W jakim aucie instalacja LPG sprawdzi się najlepiej?

Instalacje LPG cieszą się w naszym kraju bardzo dużym zainteresowaniem, ale należy pamiętać o tym, że nie w każdym aucie sprawdzą się jednakowo. W Polsce ceny benzyny oraz oleju napędowego cały czas idą w górę, dlatego też auta na gaz są doskonałym rozwiązaniem, aby zaoszczędzić nieco gotówki na paliwie.

Czym jest instalacja LPG?

Instalacja LPG to nic innego jak popularna instalacja gazowa, która montowana jest zwłaszcza w starszych autach. LPG stanowi mieszankę propanu oraz butanu. Gaz przechowywany pod odpowiednim ciśnieniem staje się cieczą, która wykorzystywana jest jako paliwo napędowe. LPG w temperaturze pokojowej ma postać zwykłego gazu, ale po ciśnieniem od 2,2 do 4 atm zamienia się w ciecz. Gaz pozyskiwany jest z specjalnych odwiertów gazu ziemnego.

Bezpieczeństwo

W przypadku instalacji gazowych bardzo ważną rolę odgrywa bezpieczeństwo, dlatego też osoby, które planują skorzystać z dobrodziejstwa LPG, powinny zlecić zrobienie instalacji profesjonalnej firmie. Kilka lat temu bardzo wielu kierowców odradzało montowanie LPG, ponieważ samochody z tą instalacją traciły swoją moc. LPG miało również niszczyć jednostkę napędową, co oczywiście wiązało się z bardzo dużym ryzykiem. Pamiętać należy jednak o tym, że odpowiednio dobrany model, który jest fachowo wyregulowany jest w 100% bezpieczny. Mitem jest również to, że podczas wypadku butla z gazem wybucha.

Jakie silniki najlepiej znoszą instalację gazową

W przypadku silników, jak wcześniej zostało wspomniane panuje prosta zasada – im starszy silnik, tym lepiej toleruje LPG. W nowych autach nie opłaca się w wielu przypadkach montować instalacji LPG. W dzisiejszych czasach LPG montuje się głównie w pojazdach o pojemności silnika od 1400 do 2000 cm3. Przy takiej pojemności instalacje LPG sprawdzają się najlepiej i dają kierowcy najwięcej oszczędności. Instalacja gazowa doskonale radzi sobie przede wszystkim w takich markach jak: Opel, Honda,VW-Audi oraz BMW. Pamiętać należy również i o tym, że nie każdy silnik benzynowy można wyposażyć w profesjonalną instalację gazową. Nowe silniki, z bezpośrednim wtryskiem paliwa, wymagają zastosowania bardzo drogich instalacji LPG.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here