Sklep tuningowy z najwydajniejszymi intercoolerami

Nawet fani motoryzacji nie raz nie zdają sobie sprawy z tego, czym była i co oznaczała dawniej nazwa intercoller. Dziś wiele osób, które zajmują się tematem motoryzacji nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie straty powodowało uszkodzenie tej części w samochodzie ją posiadającym.

Dla przypomnienia słynny intercooler był kiedyś nierozerwalną częścią samochodów typu diesel, a stosowany był najczęściej w autach, które posiadały doładowanie. Ostatecznie możemy powiedzieć, że tajemnicza wyżej wymieniona nazwa oznacza, że jest to po prostu chłodnica międzystopniowa intercooler, która ze sprężarki miała za zadanie trafić prosto do cylindra. Celem takiego zabiegu miało być znaczne zwiększenie wydajności silnika.

Dziś intercooler jest powszechnie stosowany zarówno w samochodach posiadających mechaniczne doładowanie, a także tych, które wyposażenie są w turbodoładowanie. Natomiast zawór upustowy blow off, który jest dziś powszechnie stosowany ma za zadanie wypuścić zbyt duży nadmiar powietrza poza układ dolotowy przed turbo doładowaniem, dzięki czemu tworzy się tak zwany układ zamknięty.

Dla tych, którym nazwa ta jest być może nieznana wystarczy przypomnieć, że jest to zwyczajny zawór atmosferyczny. Jednak zawory o nazwie blow off stosowane są przez tych, którzy lubią usłyszeć głośno swój silnik, ponieważ dają one więcej decybeli niz standardowe zawory upustowe. DV. Jednak nie każdy samochód możemy wyposażyć w zawory typu blow off, ponieważ istnieją różnego rodzaju silniki. Niektóre z nich po zastosowaniu takiego zaworu wykazuje błędy. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest zastosowanie dwutłoczkowych zaworów, co powinno pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

Zawór upustowe, które posiadają oznaczenia DV w większości stosowane są w samochodach seryjnych. Głównym ich zadaniem jest sprawienie, żeby samochód, w którym będą one zastosowane był jak najbardziej cichy. Z pewnością zawór nazwane przez swojego producenta Dump Valve sprawią, że ich użytkownicy będą zadowoleni. Gdzie możemy te i inne produkt motoryzacyjne. Wystarczy wejść na sklep tuningowy Fmic.pl, by po chwili odszukać na stronie internetowej wszystko co chcemy zakupić.

Fani tuningu szybko odkryją, że nie jest to zwyczajny sklep z częściami samochodowymi, ale jest to istny raj dla tych wszystkich osób, których tuning to sposób na życie. Pracują tam specjaliści, których pasją są silniki mechaniczne posiadające układ dolotowy. Sklep posiada towar, w którego skład wchodzą tylko i wyłącznie te najbardziej wydajne intercoolery, a także silikonowe silniki, które posiadają bardzo dużą odporność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here