Serwis automatycznych skrzyń biegów

Samochody z automatyczną skrzynią biegów to obecnie coraz chętniej wybierane rozwiązanie. Spotykamy się z nimi zarówno w prywatnych domach, jak i w firmach. Niestety, nawet najlepszy samochód z automatyczną skrzynią biegów może w pewnej chwili ulec awarii, a wówczas nie pozostaje nic innego, jak tylko skorzystanie z profesjonalnego serwisu.

Zużycie eksploatacyjne – najczęstsza przyczyna awarii

Automatyczna skrzynia biegów, podobnie jak każdy inny element samochodu, podlega eksploatacji w trakcie użytkowania. Z czasem może dojść do jej awarii, wynikającej właśnie z normalnego użytkowania. Jest to naturalne zjawisko, które dotyczy praktycznie wszystkich urządzeń i układów, znajdujących się w pojeździe.

Jak rozpoznać zużycie skrzyni biegów?

Zazwyczaj w pierwszej chwili ulegają zepsuciu elementy hydrauliczne oraz gumowe, co możesz rozpoznać w postaci nietypowych zmian przełożeń, szarpania lub prześlizgów. Obserwowane są drgania i wibracje. Z czasem ilość uszkodzeń może narastać, co będzie powodować zmniejszenie lub utratę sprawności skrzyni biegów. Można zaobserwować to za sprawą coraz trudniejszego poruszania się po drodze w sposób płynny, ale także awarii innych elementów układu sterującego. Uszkodzenie skrzyni biegów może bowiem przyczynić się do zużycia takich części, jak sprzęgło podwójne.

Warto także pamiętać, że awarie innych układów samochodowych, a w szczególności silnika i jego osprzętu, także mogą generować dodatkowe uszkodzenia w obrębie skrzyni biegów. Wówczas niezbędne jest rozpoznanie zasadniczego źródła problemu i jego naprawa, gdyż sama regeneracja skrzyni biegów nie wystarczy do powrotu auta do sprawności.

Profesjonalny serwis automatycznych skrzyń biegów – skorzystaj, nim będzie za późno

W chwili zaobserwowania nienaturalnego zachowania skrzyni biegów dobrym pomysłem jest skonsultowanie się z profesjonalnym serwisem tego elementu konstrukcyjnego. Dzięki temu możliwe będzie rozpoznanie problemu, a także ewentualnych, tkwiących u jego podstawy przyczyn. Następnym krokiem będzie oczywiście naprawa uszkodzeń lub wymiana poszczególnych części, które uległy zniszczeniu.

Naprawa automatycznych skrzyń biegów często wiąże się także z wymianą lub regeneracją innych części, takich jak konwerter czy sprzęgło hydrokinetyczne. Warto skorzystać z możliwości dokonania kompleksowych napraw, aby jednocześnie usunąć wszystkie usterki i cieszyć się na nowo pełną sprawnością pojazdu.

Decydując się na oddanie auta do serwisu warto podjąć współpracę z takim zakładem, który specjalizuje się w wykonywaniu napraw automatycznych skrzyń biegów. Dzięki temu można zyskać pewność, iż cały proces odbędzie się szybko, bezproblemowo i zagwarantuje długą pracę odnowionego elementu. Takim właśnie serwisem jest MVS, który między innymi specjalizuje się w naprawie konwerterów, regeneracji automatycznych skrzyń biegów oraz dynamicznej wymianie oleju. Zobacz, co mogą zrobić dla twojego auta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here