Kiedy sprawdzi się lakier zaprawkowy?

Rysy na lakierze są największą zmorą kierowców, dlatego też na naszym rynku bardzo dużą popularnością cieszą się profesjonalne lakiery zaprawkowe. W dzisiejszych czasach technologia w motoryzacji poszła tak do przodu, że nawet przy bardzo dużych ubytkach w lakierze nie musimy korzystać z pomocy profesjonalnego lakiernika. Za pomocą specjalnego zestawu zaprawkowego możemy przywrócić nasze auto do pierwotnego stanu i co najważniejsze zaoszczędzić masę pieniędzy.

Powłoka lakiernicza

Lakier samochodowy zbudowany jest z trzech różnych warstw. Bezpośrednio na karoserię kładziony jest zawsze specjalny podkład, którego głównym zadaniem jest pełnienie funkcji antykorozyjnych i wiążących. Drugą warstwę stanowi lakier bazowy, czyli specjalna powłoka, która nadaje naszemu autu odpowiedni kolor. Ostatnią warstwę stanowi lakier bezbarwny, który jest zdecydowanie najgrubszy i ma za zadanie przede wszystkim chronić lakier bazowy przed uszkodzeniami mechanicznymi.

Naprawa rys

Nawet jak będziemy bardzo bezpiecznie i uważnie jeździć, to prędzej czy później przydarzyć może nam się rysa na aucie. Jeżeli nowo powstała rysa sięgać będzie wyłącznie warstwy podkładu, to bez żadnego większego problemu będziemy mogli sobie z nią sprawnie poradzić. Nowo powstały ubytek należy bardzo dokładnie oczyścić z brudu i odtłuścić. Najlepiej do tego zadania nadaje się specjalna benzyna ekstrakcyjna, którą kupimy w każdym profesjonalnym sklepie motoryzacyjnym. Za pomocą cienkiego pędzelka możemy nakładać na rysę lakier zaprawkowy. Jeżeli lakier wypływać będzie poza powierzchnię naszej rysy, to należy go szybko usunąć ściereczką. Dzięki takiemu prostemu zabiegowi rysa może być błyskawicznie zamaskowana. Jak łatwo się domyśleć zdecydowanie trudniej jest pozbyć się ubytku, który sięga blachy karoserii. W takim przypadku przed nałożeniem pierwszej warstwy lakieru należy dokładnie pozbyć się całej rdzy. Przydać może się również specjalna warstwa podkładu antykorozyjnego. Lakier zaprawkowy powinien znajdować się w garażu, każdego kierowcy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here