Choć temat wyciągarek samochodowych może być obcy kierowcom miejskim, warto dowiedzieć się czegoś na temat tego pomocnego sprzętu. Dalekie eskapady, podróże drogami górskim i przemierzanie mało uczęszczanych terenów – wystarczy niewiele, by utknąć w środku lasu, gdzie na pomoc trzeba czekać długie godziny. Gdy wyciągarka będzie pod ręką, sytuację można szybko opanować.

Lepiej działać niż długo czekać

Pogoda potrafi się czasem szybko i diametralnie zmienić. W połowie trasy może Cię zaskoczyć rzęsista ulewa, zdarza również się utknąć w gęstym błocie albo nawet wpaść do rowu. Podłoże bywa bardzo zdradliwe, w zimie tysiące osób grzęzną w głębokim śniegu. Nie lubisz czekać na pomoc? Wolisz radzić sobie w takich sytuacjach samodzielni? Nie chcesz niepotrzebnie tracić czasu, nerwów i pieniędzy?

Jak może pomóc wyciągarka samochodowa?

Odpowiednio dobrana wyciągarka sprawnie wydobędzie Twój pojazd z niestabilnego podłoża, np. piachu czy błota. Pozwoli Ci także pokonać spore nachylenie terenu, dzięki temu wjedziesz np. na stromy brzeg. Bezpieczne wyjście z wielu opresji zagwarantuje Ci sprzęt dobrej jakości, o odpowiedniej mocy. Ciężar twojego pojazdu powinien wynosić połowę nominalnej siły uciągu wyciągarki. Nie eksperymentuj ze sprzętem o mniejszej mocy – załadowany samochód, który ugrzązł na błotnistej drodze, jest bardzo ciężki. Podawane przez producentów parametry określają uciąg na terenie płaskim. Każde wzniesienie i przeszkoda to dodatkowy opór, który trzeba pokonać. Więcej można na ten temat przeczytasz tutaj.

Różne propozycje

Obecnie na rynku dostępny jest szeroki wybór wyciągarek różnego typu. Znaleźć można modele, które nadają się do quadów, lawet, holowników, aut terenowych i pojazdów specjalnych. Można wybierać wśród urządzeń elektrycznych, korbowych, warsztatowych, jak również super silnych hydraulicznych, które doskonale sprawdzą się w nawet najcięższych warunkach. Wyciągarki elektryczne i hydrauliczne zbudowane są z wytrzymałych elementów, charakteryzuje je nieskomplikowana obsługa i montaż. Łatwo zatem dobrać model dostosowany do własnych potrzeb. Dobra inwestycja to wyciągarki Dragon Winch.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here