocyklowe (dostępne m. in. w ofercie Moto-Tour.com.pl). Najczęściej są wodoszczelne, wysokie, nadające się na krótki spacer oraz dłuższe wyjazdy motocyklowe. Umiejętnie łączą komfort w trakcie jazdy, jak i podczas chodzenia, jednocześnie chroniąc przed drobnymi urazami.

Jak wybrać odpowiednie buty motocyklowe?

W kwestii wyboru rozmiaru butów odbywa się to tak samo, jak w przypadku obuwia do użytku codziennego. Ważne, jednak aby zachować minimalną przestrzeń luzu dla palców. Obuwie motocyklowe nie rozciągnie się na długość, lecz na szerokość. Problemem może okazać się tu rozmiar cholewki, dlatego zmierzyć jej obwód w momencie, gdy decydujemy się na zakup w sklepie internetowym.

Buty motocyklowe mają za zadanie chronić stopę oraz część goleniową przed urazami i uszkodzeniami. Nie jest istotny tu styl jazdy czy prędkość. Ochrona jest ważna w każdym momencie jazdy na motocyklu, dlatego zachęcamy do wyboru renomowanych marek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here