Ramki do tablic rejestracyjnych cieszą się coraz większym zainteresowaniem kierowców. Pomimo tego, że produkt ten jest dostępny na rynku od dłuższego czasu (produkt ten jest dostępny w naszym asortymencie już niemal 25 lat), nadal można trafić na wiele pytań związanych z ramkami. Specjalnie dla Was zebraliśmy je w jednym miejscu, razem z odpowiedziami!

Czy montowanie ramki do tablicy rejestracyjnej jest trudne?

Odpowiedź: Ramki do tablic rejestracyjnych są bardzo proste i dość intuicyjne w montażu, wcześniej jednak warto upewnić się, czy wybrana przez nas ramka nie wymaga wykonywania dodatkowych wierceń (nie każda ramka ma dopasowany rozstaw otworów, a to niepotrzebnie utrudnia montaż). Aby zamontować ramkę, należy zaopatrzyć się w śruby, wkrętarkę, kilkanaście minut wolnego czasu – i postępować krok po kroku:

  1. Odłączyć listwę zatrzaskową od ramki,
  2. Przykręcić ramkę do miejsca przeznaczonego na tablicę rejestracyjną,
  3. Umieścić tablicę wewnątrz ramki,
  4. Zabezpieczyć tablicę listwą poprzez wpięcie jej w dolną część ramki, dbając o równomierne przytwierdzenie listwy.
  5. Ramka jest gotowa do pierwszej jazdy.

Czy ramkę do tablicy rejestracyjnej należy dodatkowo zabezpieczać po montażu?

Odpowiedź: Jeżeli ramka ma dobrze rozstawione otwory, które nie wymagają dodatkowych wierceń, a całość jest zabezpieczona solidną listwą zatrzaskową, ramki nie trzeba dodatkowo zabezpieczyć. Takie rozwiązania jak dodatkowe klejenia czy przewiercanie tablic dodatkowymi śrubami nie zaszkodzą, ale nie są potrzebne. Nasze ramki do tablic rejestracyjnych są ponadto odporne na warunki atmosferyczne czy wstrząsy, dzięki czemu dodatkowo zabezpieczają tablicę rejestracyjną.

Jaką ramkę do tablicy rejestracyjnej wybrać?

Odpowiedź: Decyzja zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągać. Istnieje kilka rodzajów ramek, którym warto się dokładniej przyjrzeć. Są to m.in.:

  1. Ramki standard, wykonywane z polistyrenu, które zabezpieczają tablice i nadają eleganckiego wyglądu. Występują najczęściej w kolorach czarnym i srebrnym (z matową obwódką).
  2. Ramki z nadrukami, które oprócz zabezpieczenia tablic pozwalają na zamieszczenie kolorowych napisów lub symboli, drukowanych bezpośrednio na listwie. Pozwalają na daleko idącą personalizację.
  3. Ramki 3D, które wyróżniają się wypukłym i lśniącym wykończeniem z żywicy, utworzonym z wykorzystaniem technologii domingu. Żywica, nanoszona na folię samoprzylepną lub nakładana bezpośrednio na zadrukowaną listwę, podkreśla kolory i odbija światło.
  4. Ramki chromowane, czyli metalizowane, eleganckie i lśniące ramki wykonywane z trwałego polistyrenu.
  5. Ramki grawerowane, które dzięki wykorzystaniu lasera nadają minimalistyczny, wypukły efekt, który w połączeniu z prostą kolorystyką na długo zostaje w pamięci.

Jakie farby są stosowane do nanoszenia nadruków na ramki?

Odpowiedź: Najskuteczniejszymi farbami, które warto wybrać do uzyskania trwałych nadruków na ramkach, są światłoutwardzalne farby (UV). Minimalizują one zanieczyszczenie środowiska i są bardzo trwałe.

Jak personalizuje się ramkę do tablicy rejestracyjnej?

Odpowiedź: Aby zamówić ramkę z indywidualnym nadrukiem, należy wysłać gotowy projekt lub przedstawić swoją koncepcję naszym specjalistom, którzy pomogą z właściwym rozmieszczeniem elementów na ramce. Można wybierać spośród nieograniczonej palety barw, wskazywać konkretne czcionki i dosyłać materiały graficzne, które przed nadrukiem są wysyłane do ostatecznej akceptacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here