Super okazja na zakup auta

Zakup nowego auta, wiąże się z wieloma emocjami. Zwłaszcza jeśli kupuje się swoje pierwsze auto w życiu. Nikt nie powiedział, że pierwsze auto powinno być całkiem nowe i powinno pochodzić prosto z salonu samochodowego. Równie dobrze można kupić samochód używany, grunt by był on w dobrym stanie technicznym i ładnie wyglądał.

Samochód prawie jak nowy

Jedną z ciekawszych propozycji w kwestii używanych aut, są samochody poleasingowe. Są to auta, które jak sama nazwa wskazuje pochodzą z leasingu, czyli wcześniej ktoś je użytkował ale nie trwało to długi okres czasu, bo takie umowy leasingowe, są zawierane na krótki okres czasu. Maksymalnie leasing jest zawierany na okres 5 lat, dlatego żadne auto poleasingowe nie ma więcej niż 5 lat, czyli jest prawie jak nowe.

Samochody poleasingowe to auta ubezpieczone, posiadające aktualne przeglądy techniczne, w doskonałym stanie wizualnym i technicznym. Auta te nie wymagają żadnej naprawy, co jest ich wielkim atutem. Największą zaletą takich aut, jest ich koszt. Są one o wiele tańsze niż nowe auta, które kupuje się w salonach samochodowych. A wyglądają tak samo i naprawdę nie widać różnicy pomiędzy nimi a samochodami z salonu. Zwykle są to auta znanych producentów najlepszych na rynku marek, dlatego okazją jest kupić taki właśnie pojazd.

Jak można sfinansować zakup samochodu?

Jeśli kupuje się swój pierwszy samochód, można nie mieć na ten cel odpowiednich oszczędności. Ale chcąc kupić auto poleasingowe, wcale wielkich pieniędzy nie potrzeba. Dlatego wystarczy wziąć zwykłą pożyczkę bankową, by sfinansować swój cel. Banki mają bardzo szeroką i korzystną dla klienta ofertę pożyczek, dlatego bez problemu można się o taką pomoc finansową postarać. Wystarczy wypełnić wniosek w banku i przejść proces weryfikacyjny. Jeśli nie miało się wcześniej żadnych problemów z spłacaniem poprzednim zadłużeń względem banku, to na pewno dostanie się pozytywną odpowiedź kredytową.

Można sobie też wziąć tradycyjny kredyt samochodowy, który bierze się na określony cel, czyli w tym wypadku na zakup samochodu poleasingowego. Wtedy jednak trzeba dostarczyć do banku odpowiednie dokumenty samochodowe, na przykład umowę kupna sprzedaży z salonem samochodowym czy z komisem samochodowym, dane tyczące się kupowanego auta, potwierdzenie jego ceny itp. Trzeba też dostarczyć do banku informacje na temat wysokości przychodów, umowy o pracę, wieku, posiadanych dóbr itp. Te informacje są dla banku bardzo ważne, to na ich podstawie wystawi on odpowiedź na wniosek kredytowy. Oczywiście pieniądze w ten sposób uzyskane, muszą zostać od razu przekazane sprzedawcy, dopiero wtedy samochód może zostać wydany klientowi.

Dużo bardziej opłaca się kupić samochód poleasingowy, gdyż takie auto jest dużo tańsze. Jest to więc praktyczne podejście do kwestii zakupu auta. Duże znaczenie ma także fakt, że takie auto wygląda zupełnie jak nowe, jest w idealnym stanie, nie ma żadnych usterek. Nie ma się więc nad czym zastanawiać, to najlepsza propozycja z możliwych w temacie kupowania samochodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here