Wyprawy Enduro – jak się przygotować?

0
1922

Jesteś właścicielem motocykla Enduro? Chcesz w pełni wykorzystać możliwości swojego jednośladu i sprawdzić się jako kierowca? Z całą pewnością wyprawa Enduro będzie dla Ciebie. Jednak zanim się na nią wybierzesz zapoznaj się z kilkoma kwestiami.

Wyprawy enduro – odpowiedni ubiór

Przed wyjazdem na wyprawę Enduro kierowca musi wyposażyć się w odpowiedni strój. Ta kwestia absolutnie nie podlega żadnym dyskusją. Organizatorzy takich wydarzeń w swoich regulaminach zazwyczaj dokładnie opisują swoje wymagania względem uczestnika. Poza atestowanym kaskiem, wysokimi butami, rękawicami czy odpowiednią kurtką i spodniami ważne będą jeszcze również dodatkowe elementy. Mowa tu między innymi o kombinezonie przeciwdeszczowym. Jego posiadanie jest praktycznie niezbędne, ponieważ wyprawy odbywają się bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Zaleca się także nabycie ochraniaczy, zwłaszcza na te najbardziej narażone na kontuzję fragmenty ciała. Mowa tutaj między innymi o ortezie kolanowej, ochraniaczu klatki piersiowej, protektorze kości ogonowej czy też protektorze łokcia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by wyposażyć się również w pas nerkowy lub ochraniacz na kręgosłup. To już jest kwestia raczej indywidualna, choć o radę zawsze można zapytać instruktora odpowiadającego za organizację wyprawy Enduro. Ta druga opcja jest zwłaszcza dla tych, którzy wybierają się na nią po raz pierwszy.

Wyprawy Enduro – motocykl

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednio przygotowany motocykl to podstawa i gwarancja udaje wyprawy. Tak więc przed wyjazdem należy sprawdzić, czy jednoślad posiada aktualny przegląd jak i ubezpieczenie OC. To oczywiście nie wszystko. Następna kwestia to wyposażenie motocykla w opony nadające się do jazdy w terenie. Tutaj zaleca się te typu „kostka”, które posiadają system samooczyszczania.  Niektórzy organizatorzy w tym https://www.akademiaenduro.pl/pl/podroze dają swoim uczestnikom możliwość wypożyczenia niektórych rozmiarów opon na czas podróży. Najlepsi mają w swojej ofercie użyczenie motocykla. Decydując się na takie rozwiązanie otrzymuje się w pakiecie nie tylko paliwo, ale również serwis. Co ciekawe, motocykle nie muszą być wyposażone w zestaw kufrów. Dlaczego? A to dlatego, że organizatorzy najczęściej zapewniają transport zabranego bagażu samochodem serwisowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczestnik na motocyklu może wieść jedynie kombinezon przeciwdeszczowy, dokumenty i wodę. Reszta zostanie dostarczona do wyznaczonego miejsca odpoczynku. Warto pamiętać, przy przed wyjazdem dokładnie zapoznać się z planem każdego dnia i sprawdzić co zawiera się w cenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here