Jednym z największych minusów zakupuj samochodu używanego jest brak dokładnej wiedzy na temat jego stanu technicznego. Możemy jednak zakupić auto bez ryzyka – wystarczy, że znajdziemy odpowiedni model w salonie dealerskim.

Samochodów używanych najczęściej poszukujemy on-line lub na giełdach i w komisach samochodowych. Chyba każdy, kto kiedykolwiek chciał kupić auto z drugiej ręki, zdaje sobie sprawę z tego, że wybranie właściwego modelu w dobrym stanie to nie lada wyzwanie. Gdy nie mamy szerszej wiedzy w zakresie motoryzacji, możemy stać się ofiarą oszustów sprzedających pojazdu zupełnie nieodpowiadające swojemu opisowi w ogłoszeniu.

Jeśli nie chcesz narażać się na takie niebezpieczeństwo, rozwiązaniem jest zakupienie auta w salonie dealerskim – dzisiaj wiele dealerów prowadzi sprzedaż nie tylko pojazdów nowych, ale również tych używanych. Co więcej, możemy kupić je z gwarancją!

Zalety zakupu auta używanego od dealera:

  • na sprzedaż trafiają auta nowsze, w bardzo dobrym stanie technicznym, które posłużą jeszcze przez długi czas
  • przed wystawieniem na sprzedaż auto jest poddawane dokładnej kontroli technicznej, a usterki są naprawiane
  • pojazd posiada sprawdzony stan prawny – nie ma ryzyka kupna pojazdu kradzionego, będącego przedmiotem zastawu
  • kupujemy auta używane z gwarancją – najczęściej półroczną albo roczną
  • różne metody finansowania – płatność gotówką, kredyt, leasing, możliwość zostawienia obecnego samochodu w rozliczeniu
  • u dealera możemy również zakupić korzystny pakiet ubezpieczeniowy

Wobec tego zakupienie używanego samochodu w salonie dealerskim jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Musimy jednak pamiętać o tym, że są pewne minusy. Głównym z nich jest wyższa cena pojazdów – wynika to po części z faktu, że na sprzedaż wystawiane są auta nowsze, ale też dlatego, że są dokładnie sprawdzane i nabywamy je bez ryzyka.

Z ofertami dealerów można zapoznać się już teraz on-line – wiele salonów prezentuje obecnie dostępne auta na sprzedaż na swoich stronach internetowych. Gdy coś wpadnie nam w oko, możemy od razu umówić się na jazdę próbną.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here