Lakierowanie samochodu czy poszczególnych jego elementów nie należy do tanich usług. Dlatego też wielu kierowców myśli wtedy o samodzielnym naprawieniu usterek. Jednak czy rzeczywiście warto zabierać się za prace we własnym zakresie?

Obecnie w serwisach zajmujących się lakierowaniem samochodów korzysta się z zaawansowanych urządzeń. Dominuje lakierowanie z użyciem specjalnych natrysków pokrywających nawierzchnię równą i cienką warstwą lakieru. Wszystko odbywa się w komorach bezpyłowych, gdzie na lakierze nie ma prawa osiąść nawet drobinka kurzu niwecząca efekt.

Takich efektów nie jesteśmy w stanie osiągnąć w domowych warunkach, ale nie oznacza to jednak wcale, że nie możemy malować auta we własnym zakresie. Zanim jednak się do tego zabierzemy, będziemy musieli określić, czego oczekujemy i jak osiągniemy nasz cel.

Czego będziemy potrzebowali do lakierowania auta?

Najlepiej za lakierowanie samodzielnie zabierać się wtedy, gdy nie chcemy całkowicie zmieniać koloru pojazdu. Wobec tego najlepiej lakierować tylko poszczególne części czy punkty, gdzie musimy nałożyć lakier. Do lakierowania najlepiej będzie nadawał się lakier w sprayu lub też będziemy musieli zainwestować w urządzenie do malowania natryskowego – specjalny pistolet.

Bardzo ważne jest też wybranie odpowiedniego miejsca do malowania. Możemy robić to na dworze, ale tylko przy bezwietrznych warunkach, ponieważ w przeciwnym przypadku pyłki, liście, piasek mogą przyczepić się do lakieru. Możemy wybudować foliową konstrukcję, ale mniejsze elementy po wymontowaniu możemy malować w garażu. Oczywiście, miejsce do lakierowania powinno być też w miarę przewiewne.

Naturalnie, będziemy też potrzebowali właściwych farb i dodatków – rozcieńczalników, utwardzaczy. Te zakupimy w specjalistycznych sklepach.

Zatem, czy warto?

Samodzielne lakierowanie auta jest możliwe, ale jest z drugiej strony czasochłonne, wymaga sporych nakładów finansowych i nigdy nie mamy gwarancji efektu. Dlatego najlepiej wybrać dobry serwis lakierniczy Warszawa jest jednym z miast, gdzie znajdziemy wiele punktów, gdzie polakierujemy auto w przystępnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here