Zderzaki samochodowe bardzo często są wykonane z nielakierowanego tworzywa sztucznego. To powoduje, że z czasem tracą one swój ładny wygląd i zaczynają szpecić auto. Do tego dochodzą uszkodzenia mechaniczne. Do najskuteczniejszych sposobów na ich odnowienie należy pomalowanie specjalnym lakierem do plastików, który można kupić w sklepie.

Aby plastiki znów wyglądały jak nowe

Poza zderzakami na niemal każdym samochodzie jest jakiś inny element plastikowy. Mogą to być okładziny nadkoli, listwy boczne, listwy dachowe czy różnego rodzaju osłony, jak choćby grill. Tworzywo sztuczne z czasem utlenia się, matowieje, przebarwia, a nierzadko też uszkadza się wskutek zarysowań czy uderzeń.

Zniszczone plastiki potrafią bardzo skutecznie oszpecić auto. Często jest tak, że powłoka lakiernicza jest jeszcze w bardzo dobrym stanie, a plastiki już nie. Warto zatem pomalować je lakierem do plastiku, a znów będą wyglądać jak nowe i cieszyć oko właściciela samochodu.

Lakier do plastiku skuteczniejszy niż inne metody

Właściciele samochodów stosują różne metody na to, aby poprawić wygląd elementów plastikowych. Używają czernideł, opalają plastiki opalarką, aby stopić wierzchnią warstwę i pogłębić barwę plastiku, a są i tacy, którzy malują je zwykłym lakierem bezbarwnym. Są to jednak metody krótkotrwałe, a można w ten sposób wyrządzić więcej szkody, niż zyskać.

Stosując lakier do plastików, zyskuje się pożądany efekt, a przede wszystkim jest to metoda trwała. Lakiery do plastiku mają specjalne właściwości i tworzą charakterystyczną dla tworzyw sztucznych strukturę. Dostępne są najczęściej w kolorze czarnym, szarym, białym, a czasem można spotkać i inne.

Użycie lakieru do plastiku jest łatwe

Elementy plastikowe przeznaczone do malowania można zdjąć, ale równie dobrze można wykonać malowania bez demontażu. Należy je jedynie dobrze przygotować do malowania. Muszą być przede wszystkim czyste i odtłuszczone. Duże ubytki i rysy należy wypełnić szpachlą do plastików lub zatrzeć papierem ściernym.

Przed użyciem należy zapoznać się ze specyficznymi wymaganiami producenta, ale zazwyczaj lakier do plastiku nakłada się tak jak każdy inny lakier w sprayu. Niewykluczone, że malowania trzeba będzie wykonać dwukrotnie, aby lakier skutecznie pokrył całą powierzchnię. Po wyschnięciu nie trzeba już nic robić i pomalowany element jest gotowy.

Lakier od plastiku kupisz na Lakiery24.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here