Opony całoroczne

Opony całoroczne nie słabną na popularności i z roku na rok przybywa ich amatorów. Wielu kierowców podchodzi do nich jednak ze sporą dozą nieufności, kiedy wkraczają w sezon jesienno-zimowy. Sprawdźmy, czy zapewniają one bezpieczne podróżowanie i czy rzeczywiście generują oszczędności. Czy opłaca się inwestować właśnie w nie, a nie standardowe tak zwane zimówki?

Opony całoroczne – co warto o nich wiedzieć?

Ostatnio w przypadku dość wielu krajów Europy tą ciekawszą opcją jeśli chodzi o opony na zimę są opony całoroczne. Ten konkretny typ opon jest opcją lepiej dostosowaną ze względu na to, że w zimę w przypadku większości krajów Europejskich pada deszcz. Temperatury oscylują w zakresie od zera stopni w skali Celsjusza do plus dziesięciu, to warunki w których typowa zimowa opona się szybciej zużywa.

Chodzi tu głównie o to, że tego typu opony szybciej się zużyją jeśli okres zimowy bardziej przypomina taką typową późną jesień. W tych warunkach opony całoroczne są raczej opcją na dłużej, czyli wytrzymają więcej sezonów. Dlatego jeśli te typy opony mają niemal tą samą cenę, to lepiej wybrać całoroczną na te łagodniejsze zimy i jeśli trafi się taki ostrzejszy zimowy weekend, to lepiej wtedy jeździć nieco wolniej, po to by nie zaliczyć zdarzenia drogowego. Istotnym jest też i to, że istnieją też kierowcy bardziej przezorni, którzy mają na taką agresywną zimę zakupione dodatkowo opony letnie dostępne m.in. na https://noweopony.pl/opony/175/65/r14. Tacy kierowcy mają zazwyczaj droższy samochód i co najważniejsze zarabiają więcej od innych i dlatego stać ich na przezorność, a nawet na specjalny regał, na którym przechowuje się koła razem z oponami. Jednak typowy kierowca kombinuje tak by na jednym komplecie nowych opon zaliczyć pełne sześć sezonów.

Oznacza to ostrożną jazdę, czyli takie mniej agresywne przyśpieszanie i nie gwałtowne manewry. W ten sposób oszczędza się opony, które w przypadku kierowcy ze skromnymi przychodami muszą wystarczyć na dłużej. Taki kierowca będzie eksperymentować z oponami całorocznymi i nie będzie zmieniał kół na te z oponami letnimi, bo w najgorszym wypadku zakupi znowu najtańsze całoroczne lub zregenerowane.

Czy oszczędzanie na zakupie opon się opłaca?

Taki poziom oszczędności nie jest tym najlepszym, bo opony całoroczne w sezonie letnim szybciej się zużywają niż opony na sezon wiosenno letni. Dlatego eksploatacja ze zmianą opon lub kół z oponami jest wskazana, po to by było dostatecznie tanio i by opony zużywały się dość wolno. Istotnym jest też i to, że opony całoroczne też są dość zróżnicowane jeśli chodzi o cenę i jakość. Dlatego warto zerknąć w internet, po to by porównać opinie odnośnie każdego rodzaju opon. Mowa tu dokładnie o tym, że na forach internetowych można znaleźć wiele porad odnośnie optymalizacji kosztów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here