Czyszczenie i konserwacja skóry nie należy do najbardziej skomplikowanych czynności, jakie trzeba robić w samochodzie. Jednak nie oznacza to, że można podejść do tematu „lekką ręką”. Wyjaśniamy krok po kroku, jak dobrze zakonserwować skórzaną tapicerkę.

Odporna i doświadczana

Tapicerka ze skóry naturalnej to dobry wybór do każdego auta. Zwłaszcza w sytuacji, gdy często podróżują nim małe dzieci. Dzieci, jak to dzieci, często brudzą siebie i wszystko dookoła. Z pewnością każdy zmotoryzowany rodzic choć raz musiał dokładnie czyścić i prać swoją tapicerkę, bo dziecku spadł lód lub brudnymi od czekolady dłońmi dotknął oparcia. Zwykły materiał bardzo niechętnie pozwala się wyczyścić, czego nie można powiedzieć o skórze. Jest ona o wiele przyjemniejsza w myciu i większość zabrudzeń usuniemy bez większego trudu. Jednak ma to swoją cenę. W przeciętym samochodzie wystarczy nam jedynie dobre mydło oraz ciepła woda i zabrudzenia powinny, po dokładnym szorowaniu, ustąpić. Tapicerkę skórzaną czyścić możemy jedynie przy użyciu specjalnych preparatów do tego przeznaczonych. Jak więc to robić?

Czyszczenie oraz konserwacja skóry w samochodzie

Z pewnością nie będziesz tym zaskoczony – najważniejsze jest dokładne odkurzenie wnętrza twojego pojazdu. Pozwala ono usunąć z tapicerki większości brudu oraz powierzchownego kurzu. Dopiero, gdy ten etap mamy już za sobą, możemy przejść do dalszej części. Jest nią oczywiście sprzątanie przy użyciu środków do czyszczenia skórzanej tapicerki. Należy przyłożyć się do tego zadania i zająć się każdym zakamarkiem skóry. Tylko w ten sposób będziemy mieli pewność, że nasza praca ma sens. Równie istotne jest by przestrzegać zaleceń znajdujących się na opakowaniu. Najważniejsze to: „nie stosować na rozgrzanych powierzchniach”, „nie dopuścić do przemoczenia skóry” czy „nie stosować na niektóre rodzaje skóry”. W przeciwnym razie, zamiast wyczyścić, zniszczymy naszą tapicerkę. Czyszczenie to jedno, ale równie istotna jest konserwacja. Odpowiednich produktów jest bardzo dużo – zobacz pod tym linkiem. Możemy kupić balsam koloryzujący, balsam do czyszczenia, emulsję czy krem do pielęgnacji. Wszystko zależy od tego, czego szukamy.

Gąbki do mycia i ircha naturalna

Gdy mamy odpowiedni produkt czyszczący i konserwujący, czas wybrać narzędzie, którym je nałożymy. Najlepiej sprawdzi się ircha naturalna. Powszechnie uważana jest ona za najbardziej skuteczny materiał do czyszczenia. Jeżeli jednak nie masz jej pod ręką, możesz użyć gąbki do mycia z mikrofibry. Każdy z wyżej wymienionych sprzętów dobrze poradzi sobie w czyszczeniu czy konserwacji tapicerki samochodowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here