Dopiero zaczynasz swoją przygodę z motocyklami? W takim przypadku warto zaopatrzyć się w odpowiednią kurtkę motocyklową. Dla początkującej osoby znalezienie odpowiedniego modelu może być jednak dość trudne. Podpowiadamy, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

1. Skórzana czy tekstylna?

To pierwsze pytanie, które trzeba będzie sobie zadać przy wyborze odpowiedniej kurtki na motocykl. Wiele osób poleca kurtki skórzane, ale warto wskazać, że wszystko zależy tutaj od naszego charakteru jazdy oraz komfortu.

Jeśli zamierzamy jeździć bez szaleństw, turystycznie, w takim przypadku kurtka tekstylna będzie dobrą alternatywą dla skórzanej – będzie lżejsza, wygodniejsza i tańsza od skóry. Ponadto lepiej sprawdza się w jeździe przy niesprzyjającej pogodzie – podczas deszczu, mrozów.

Dużo motocyklistów ma w swojej garderobie jednak dwie kurtki – tekstylną i skórzaną.

2. Jak dopasować odpowiednią kurtkę na motocykl?

Kolejna ważna kwestia to dopasowanie kurtki. Tutaj najlepiej przymierzyć ją przed zakupem. Gdy interesuje cię taka odzież motocyklowa Warszawa jest dobrym miastem, aby ją przymierzyć i kupić. W stolicy znajdziemy wiele dobrych sklepów specjalizujących się w produktach tego rodzaju dla motocyklistów.

Przy przymiarce należy zwrócić uwagę na dopasowanie oraz długość rękawów. Gdy wyciągniemy ręce do przodu, rękawy nie powinny powodować odsłonięcia nadgarstków. W kurtce powinniśmy też czuć się swobodnie – nie powinna ona uciskać, ograniczać ruchów, opinać nadmiernie ciała.

3. Jakie elementy powinna mieć kurtka?

Tutaj dużo zależy od tego, czy kupujemy kurtkę skórzaną czy tekstylną. Jeśli chodzi o kurtki skórzane, mogą mieć one różne dodatkowe gadżety ozdobne, na przykład nity, rzemyki, naszywki. Zwróćmy też uwagę na rozmieszczenie kieszeni oraz ochraniacze.

W przypadku kurtek tekstylnych warto dodatkowo zwrócić uwagę na elementy odblaskowe – pozwalają one na poprawę bezpieczeństwa w trakcie jazdy. Kurtka tekstylna powinna mieć również listwę przy zamku, pozwalającą na dodatkową ochronę przed wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here