Przekładnie planetarne

Zasada działania, a także zastosowanie przekładni planetarnych w praktyce jest zagadnieniem, które zdecydowanie warto zgłębić. Co wpływa na to, że są one tak popularne, a ich zastosowanie tak uniwersalne? Odpowiedzi udzielamy poniżej.

Przeniesienie mocy – co trzeba wiedzieć na jego temat?

Przekładnie planetarne uzyskały miano najbardziej popularnych przekładni zębatych. Na taki stan rzeczy wpływ ma przede wszystkim ich użytkowość. Pozwalają one bowiem na przemieszczanie się osi obrotu dla co najmniej jednego koła zębatego. Ile będzie takich kół? Tutaj wszystko zależy od wymagań konkretnej aplikacji i to jest właśnie bardzo istotna informacja. Przekładnia planetarna skonstruowana została na kształt układu słonecznego skąd wywodzi się jej nazwa. Składa się ona z kół głównych i planetarnych zamontowanych na jarzmie. Taka konstrukcja umożliwia przenoszenie mocy na co najmniej kilka sposobów i uzyskanie różnych wartości przełożeń. Jest to gwarancją, że przekładnia tego typu poradzi sobie także z silnikami o dużej mocy.

Przekładnie planetarne – zastosowanie i dostępność

Z zasady działania przekładni planetarnych wynika jej zastosowania. Montuje się je np. w lokomotywach, turbinach i specjalistycznych pojazdach wykorzystywanych np. na budowach. Można je spotkać także w obrabiarkach, w których występują chwilowe zwiększenia mocy. Można śmiało powiedzieć, że z przekładni planetarnych korzysta się w różnych branżach. Jednym z odbiorców jest przemysł, który nie może pozwolić sobie na stosowanie rozwiązań problematycznych. Opisywane przez nas przekładnie uchodzą za ciche podczas pracy, a także mało awaryjne. Ważne jest jednak, by nabywać je w sprawdzonych miejscach jak np. https://motovario.com.pl/przekladnie-planetarne-seria-pg. Taki zabieg wpływa na pewność co do jakości produktu, a także ewentualnego serwisu już po zamontowaniu w konkretnej aplikacji. Kupując w polskich firmach zyskuje się także szansę na pomoc w doborze wszystkich poszczególnych elementów, które sprawdzą się w konkretnej maszynie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here