Obowiązkowe ubezpieczenie i samochód zastępczy z OC sprawcy

W obecnych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez samochodu. Na każdą rodzinę przypadają najczęściej dwa auta, a niekiedy nawet więcej. Duże miasta codziennie zamieniają się w plątaninę korków, które nie mają końca. Nawet darmowa komunikacja miejska nie jest w stanie nas przekonać do porzucenia swoich pojazdów. Przyzwyczajenie do wygody jest na tyle silne, że nie przeraża nas dojazd do pracy trwający ponad godzinę.

Obecnie w Polsce każdy kto chce poruszać się samochodem musi posiadać prawo jazdy, przegląd, a także ważne OC. Jeśli czegoś tam zabraknie, musimy liczyć się z konsekwencjami w postaci mandatu. Najlepiej przed podróżą sprawdzić czy wszystkie formalności się zgadzają, a jeśli nie to wypożyczalnia samochodów w Lublinie może nam podstawić pojazd pod wskazany adres, a tym samym oszczędzić nam problemów z prawem. To również idealne rozwiązanie, jeśli wybieramy się w dalszą podróż, a nasze auto zwyczajnie ma już swoje lata lub nie do końca ufamy jego sprawności.
Kiedy już wyruszymy w podróż, nie zakładamy z góry, że może przydarzyć nam się coś złego. Jednak nie każdy kierowca zasługuje na prawo poruszania się po miejskich drogach, ze względu na swoją brawurę i nieostrożną jazdę.

Jeśli zdarzy się nam wypadek, musimy pamiętać, że należy nam się samochód zastępczy z OC sprawcy. Nie możemy dać sobie wmówić, że laweta zabierze jednego członka naszej eskapady, a reszta musi sobie jakoś radzić. Tym bardziej, że kilka dni urlopu w całym roku, nie może się zmarnować ze względu na niewielką kolizję. Otrzymanie samochodu z OC sprawcy jest naszym prawem ponieważ sami opłacamy składki, co roku coraz wyższe i musimy mieć zapewnioną możliwość dalszego transportu. Tym bardziej jeśli nie przyczyniliśmy się do kolizji.

Oczywiście zdarza się, że nie chcemy korzystać z takiego przywileju, wtedy możemy oczywiście odmówić auta zastępczego, a przyjąć w zamian gotówkę, która powinna być równowartością opłaty za wynajmowany samochód. Decyzja należy więc do nas co wybierzemy, ale najważniejsze abyśmy wiedzieli, że możemy z tego skorzystać.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://zastepcze.lublin.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here