Narzędzia, które powinny znajdować się w każdym samochodzie

W wyposażeniu każdego doświadczonego kierowcy powinny znajdować się zawsze pewne narzędzia, które poprawiają zarówno komfort, jak i samo bezpieczeństwo jazdy. Bardzo wielu kierowców zadaje sobie pytanie, co tak naprawdę warto przewozić w swoim aucie. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo jakie narzędzia mogą okazać się przydatne i w jakiej sytuacji.

Podstawowe narzędzia

Na samym początku warto bardzo dokładnie sprawdzić czy mamy w dodatkowych wyposażeniu komplet zapasowych żarówek oraz czy posiadamy trójkąt i apteczkę, które przydadzą się podczas kolizji drogowej, albo podczas awarii naszego auta. Kierowcy powinni pamiętać również o sprawnej gaśnicy. Pamiętać należy o tym, że brak sprawnej gaśnicy podczas kontroli przez policję może wiązać się dla nas z otrzymaniem mandatu. Karę otrzymamy również za brak trójkąta. W takich okolicznościach otrzymamy mandat o wysokości 50 zł, dlatego też nie ma co ryzykować. Warto również zadbać o to, aby w naszym aucie znajdował się właściwy klucz do odkręcania opon. Jeżeli mowa już o oponach, to doświadczony kierowca powinien posiadać również w bagażników dodatkowe koło zapasowe, które przyda się podczas złapania gumy. W takich okolicznościach bardzo przydatny może okazać się również lewarek oraz pompka do kół. Bardzo przydatny może okazać się również komplet zapasowych bezpieczników.

Dodatkowe wyposażenie auta

Kierowcy powinni zainwestować również w porządne rękawice ochronne, które są bardzo przydatne zwłaszcza podczas naprawy samochodu. Rękawice te zabezpieczą nas nie tylko przed nieprzyjemnym brudem, ale również przed bardzo niebezpiecznymi skaleczeniami. Warto poważnie zastanowić się również nad zakupem dodatkowego kompresora pod zapalniczkę, dzięki któremu, będziemy w stanie bardzo szybko napompować oponę. Porządny kompresor kupimy za niecałe 20 złotych, dlatego też nie ma co żałować pieniędzy. Jeżeli znamy się nieco na mechanice samochodowej, to warto w bagażniku przewozić pełny zestaw przydatnych narzędzi. Potrzebne będą przede wszystkim klucze płaskie o standardowych rozmiarach, wkrętak płaski, taśma izolacyjna i szczypce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here