Niewidzialne wycieraczki - kiedy najlepiej się sprawdzą?

Niewidzialne wycieraczki, czyli popularne powłoki hydrofobowe cieszą się coraz większym zainteresowaniem i z roku na rok, coraz więcej kierowców, korzysta z ich dobrodziejstwa. Głównym zadaniem niewidzialnych wycieraczek jest polepszenie widoczności podczas bardzo mocnego deszczu. Specjalna powłoka hydrofobowa sprawia nie tylko, że deszcz szybciej spływa po szybie, ale co najważniejsze, że na szybie nie gromadzi się niepotrzebny bród. Według producentów niewidzialne szyby doskonale poprawiają również ostrość widzenia zarówno w dzień, jak i również w nocy. Bardzo wielu specjalistów z branży motoryzacji uważa, że za kilka lat niewidzialne wycieraczki zastąpią tradycyjne wycieraczki.

Szybka jazda

Niewidzialne wycieraczki, to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych kierowców, którzy lubią szybką jazdę. Producenci na każdym kroku podkreślają, że specjalna powłoka hydrofobowa przynosić będzie najlepsze rezultaty, jeżeli osiągniemy prędkość przynajmniej 70–90 km/h. Jeżeli samochodem poruszamy się głównie w mieście, to niewidzialne wycieraczki mogą okazać się mało przydatne. Co gorsze przy niewielkich prędkościach zdecydowanie pogarsza się widoczność i to nawet podczas korzystania z tradycyjnych wycieraczek. Kierowcy, którzy korzystają z dróg szybkiego ruchu, albo podróżują autostradą z pewnością docenią zalety nowoczesnej powłoki hydrofobowej. Warto również wyraźnie podkreślić, że technologia, ta cały czas się rozwija i na lepsze efekty przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać.

Boczne szyby

Kierowcy bardzo często podkreślają, że niewidzialne wycieraczki najlepiej spisują się na bocznych szybach samochodu. Jak powszechnie wiadomo z boku nie korzysta się z tradycyjnych wycieraczek, dlatego też inwestycja w powłokę hydrofobową jest doskonałym posunięciem. Nie można zapominać również o lusterkach bocznych, które również mogą być zasłaniane kroplami deszczu. Osoby, które chcą skorzystać z dobrodziejstwa niewidzialnych szyb powinny skorzystać z pomocy wyspecjalizowanych punktów, które precyzyjnie nałożą powłokę. Unikać należy również woskowania, które niszczy powłokę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here