Wielofunkcyjny prostownik do akumulatora sprawdzi się w każdej sytuacji

0
2479

Problemy z uruchomieniem auta zawsze pojawiają się w najmniej oczekiwanym momencie. Dlatego warto mieć przy sobie sprzęt, który uratuje nam skórę.

Najczęstsze awarie akumulatora

Bateria samochodowa, jak każda inna, ulega z czasem rozładowaniu. Problemem jednak pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy auto jest nam bardzo potrzebne. Co może być tego przyczyną? Najczęściej przewija się sześć usterek. Głębokie rozładowanie to bardzo niebezpieczna awaria. Wiele akumulatorów trudno jest uratować w takiej sytuacji. Pozostawienie go w takim stanie, praktycznie bez prądu, na dłuższy czas skutkuje zasiarczeniem ogniw i nieodwracalnym uszkodzeniem. Bardzo niebezpieczne jest pozostawienie rozładowanej baterii na mrozie. Wówczas może dojść do zamarznięcia elektrolitu i rozsadzenia obudowy. Przeładowanie akumulatora także nie jest wskazane. Winowajcą jest najczęściej uszkodzony regulator napięcia. Przeładowanie sprawia, że z ogniw spływa materiał aktywny, a bateria ulega trwałemu uszkodzeniu. Co gorsza, tego typu awaria nie jest objęta ochroną gwarancyjną.

Niedoładowanie akumulatora również niewskazane

Trzecia najczęściej pojawiająca się usterka dotyczy samochodów rzadko używanych lub używanych na krótkich dystansach. W takich sytuacjach akumulator ciągle pracuje w stanie niedoładowania. Może to prowadzić to spadku pojemności baterii i obniżenia wartości prądu rozruchowego, przez co uruchomienie auta nawet przy najmniejszym może być bardzo trudne. Jeśli mamy problem z baterią, zwróćmy też uwagę na jego mocowanie. Liczne wstrząsy mogły obluźnić akumulator. Jazda z źle zamontowaną baterią może doprowadzić do uszkodzenia ogniw. Do rozładowania akumulatora może także przyczynić się brud. Doprowadza on do serii zwarć, które powodują awarię. Jeśli chcemy przechowywać baterię poza samochodem, pamiętajmy o tym, by była ona wypoziomowana. W przeciwnym razie może dojść do wycieku elektrolitu.

Jakie funkcje posiada współczesny prostownik do akumulatora?

Prostownik to bardzo przydatne narzędzie, proste w obsłudze. Pozwala na szybkie podładowanie auta, gdy jego akumulator kompletnie się rozładuje. Wiele z nich posiada też funkcję rozruchu, jak np. ten. Dzięki temu szybo uruchomisz auto o pojemności do dwóch tysięcy centymetrów sześciennych. Jego zaletą są także nieduże wymiary, co umożliwia bezproblemowy transport. Prostownik ten jest jednym z wielu modeli prostowników mikroprocesorowych. To aktualnie najlepsze urządzenia do ładowania baterii. Dlaczego? Gwarantują przede wszystkim bezpieczeństwo. Korzystając z nich nie doprowadzimy do przeładowania akumulatora. Jeśli korzystamy z auta sporadycznie, możemy akumulator mieć stale podłączony do prostownika. Urządzenie będzie bowiem stale mierzyć napięcie na zaciskach. Gdy akumulator zostanie w pełni naładowany, prostownik wyłączy się. Kiedy napięcie spadnie, ładowanie znów się rozpocznie. Poza  tym współczesny prostownik do akumulatora jest gotowy do pracy z każdym rodzajem baterii. Dzięki temu urządzenie będzie przydatne nawet po zmianie samochodu. Taki wielofunkcyjny model prostownika dostępny jest na stronie specnarzedzia.pl. Posiada on siedem stopni ładowania, dzięki czemu mamy możliwość doboru programu do stanu naszego akumulatora. Uzupełnieniem jego możliwości jest funkcja testowania baterii, dzięki czemu otrzymamy informacje o aktualnym stanie żywotności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here