Własny warsztat samochodowy to marzenie wielu z nas. Jeśli i Ty kochasz majsterkować, lub lubisz motoryzację, na pewno nie raz o tym myślałeś, aby porzucić obecne miejsce pracy i zainwestować we własną działalność! Warsztat samochodowy? To dochodowy biznes, który wymaga jednak sporego wkładu własnego. Zobacz jakie narzędzia musiałbyś kupić, aby wystarczająco ułatwić sobie pracę.

Własny warsztat samochodowy – marzenie czy poważny plan na przyszłość?

Coraz więcej Polaków ma dość niskich zarobków i swoich szefów. Z tego powodu coraz częściej rzucamy pracę i zakładamy własną działalność gospodarczą. Niektóre interesy potrafią być mniej dochodowe, inne bardziej, ale akurat warsztat samochodowy to idealne rozwiązanie dla miłośnika motoryzacji. Tym bardziej, że biznes staje się coraz bardziej opłacalny!

Jakość polskich dróg wciąż wypada blado na tle Europy i nic nie wskazuje na szybką poprawę. Nie zmienia to jednak faktu, że samochodów potrzebujemy w codziennym użytku, a te po prostu lubią się psuć. Biorąc pod uwagę ilość kierowców w naszym kraju, można śmiało wywnioskować, że mechanicy samochodowi nie mogą narzekać na nudę, a właściciele warsztatów na zastój w interesie. A może by zatem założyć własny zakład? To nie jest tylko zwykłe marzenia, a poważny plan na przyszłość. Od czego zacząć?

Stawiamy pierwsze korki! Najważniejsze jest wyposażenie

Zakładając swój warsztat samochodowy, przede wszystkim trzeba zadbać o jego odpowiednie wyposażenie. Nie każdy zakład potrzebuje jednak tych samych maszyn i narzędzi. Na początku, zanim jeszcze ruszymy do sklepu, warto się więc zastanowić nad tym, czym konkretnie chcemy się zajmować. Specjalistyczna stacja kontroli pojazdów? Naprawa opon? A może elektronika? Do wszystkiego potrzeba określonych urządzeń. Jest jednak kilka rzeczy, które muszą znaleźć się w każdym warsztacie, niezależnie od zakresu świadczonych przez niego usług.

Komplet potrzebnych kluczy – niezbędnik mechanika

Klucze, a właściwe cały, pokaźny zestaw, to atrybut każdego mechanika. Bez nich wykonanie nawet najprostszej czynności byłoby niemożliwe. To właśnie klucze będą najczęściej używane w Twoim przyszłym warsztacie. Warto zatem zadbać o to, aby były najwyższej jakości.

Potrzebne będą też tak zwane elektronarzędzia, takie jak na przykład: lutownica, wiertarka, wkrętarka oraz szlifierka i polerka. Wszystkie te rzeczy dostaniesz w sklepie internetowym Expondo.


Urządzamy warsztat! Będą potrzebne meble?

Odpowiednie meble w warsztacie pozwolą Ci zachować ład i porządek. Zakupione narzędzia trzeba w końcu gdzieś trzymać! Przydatne będą też skrzynki na narzędzia, szafki na kółkach, które umożliwią szybkie odnalezienie niezbędnych kabli, przewodów, śrub czy innych części.

Jeśli już jesteśmy przy wystroju i meblach. Warto zadbać o odpowiedni podnośnik, bez którego wręcz nie wyobrażamy sobie pracy mechanika. Urządzenia te pozwalają na łatwiejszy dostęp do podwozia auta, dzięki czemu można uniknąć niewygodnego i niebezpiecznego kładzenia się pod samochodem.

Dobrze wyposażony warsztat to klucz do sukcesu! Większość narzędzi i urządzeń można zakupić w niskich cenach w sklepie Expondo: www.expondo.pl/warsztat/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here