Używane auto leasing

Zakup samochodu używanego wciąż dla wielu Polaków pozostaje jedynym sposobem na wymianę swojego pojazdu na nowszy model albo na kupno pierwszego auta. Do tej pory wiązało się to jednak z licznymi ograniczeniami – np. koniecznością rezygnacji z atrakcyjnych form finansowania, dostępnych wyłącznie dla samochodów znajdujących się w salonie. Na szczęście niedawno zaczęło się to zmieniać, dzięki czemu nawet osoby kupujące używane samochody mogą oszczędzać znaczne środki.

Zakup samochodu używanego – gdzie najlepiej?

W naszym kraju wciąż sporą popularnością cieszą się portale ogłoszeniowe, na których osoby prywatne oferują posiadane przez siebie pojazdy. Wiele osób preferuje zakupy właśnie bezpośrednio od właściciela, oczekując szczerości i możliwości poznania historii pojazdu z pierwszej ręki. Choć może okazać się to rozsądne, to nie każdemu udaje się nabyć w ten sposób godny polecenia samochód. Wiele osób zbyt pochopnie wierzy sprzedającym i niedługo po zakupie przekonuje się, że samochód wcale nie jest w tak idealnej kondycji, jak świadczyłyby o tym zapowiedzi sprzedawcy. Problematyczne okazuje się dochodzenie swoich praw w takiej sytuacji – prawo niezbyt skutecznie chroni osoby kupujące samochody od osoby prywatnej. Decydując się więc na zakup z takich rąk, warto co najmniej podjechać do mechanika i zapłacić kilkaset złotych za pogłębiony przegląd techniczny.

Mając na uwadze powyższe problemy, coraz więcej osób przekonuje się, że bardzo dobrym rozwiązaniem jest zakup samochodu od profesjonalnego pośrednika. Nie tylko zyskują w ten sposób dostęp do wyselekcjonowanych i pewnych pojazdów, ale także mogą wybierać spośród dużej liczby samochodów dostępnych w jednym miejscu – odpada więc konieczność jeżdżenia z miejsca na miejsce w poszukiwaniu kolejnych egzemplarzy. Inną zaletą, o której się nieraz zapomina, jest odpowiedzialność sprzedającego za oferowany samochód – w przypadku niezgodności z umową bądź stwierdzenia poważnych usterek technicznych masz możliwość bezproblemowego zwrotu pieniędzy i oddania samochodu sprzedającemu.

Nie zapomnij o finansowaniu!

Jeszcze jedną zaletą, dla której warto zdecydować się na kupno używanego samochodu od dealera, jest możliwość skorzystania z atrakcyjnych form finansowania. Nawet kupując używane auto leasing może okazać się najatrakcyjniejszą opcją, przewyższającą zakup na kredyt czy za gotówkę. Dlaczego więc nie skorzystać z takich możliwości i nie cieszyć się wymarzonym samochodem na jeszcze korzystniejszych warunkach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here