Zamek centralny z pilotem wcale nie musi być drogi

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy właściciel samochodu, chciałby mieć w wyposażeniu swojego auta gadżet o nazwie – centralny zamek z pilotem. Kierowcy, którzy nie posiadają centralnego zamka z pilotem nie stoją na straconej pozycji. Na naszym rynku znaleźć można gotowe zestawy do samodzielnego montażu, które pasują niemal do wszystkich najpopularniejszych modeli samochodów.

Co to jest centralny zamek?

Centralny zamek, to specjalne urządzeniem, dzięki któremu możemy otwierać oraz zamykać wszystkie drzwi w samochodzie za pomocą specjalnego pilota. W przypadku nowych samochodów centralny zamek jest praktycznie standardem. Problem pojawia się w sytuacji kiedy mamy do czynienia z nieco starszym autem. Zamontowanie dodatkowego pilota i integracja z centralnym zamkiem jest bardzo prosta i co najważniejsze czynność ta zajmuje bardzo mało czasu.

Jak skorzystać z pilota?

W pierwszej kolejności powinnyśmy się skupić na tym, aby wyszukać odpowiedni pilot do naszego konkretnego auta. Przy wyborze powinnyśmy zwracać naszą uwagę głównie na to, czy zamek centralny pasuje właśnie do konkretnego modelu auta. Zdecydowana większość urządzeń może być stosowana nie tylko do aut trzydrzwiowych, ale również do aut pięciodrzwiowych, które w naszym kraju cieszą się olbrzymim zainteresowaniem. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że pilotem możemy otwierać również bagażnik, dlatego też jeżeli mamy taką możliwość, to warto poszukać pilota, który umożliwi nam również zdalne otwieranie bagażnika.

Ceny zestawów

Ceny zestawów centralnego zamka z pilotem są bardzo atrakcyjne i rozpoczynają się już od 50 złotych. Oczywiście za profesjonalny sprzęt od renomowanego producenta przyjdzie nam zapłacić nieco więcej. Na aukcjach internetowych możemy kupić zestawy, które przekraczają nawet 500zł. Warto sprawdzić ile pilotów znajduje się w zestawie. Standardem są dwa piloty, ale zdarzają się również i takie zestawy, które zwierają 3 piloty. Warto sprawdzić również, czy nasz zestaw posiada specjalny sygnał dźwiękowy, który może okazać się bardzo przydatny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here