Kalkulator kredytu samochodowego jest coraz popularniejszym narzędziem online, udostępnianym klientom przez producentów samochodów oraz banki. Pozwala nam, internautom, na wprowadzenie wybranych parametrów związanych z finansowaniem, a następnie na dopasowanie i wybór odpowiedniego kredytu na auto zgodnego z naszymi oczekiwaniami i możliwościami budżetowymi.

Samochód – niezbędny w czasach mobilności

W dobie coraz większego znaczenia mobilności w codziennym życiu, samochód przestał być postrzegany jako droga zabawka. Dla większości z nas stanowi przydatną pomoc i niezbędne narzędzie pracy. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup auta. Wtedy jednak pojawia się dylemat, na jaki samochód się zdecydować?

Kalkulator kredytu samochodowego, czyli jak wybrać odpowiedni kredyt?

Jest to trudne zadanie, m.in. ze względu na dużą rozpiętość cenową poszczególnych marek i modeli. Cena zależy też od wieku pojazdu. Stare, używane auta są dostępne już od kilku tysięcy złotych, podczas gdy nowe przekraczają kilkadziesiąt tysięcy. Inwestycja w nowe auto może nam pomóc w zaoszczędzeniu przez rok czy dwa kosztów okresowych przeglądów i serwisowania. Co jednak, jeśli nie możemy sobie pozwolić na duży, jednorazowy wydatek? Z pomocą przychodzą dostępne na rynku oferty kredytu na auto, a kalkulator kredytu samochodowego może okazać się niezbędny w dobraniu najlepszej z tych ofert i optymalnych dla naszej kieszeni miesięcznych rat.

Co daje ci kalkulator rat kredytu samochodowego?

Znalezienie odpowiedniego (czyli w miarę taniego, ale i oferującego jak najwięcej) kredytu na auto nie jest łatwe. Z pewnością pierwszym krokiem powinno być znalezienie wymarzonego modelu naszego nowego pojazdu, a potem – wejście na stronę z kalkulatorem rat kredytu samochodowego.

Decydując się na kredyt samochodowy, kalkulator może okazać się niezwykle pomocnym narzędziem – pozwala na przeanalizowanie różnych wariantów kredytowania pojazdu  bez konieczności odwiedzania salonu dealerskiego. Takie kalkulatory rat kredytu samochodowego znajdziemy na stronach internetowych większości liczących się na polskim rynku marek aut, od popularnych, takich jak Škoda, do premium, jak na przykład Audi.

Parametry w kalkulatorze kredytu samochodowego – które są kluczowe?

Jakie dane możemy wpisać w kalkulatorze kredytu samochodowego? Będą to na pewno podstawowe parametry:

  • cena wybranego auta,
  • wkład własny (w ofertach wielu marek może wynosić nawet 0%),
  • okres kredytowania podany w miesiącach lub w liczbie miesięcznych rat,
  • roczny limit kilometrów – pojawia się w niektórych ofertach, na przykład w kalkulatorach rat kredytu samochodowego Volkswagen Financial Services na stronie internetowej marki Volkswagen.

Kalkulator kredytu samochodowego – dopasuj raty do swojego portfela!

Zmieniając parametry możemy wpływać na wysokość miesięcznych rat. Przykład? Sprawdźmy w kalkulatorze online miesięczną ratę kredytu EasyDrive za Volkswagena Polo w podstawowej wersji. Jeżeli zależy nam na jak najniższej racie, czyli najmniejszym wydatku z miesięcznego budżetu, załóżmy wkład własny w wysokości 30%, okres kredytowania 48 miesięcy i limit kilometrów 20 tys. rocznie. Rata wyniesie wtedy 387 zł. Jeżeli na starcie będziemy chcieli wpłacić niższą kwotę, na przykład 20%, to przy zachowaniu pozostałych parametrów (48 rat kredytu i limit 20 tys. km) miesięczna rata osiągnie 450 zł.

Kalkulatory rat kredytu samochodowego pozwalają nie tylko znaleźć najbardziej zbliżone do naszych oczekiwań raty, ale i zaoszczędzić czas, ponieważ dostępne są online, czyli wszędzie i o każdej porze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here