Jak zadbać o lepszą widoczność zimą?

Podczas jazdy samochodem w czasie zimy ważną kwestią jest nasza widoczność. Jak powszechnie wiadomo śnieg nie jest najlepszym sprzymierzeńcem kierowców, dlatego też należy skorzystać z wszystkich metod, aby jak najbardziej poprawić swoją widoczność. W dzisiejszych czasach na szczęście każdy nowoczesny samochód posiada nie tylko automatyczny centralny zamek, czy elektryczne szyby, ale również podgrzewane lusterka, które bardzo poprawiają komfort naszej jazdy, a dokładniej mówiąc nasze bezpieczeństwo.

W czym mogą nam pomóc podgrzewane lusterka?

Odpowiedź na to pytanie na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo proste, ale wcale tak w rzeczywistości nie jest. Podgrzane lusterka mogą okazać się bardzo przydatne nie tylko w czasie mroźnej zimy. W dzisiejszych czasach producenci samochodów montują podgrzewane lusterka w standardzie w swoich modelach aut. Ich podstawową funkcją jest oczywiście odszranianie szyby podczas bardzo mroźnych dni. Osoby, które nie lubią skrobać szyb na mrozie bardzo szybko docenią przydatność podgrzewanych szyb. Dużą zaletą jest również to, że nie narażamy nasze szyby na dodatkowe zarysowania o które niestety bardzo łatwo podczas skrobania specjalnymi skrobakami. Drugą ogromną zaletą podgrzewanych szyb jest oczywiście możliwość odparowania wody podczas jazdy w deszczowe dni. Zaparowane szyby mogą stwarzać na drodze bardzo duże niebezpieczeństwo dlatego też warto posiadać samochód z podgrzewanymi szybami.

Montaż podgrzewanych lusterek

Na szczęście jeżeli nasze auto nie ma w standardzie podgrzewanych szyb, to nie stoimy na straconej pozycji. W dzisiejszych czasach możemy kupić specjalne zestawy i samodzielnie zamontować maty podgrzewające. Przy zakupie mat zwracać należy szczególną uwagę przede wszystkim na ich rozmiar. Na szczęście większość aut występuje w standardowych rozmiarach, dlatego też nie powinnyśmy mieć z tym zadaniem żadnych większych problemów. Warto sprawdzić również, czy nasza mata wyposażona jest w dodatni współczynnik temperaturowy grzałki, dzięki której unikać będziemy przegrzaniu oraz bardzo niebezpiecznemu przepaleniu. Warto również zainwestować w specjalne lusterko asferyczne, które w standardzie montowane jest w autach z wyższej półki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here