Leasing konsumencki krok po kroku

Leasing konsumencki dla osób prywatnych i najem długoterminowy to dość podobne formy użytkowania auta. Użytkownik nie staje się właścicielem pojazdu, ale korzysta z niego na dość swobodnych zasadach. Co miesiąc dokonuje opłat w stałej wysokości na rzecz leasingodawcy lub wynajmującego.

Leasing konsumencki czy najem długoterminowy: co wybrać?

Czym w takim razie różni się leasing konsumencki od najmu? W pierwszym przypadku leasingodawca dokonuje zakupu na rzecz swojego klienta, w drugim – użytkownik korzysta z auta, które jest już w zasobach wynajmującego. Raty leasingowe są ponadto ustalane tak, by na koniec okresu leasingowania można było wykupić samochód za niewielką cenę. W przypadku najmu również jest to możliwe, ale takie rozwiązanie praktykuje się rzadko, ze względu na wyższe koszty.

Czy warto skorzystać z leasingu konsumenckiego dla osoby prywatnej?

To na pewno nie jest rozwiązanie dla Ciebie, gdy chcesz stać się właścicielem pojazdu już teraz. W przypadku leasingu konsumenckiego wykup samochodu będzie możliwy za kilka lat. Jeśli fakt, że jesteś tylko użytkownikiem, a nie właścicielem, nie stanowi dla Ciebie problemu, warto rozważyć tę formę.

Przede wszystkim zaletą leasingu konsumenckiego jest brak konieczności zgromadzenia dużego kapitału na początek. Wystarczy wpłacić niewielki wkład własny, a potem spłacać comiesięczne raty leasingowe. Takie rozwiązanie sprawdzi się, gdy nie masz oszczędności na koncie, ale Twoje zarobki są na odpowiednio wysokim poziomie, by spłacać auto.

Leasing dla osób prywatnych opłaca się z jeszcze jednego powodu. Leasingodawcy współpracują na stałe z dystrybutorami aut i ubezpieczycielami – dzięki temu korzystają z atrakcyjnych rabatów. Koszt samochodu w leasingu jest wyraźnie niższy niż w przypadku zakupu przez klienta indywidualnego – a to przekłada się na niższe raty leasingowe.

Co zrobić, by wziąć auto w leasing, gdy jesteś prywatnym użytkownikiem?

Leasingowanie samochodu dla osób prywatnych wiąże się z niewielką ilością formalności do spełnienia. Jest ich zdecydowanie mniej niż w przypadku kredytu, gdzie konieczna jest weryfikacja zdolności kredytowej.

Aby wziąć auto w leasing, możesz skorzystać z jednego z dwóch sposobów:

  • samodzielnie wybrać jeden z samochodów dostępnych w ofercie leasingodawcy, określić wysokość wkładu własnego i obliczyć ratę leasingową (korzystając z kalkulatora leasingowego). Następnie wystarczy, że prześlesz wniosek, np. przez formularz internetowy, a doradca przygotuje dla Ciebie decyzję finansową. Taka droga jest szybka, prosta i możesz z niej skorzystać, kiedy tylko chcesz;
  • skontaktować się z doradcą leasingowym. Taki specjalista przygotuje dla Ciebie propozycje samochodów, sprawdzi ich dostępność i zaproponuje Ci warunki. Taki sposób postępowania sprawdzi się zawsze, gdy potrzebujesz wsparcia i doradztwa.

I to wszystko – aby wziąć auto w leasing, nie musisz przygotowywać żadnych dodatkowych dokumentów, przedstawiać zaświadczeń itp. Często już kilka dni wystarczy, by stać się użytkownikiem auta w leasingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here