Kiedy powinno wymieniać się wycieraczki w samochodzie?

Każdy doświadczony kierowca bardzo dobrze wie, jak bardzo przydatne są sprawnie działające wycieraczki. Co ciekawe wycieraczki samochodowe są najrzadziej pracującymi elementami samochodu, ale również tymi elementami, które zużywają się najszybciej. Wycieraczki mają za zadanie zapewnić nam optymalną widoczność, a jak powszechnie wiadomo podczas jazdy jedną z najważniejszych kwestii jest właśnie nasze bezpieczeństwo oraz bezpieczeństwo pozostałych uczestników ruchu drogowego. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo po czym poznać, że nadeszła pora, aby wymienić stare wycieraczki na nowe.

Jak często powinno wymieniać się wycieraczki samochodowe?

Guma wycieraczek jest niestety jednym z tych elementów, który bardzo szybko ulega zużyciu, dlatego też eksperci od motoryzacji zalecają, aby wymieniać wycieraczki przynajmniej raz na sześć miesięcy. Bardzo wielu kierowców zmienia automatycznie wycieraczki wraz z wymianą opon i jest to bardzo dobre rozwiązanie. Pamiętać należy również i o tym, aby dobierać optymalne wycieraczki i dobrze je zamontować inaczej mogą bardo szybko się zużyć.

Najpopularniejsze sygnały informujące nas że nadeszła pora na wymianę wycieraczek

Najprostszym sygnałem, który informuje nas, że trzeba wymienić stare wycieraczki na nowe są oczywiście smugi, które pozostają na szybie i utrudniają nam codzienną jazdę. Smugi informują nas, że wycieraczki nie radzą sobie z zbieraniem nadmiaru wody, a guma wycieraczek jest najprawdopodobniej bardzo zniszczona. Warto przed dokonaniem zakupu upewnić się, czy nasza szyba nie została w żaden sposób zatłuszczona. Jak powszechnie wiadomo efektywność wycieraczek na mocno zatłuszczonych szybach bardzo mocno spada, dlatego też może wydawać się nam, że wycieraczki działają nieprawidłowo. Charakterystycznym sygnałem zużycia wycieraczek jest również nierówna praca oraz specyficzne odgłosy. Jeżeli nasze wycieraczki wydają nieprzyjemny pisk, to mamy wyraźny sygnał, że pora zakupić nowe modele wycieraczek. Jeżeli korzystamy z metalowych stelaży, to należy sprawdzać również, czy nie pojawia się na nich rdza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here