Samodzielne odgrzybianie klimatyzacji

Podczas podróżowania samochodem należy zapewnić sobie nie tylko bezpieczne, ale również komfortowe warunki jazdy. W upalne dni doskonale sprawdzi się klimatyzacja, która w dzisiejszych czasach jest standardem w każdym aucie. Pamiętać należy jednak o tym, że nieodpowiednio eksploatowana klimatyzacja może okazać się bardzo dużym zagrożeniem, zwłaszcza jeżeli w grę wchodzą groźne grzyby oraz bakterie. Najbardziej uważać muszą osoby, które muszą zmagać się z alergiami.

Sygnały ostrzegawcze

W sytuacji gdy z nawiewów wentylacyjnych w kokpicie naszego samochodu wydobywa się bardzo nieprzyjemny zapach, to jest to wyraźny sygnał, że nadszedł czas na dokładny przegląd oraz profesjonalne czyszczenie klimatyzacji. Nieprzyjemny zapach jest bardzo cenną informacją, że do układu chłodzenia najprawdopodobniej przedostał się grzyb, albo inne bardzo niebezpieczne drobnoustroje. Jeżeli podczas jazdy mamy ataki kichania, albo zaczynają łzawić nam oczy, to również warto sprawdzić, czy wszystko z naszą klimatyzacją jest w porządku.

Jak odgrzybić klimatyzację

W wielu przypadkach najlepszych rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z pomocy wyspecjalizowanego serwisu, który oferuje kompleksowe czyszczenie klimatyzacji. Pamiętać należy również i o tym, że o odpowiedni stan naszej klimatyzacji możemy tak naprawdę zadać sami. Wystarczy odrobina wiedzy i trochę wolnego czasu. Grzyb oraz pleśń gromadzi się najczęściej wokół najważniejszych części klimatyzacji, czyli np. wokół parownika. Profesjonalne odgrzybianie klimatyzacji powinnyśmy rozpocząć właśnie od parownika. Specjaliści zalecają, aby odgrzybianie przeprowadzać przynajmniej raz w roku. Uważać muszą przede wszystkim ci kierowcy, którzy podróżują z małymi dziećmi.

Metoda piankowa

Najprostszym i najtańszym sposobem pozbycia się grzybów z klimatyzacji jest oczywiście skorzystanie z tradycyjnej metody piankowej. Aby skorzystać z tej techniki musimy kupić specjalny preparat grzybobójczy, który dostępny jest najczęściej w bardzo wygodnym sprayu. W każdym profesjonalnym sklepie motoryzacyjnym za kilka złotych kupimy porządny preparat, dzięki któremu pozbędziemy się grzybów nawet z bardzo trudno dostępnych miejsc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here