jaką zabawkę wybrać dla niemowlaka?

Zabawki dla niemowląt, które chcemy kupić swojemu maluchowi powinny być przede wszystkim bezpieczne. Wybór zabawek dla dzieci w tej grupie wiekowej jest ogromny. Dzięki temu wybór odpowiedniej zabawki nie powinien być zbyt skomplikowany, jednak tak nie jest. Wielu rodziców ma problem ze znalezieniem idealnej zabawki dla niemowlaka.

Głównym zadaniem zabawek dla niemowląt jest rozwijanie zmysłów dziecka, czyli wzroku, słuchu oraz dotyku. Aby wybrać odpowiednią zabawkę dla malucha, należy przede wszystkim wziąć po uwagę jego wiek. W pierwszych miesiącach życia dzieci bardzo szybko się rozwijają, dlatego kluczowe jest, żeby wybrane zabawki dotrzymały im tempa.

Rodzaje zabawek dla niemowląt

Najczęściej wybieranymi zabawkami dla niemowląt, są:

  • gryzaki, jest to obowiązkowy gadżet podczas ząbkowania dziecka. Wyróżniamy gryzaki wodne, silikonowe, ortodontyczne oraz takie, w których możemy podawać pokarm dziecku. Dzięki gryzakowi łatwiej jest dziecku przejść, przez okres ząbkowania. Gryzaki przynoszą ulgę bolącym, spuchniętym dziąsłom maluszków.
  • maty, są kolorowymi zabawkami edukacyjnymi dla dzieci. Maty dla najmłodszych mają dodatkowe akcesoria, takie jak: karuzele, wiszące zabawki, a nawet efekty świetlne. Mata stanowi komfortowe miejsce do zabawy dla malucha.

Zabawki dla niemowląt

  • projektory, świetnie rozwijają zmysł wzorku dziecka. Dzięki projektorowi dziecko uspokaja się i szybciej zasypia. Świetnie sprawdzają się w domu, przy dziecięcym łóżeczku oraz w czasie podróży.
  • karuzele, są to obrotowe zabawki niemowlęce, które widzą nad łóżeczkiem dziecka. Karuzela sprawia, że dziecko ćwiczy zmysł wzroku, słuchu i dotyku jednocześnie. Zazwyczaj karuzelę wydają z siebie dodatkowo dźwięki, co jeszcze bardzie skupia uwagę dziecka.
  • bujaczki, zostały zaprojektowane tak, żeby dziecko które leży na bujaczku, samodzielnie wprawiało się w ruch i bujało. Modeli bujaczków na rynku jest wiele. Najlepszym wyborem są te bujaczki, które mają dodatkowo zabawkami w różnych kształtach, które zwisają. Dziecko dzięki temu ciągle chce się nimi bawić.
  • książki kontrastowe, zazwyczaj dostępne są w wersji biało-czarnej. Dzięki przeglądaniu takich książeczek z maluchem, stymulujemy jego wzrok. W książeczkach tego typu znajdują się obrazki o różnych kształtach, które pomagają dziecku poznawać świat, który go otacza.

Przeczytaj też: http://www.szumski.pl/zabawki-interaktywne-dla-dzieci-czym-sa-tak-naprawde/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here