Ręczne polerowanie samochodu wcale nie jest takie trudne

Samochody, aby pięknie się prezentowały od czasu do czasu potrzebują naszej niewielkiej pomocy. O samochód należy dbać nie tylko pod względem mechanicznym, ale również pod względem kosmetycznym, o czym niestety zapomina bardzo wielu kierowców. W dzisiejszych czasach bardzo wiele osób uważa, że jeżeli chodzi o pielęgnacje auta, to wystarczy jedynie systematyczne mycie oraz woskowanie. Samochody wystawione są niestety na bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne przez co po pewnym czasie po prostu tracą swój pierwotny blask. Nawet najlepszy jakościowo lakier z biegiem lat matowieje. Warto wspomnieć również i o tym, że na lakierze mogą pojawiać się również ryzy i wgniecenia, które szpecą auto. W niniejszym artykule znajdą Państwo cenne informacje, jak sprawnie polerować samochód, aby prezentował się bardzo okazale.

Polerowanie ręczne

Samochody możemy polerować ręcznie oraz mechanicznie. Ta pierwsza metoda jest bardzo łatwa i co najważniejsze niesłychanie efektowna. Za pomocą zwykłej szlifierki z specjalnymi głowicami polerskimi możemy zdziałać prawdziwe cuda. Polerowanie ręczne jest zdecydowanie mniej inwazyjne dla samochodu, dlatego też właściciele nowych aut, korzystają przeważnie z ręcznego polerowania. Ręczne polerowanie jest również zdecydowanie łatwiejsze do nauczenia i co najistotniejsze nie potrzebne będą nam żadne specjalne umiejętności oraz narzędzia.

Od czego zacząć polerowanie ręczne

Na samym początku należy dokładnie umyć cały samochód, tak aby usunąć wszystkie zgromadzone zabrudzenia. Możemy skorzystać również ze specjalnej glinki, dzięki której błyskawicznie i bardzo skutecznie oczyścimy karoserię po myciu. Glinkowanie jest bardzo skuteczne, dlatego też zabieg ten jest mile widziany. Po glinkowaniu powinnyśmy ponownie dokładnie umyć i wysuszyć nasze auto. Pracując nad lakierem, trzeba pamiętać o tym, że nawet najdrobniejsze ziarno piasku może spowodować rysę, dlatego też auto musi być w 100% czyste. Kolejnym krokiem jest skorzystanie z specjalnej pasty polerskiej oraz padów. Rodzaj pasty oraz padów powinien być zawsze dostosowany do poziomu zniszczenia lakieru. Na samym początku najrozsądniej jest korzystać z pasty, która charakteryzuje się najmniejszą ścieralnością. Warto kupić również miękkie pady, dzięki którym szybko zdobędziemy wprawę w polerowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here